Gtx 770 performans sorunu

Acak

Hectopat
Daha fazla  
-Corsair Carbide 300R
-ASUS M5A97 R2.0 EVO
-Corsair Vengeance 8GB(2x4)
-AMD FX 6300 Black edition
-Zotac GTX 770 AMP 2GB
-Corsair CX600 PSU
-Windows 8.1 Professional

Bu sistem ile hemen hemen her oyunda ani FPS düşmeleri ve düşük performans alıyorum.
BIOS ve Ekran kartı güncel. Ekran kartı ve CPU ısınma yapmıyor hiçbir oyunda. (FX 6300 darboğaz yapmaz) Buna ne çözüm bulunabilir?

Hep forumlarda Gtx 770 ile Fx 6300 öneriliyor düşük bütçelilere (Bende öneriyorum). Dikkat ediyorumda fps düşmeleri ile ilgili konularda ortak iki donanım var. Biri Fx 6300 diğeri Gtx 770. Sorununa gelecek olursak oyunlar orjinalmi? Bir diğer sorum ise, 10 dakikalık bir oyunun kaç saniyesini düşük fps ile oynuyorsun? Yani kaç saniyede bir fps düşüşleri yaşıyorsun?
Hepsi orijinal. Genelde çok sık oluyor. En az 10 saniyede bir.

Her şey güncel demişsiniz. Isınma sorunu yok işlemcide darboğaz yapmaz. Servise göndermelisin bence. Sorun varsa çıkar orda.
Evet bunu düşündüm ben de sanırım göndermeliyim.

FPS dususu yasadigin oyun olarak sakin BF4 deme. :)
Ayrica, ekran karti isisi ne alemde? Ekran kartinin termal macunu yenilendi mi?
Yok ya her oyun böyle. :) Ekran kartı daha yeni alalı 2 hafta oluyor. Ekran kartı maximum 67 falan.

Bu cevaplar üzerine sanırım servise götürmeliyim :D Herhalde Vatan'a götürmeliyim değil mi?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı