FX6300 ve GTX 770 GTA 5 performans sorunu

MehmedEmre

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar;

Artık gerçekten bu anlık kasmalardan bıktım. Bazen uzun sürüyor bazen kısa. Zaten kullandığım monitör full HD bile değil. Çözünürlüğü 1280x1024. Araba sürerken, silahçıya girerken, görev yaparken, çatışmaya girerken çok oluyor. Yani diyebilirsiniz ki buralarda kasması normal fakat oyunu cehenneme çeviriyor. Anakarttan sistemi yüksek performansa aldım. Oyunu GeForce Experience ile optimize ettim. Fakat 2 GB'ı aştı ben de böyle deneyeyim dedim yine kastı. Çok daha düşük ayarlarda oynarken bile 2 GB geçmiyordum. Yine kasıyordu.

Sistemim ;

İşlemciyi yüksek performansa alınca BIOS'tan baktığımda hızının 3.9 olduğunu gördüm. Fakat görev yöneticisinde hala en yüksek hız 3.5 görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
O kadarda değil canım sende. :D
Kardeşim veri yolları tam teşekkürlü çalışmaz inanmıyor isen güzel bir anakart alırsın denersin. Eminim yani asus crossblade fm2+ anakart aldım aynı sorun vardı iade ettim.
Aida 64'ten sıcaklık kontrolu yapıcam fakat asusun ai suitesi cpu'yu 44 aida64 ise cpu'yu 25 derece gösteriyor. Hangisi doğru bilmiyorum.

Estafurullah, siz bence bir anakart alın yada amd overdrive kurun auto clock yapın pc kaç Ghz de mavi ekran verirse ss atın.

Bu arada voltaj verme seçeneğini açınız.
Valla o kadar çok şey denedim ki artık voltajdı mavi ekrandı uğraşacak halim kalmadı tatilde bir oyun oynayalım dedik sadece. Yardım edenlere çok teşekkür ederim.

Kardeş ne yapayım ama? Atilla total war oynamak çok isterdim. Bari laptopdan oynamayı deniyim diyecem ama internet kotası bitti.:) Bu foruma konu açmadan öncede çok şey denedim. Birde unutmadan söyleyeyim ekran kartıda hafif aşağı sarkık duruyor. Gtx 770'lerde kronik mi?
Hayır değil kardeşim.

Son dediğimi dene gir oyuna eğer anakart alamam diyorsan chipset cooler alacaksın.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı