FX 9370 GTA 5 kasma sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Mr. Beko

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar;
Ben de oyun videoları çekip YouTube a yükleyen biriyim. AMD Fx 8300 işlemci ve GTX 770 Rog Poseidon Platinum ile Far Cry 4 ve Titanfall benzeri oyunlarda video çekerken fps 40 ın altına düşüyordu.

En son GTA 5 çekmeye başladığımda en düşük ayarlarda oynanamayacak kadar fps düşüşü oluyordu. Hatta en son çözünürlüğü 1080 den 720 ye indirerek çekmeyi denedim ancak o şekilde oynanabilir bir hale gelmişti. Bu fps sorununa bir son vermek için işlemcimi AMD Fx 9370 olarak değiştirdim. Fakat bu işlemci diğerine göre daha fazla güç tükettiği için güç kaynağımı da yükseltmek zorunda kaldım. Onu da Xigmatek in 750 watt 80+ Silver güç kaynağıyla değiştirdim. GTA 5 e girdim, ayarlar en düşükte rahat 120 fps aldım.

Fakat kaydet tuşuna bastıktan sonra fps belli sürelerle sabit 25 e düşmeye başladı. Örn: 30 saniye 60fps sabit giderken 15 saniye 25fps e düşüyor. Bir süre sonra normal oynarken bile 25 fps e düşmeye başladı. Eski işlemciyle sadece ani fps düşüşleri olyordu fakat yeni işlemciyle belli bir süre düşük fps oluyor. Bunun nedeni ne olabilir sizce.

Eğer bir fikri olan varsa lütfen paylaşsın. Ne yapacağımı şaşırdım cidden. Bu 2 parçaya toplam 1000 tl verdim ve sonucunu bu şekilde almak çok büyük bir hayal kırıklığı oldu. :( :( :( :( :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaltmaları yanlış yaptığım için kısa süreli ban yemiştim o yüzden bir süre yazamadım.

Ben de fraps kullanıyorum. Fraps ın kastırdığını birçok kişiden duyuyorum fakat onun dışında full screen kolay kayıt yapabilen düzgün bir program bulamadım. Siz ne önerirsiniz ?

Ayrıca Intel sisteme istesem de geçebileceğimi sanmıyorum. Sanırım bir süre bu şekilde devam edeceğim. Anakartı aldıktan sonra pek bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu sistemle 5 aydır uğraşıyorum. Hala yerine oturtamadım bir türlü :( Bir sorum daha olacak, eğer anakart alana kadar 9370 ile devam etsem anakarta yada işlemciye herhangi bir zarar vermiş olur muyum ?

Kısaltmaları yanlış yaptığım için kısa süreli ban yemiştim o yüzden bir süre yazamadım.

Ben de fraps kullanıyorum. Fraps ın kastırdığını birçok kişiden duyuyorum fakat onun dışında full screen kolay kayıt yapabilen düzgün bir program bulamadım. Siz ne önerirsiniz ?

Ayrıca Intel sisteme istesem de geçebileceğimi sanmıyorum. Sanırım bir süre bu şekilde devam edeceğim. Anakartı aldıktan sonra pek bir sorun olacağını düşünmüyorum. Bu sistemle 5 aydır uğraşıyorum. Hala yerine oturtamadım bir türlü :( Bir sorum daha olacak, eğer anakart alana kadar 9370 ile devam etsem anakarta yada işlemciye herhangi bir zarar vermiş olur muyum ?
PC yanma riski olur. İşlemci yerine bunu alın. Asus M5A99Fx Pro R2.0 Amd 990Fx/Sb950 Ddr3 2133Mhz(O.C.) Sata 3.0 Usb 3.0 Anakart - Vatan Bilgisayar

Gerekenden daha az voltaj çektigi için 9370 biraz yıpranabilir o yüzden zaten 8300'ı kullanmanı tavsiye ettim. Bu arada Nvidia ekran kartı kullanıyorsun kayıt için ayrıca program mı indiriyorsun? Shadow play'ı kullanmayı denedim mi acaba hiç? NVIDIA ShadowPlay nasıl kullanılır? | NVIDIA

O anakartı hedefliyorum zaten. Hocam yapma ya yanar mı cidden ? İşlemciyi zorlamadan düz kullansam da mı yanar ?

Aynen öle en fazla kendini kapatır yanan patlayan süblimleşen hal degiştiren bilgisayar diye bişey yok artık atın bunu kafanızdan.

MSI 970 Gaming anakartla 9370'in performansını tam oranda kullanamazsınız. O.C yapmamalısınız hatta Technopat 9590 incelemesinde anakart 970 Gaming olduğundan dolayı O.C yapılamamıştı. Yani stok 9370 kullanırsınız.

Fx 9590 incelemesinde neden o anakart kullanılmıştı ki ?
Testler hatalı çıkabilirdi.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı