FX6300 ve GTX 770 GTA 5 performans sorunu

MehmedEmre

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar;

Artık gerçekten bu anlık kasmalardan bıktım. Bazen uzun sürüyor bazen kısa. Zaten kullandığım monitör full HD bile değil. Çözünürlüğü 1280x1024. Araba sürerken, silahçıya girerken, görev yaparken, çatışmaya girerken çok oluyor. Yani diyebilirsiniz ki buralarda kasması normal fakat oyunu cehenneme çeviriyor. Anakarttan sistemi yüksek performansa aldım. Oyunu GeForce Experience ile optimize ettim. Fakat 2 GB'ı aştı ben de böyle deneyeyim dedim yine kastı. Çok daha düşük ayarlarda oynarken bile 2 GB geçmiyordum. Yine kasıyordu.

Sistemim ;

İşlemciyi yüksek performansa alınca BIOS'tan baktığımda hızının 3.9 olduğunu gördüm. Fakat görev yöneticisinde hala en yüksek hız 3.5 görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kısaca işlemci değişilmeden iş yaş.
Tekrar belirtmekte fayda var. Aynı birimlere sahip iki ayrı sistemden birinde oyun akıcı oynanabiliyorsa diğerinde de öyle olmak zorundadır. Fps dropları sizin farklı bir sorununuz olduğunu gösteriyor. İşlemcinin eski olması veya darboğaz yapması değil bu sorun.

Cpu kullanımı story mode'da bile %100 ve %90 arası gidiyor geliyor. Gpu ise %60 %75 arası. İşlemci için hyper tx3 evo kullanıyorum. İşlemciyi yoracak nüfus yoğunluklarını falan kapattım. Yani fx6300 olan nasıl oynuyor kasmadan anlamıyorum.

Son düzenleme:
Öncelikle disk aldığınızda eğer ki takılmalar diskten gerçekleşiyorsa düzelir ve bunun yanında yükleme ekranlarında, kaplama yüklemelerinde farkını görürsünüz. Darboğazı engellemez. Darboğazı belki bir miktar engellemek, daha çok verim almak için şunları yapabilirsiniz:
  • Yeterli soğutma varsa işlemciye OC yapabilirsiniz. Voltaj vermeden 4.1 GHz'e kadar çıkabilir.
  • Ayarları yükseltin. Öncelik olarak DSR ile çözünürlük, kenar yumuşatma ayarları olabilir.
  • Arkaplan uygulamalarını kapatın. Virüs taraması yapın.
  • Görev yöneticisinden GTA V'e ait olan kaynak kullanımını yükseltin.

Öncelikle disk aldığınızda eğer ki takılmalar diskten gerçekleşiyorsa düzelir ve bunun yanında yükleme ekranlarında, kaplama yüklemelerinde farkını görürsünüz. Darboğazı engellemez. Darboğazı belki bir miktar engellemek, daha çok verim almak için şunları yapabilirsiniz:
  • Yeterli soğutma varsa işlemciye OC yapabilirsiniz. Voltaj vermeden 4.1 GHz'e kadar çıkabilir.
  • Ayarları yükseltin. Öncelik olarak DSR ile çözünürlük, kenar yumuşatma ayarları olabilir.
  • Arkaplan uygulamalarını kapatın. Virüs taraması yapın.
  • Görev yöneticisinden GTA V'e ait olan kaynak kullanımını yükseltin.
Oc nasıl yapıcam? Anakartta 3.8 çalışıyor diyor. Fakat görev yöneticisinde 3.5 en yüksek yazıyor.
Ayarlar derken texture en yükseğe aldım. Grass quality normal, msaa 2x yaptım diğerleri yüksek. Zaten ayarları kıssam dahi fps darboğazdan düşük oluyor. Oc'den biraz tedirginim fakat siz heralde oc yapmıştınız. Sıkıntı çıkmaz inşallah. Anlatırsanız sevinirim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı