FX 9370 GTA 5 kasma sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar;
Ben de oyun videoları çekip YouTube a yükleyen biriyim. AMD Fx 8300 işlemci ve GTX 770 Rog Poseidon Platinum ile Far Cry 4 ve Titanfall benzeri oyunlarda video çekerken fps 40 ın altına düşüyordu.

En son GTA 5 çekmeye başladığımda en düşük ayarlarda oynanamayacak kadar fps düşüşü oluyordu. Hatta en son çözünürlüğü 1080 den 720 ye indirerek çekmeyi denedim ancak o şekilde oynanabilir bir hale gelmişti. Bu fps sorununa bir son vermek için işlemcimi AMD Fx 9370 olarak değiştirdim. Fakat bu işlemci diğerine göre daha fazla güç tükettiği için güç kaynağımı da yükseltmek zorunda kaldım. Onu da Xigmatek in 750 watt 80+ Silver güç kaynağıyla değiştirdim. GTA 5 e girdim, ayarlar en düşükte rahat 120 fps aldım.

Fakat kaydet tuşuna bastıktan sonra fps belli sürelerle sabit 25 e düşmeye başladı. Örn: 30 saniye 60fps sabit giderken 15 saniye 25fps e düşüyor. Bir süre sonra normal oynarken bile 25 fps e düşmeye başladı. Eski işlemciyle sadece ani fps düşüşleri olyordu fakat yeni işlemciyle belli bir süre düşük fps oluyor. Bunun nedeni ne olabilir sizce.

Eğer bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın. Ne yapacağımı şaşırdım cidden. Bu 2 parçaya toplam 1000 tl verdim ve sonucunu bu şekilde almak çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. :( :( :( :( :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence de en mantıklısı 8300 takmak. Her ihtimale karşı. En kısa sürede değiştireceğim o zaman. Ve ayrıca evet shadowplayi daha önce masaüstünü kaydetmek için kullanmıştım, oyunda hiç aklıma gelmemişti hatırlattığınız için teşekkürler onu da deneyeceğim.

Nadiren de olsa azıcık OC yapıyorum. Ve işlemci hızına baktığım zaman 1.4 ile 4.4 arasında sürekli inip çıktığını görüyorum. 8300 da daha stabil çalışıyordu. Onu kullanmak en mantıklısı. Peki hocam Asus un 990FX anakartı ile Gigabyte ın 990FX kartı arasında pek bir fark var mıdır ? Gigabyte daha ucuz çünkü, eğer onu alırsam tekrar pişman olurmuyum ?

O degilde crosshair v formula bile 140w kadar cpu destekliyor ne olucak bu 220w lık işlemcinin hali nasıl tam overclock performansı vericek 220w çekmeden amd nin işlerine akıl sır ermiyor. :(

Nadiren de olsa azıcık OC yapıyorum. Ve işlemci hızına baktığım zaman 1.4 ile 4.4 arasında sürekli inip çıktığını görüyorum. 8300 da daha stabil çalışıyordu. Onu kullanmak en mantıklısı. Peki hocam Asus un 990FX anakartı ile Gigabyte ın 990FX kartı arasında pek bir fark var mıdır ? Gigabyte daha ucuz çünkü, eğer onu alırsam tekrar pişman olurmuyum ?
Evet var. Gigabyte Watt bakımından işlemcini desteklemiyor. O yüzden dediğim anakartı alın.

Ben senin yerinde olsam işlemciler ve anakartı satıp güzel bir intel sistem dizerdim. Hem kafam rahat olurdu hemde oyunları akıcı oynardım.

• Beğen
İfadeler: Azz
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı