FX6300 ve GTX 770 GTA 5 performans sorunu

MehmedEmre

Hectopat
Selamün aleyküm arkadaşlar;

Artık gerçekten bu anlık kasmalardan bıktım. Bazen uzun sürüyor bazen kısa. Zaten kullandığım monitör full HD bile değil. Çözünürlüğü 1280x1024. Araba sürerken, silahçıya girerken, görev yaparken, çatışmaya girerken çok oluyor. Yani diyebilirsiniz ki buralarda kasması normal fakat oyunu cehenneme çeviriyor. Anakarttan sistemi yüksek performansa aldım. Oyunu GeForce Experience ile optimize ettim. Fakat 2 GB'ı aştı ben de böyle deneyeyim dedim yine kastı. Çok daha düşük ayarlarda oynarken bile 2 GB geçmiyordum. Yine kasıyordu.

Sistemim ;

İşlemciyi yüksek performansa alınca BIOS'tan baktığımda hızının 3.9 olduğunu gördüm. Fakat görev yöneticisinde hala en yüksek hız 3.5 görünüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Online'da 47-65 fps arası alıyorum, atillayı denemedim.

Ayarlar şu şekilde:
Screen Type: Windowed Borderless
Resolution: 1920 x 1080
Aspect Ration: Auto
FXAA: On
MSAA: Off
VSync: Off

Texture Quality: Normal
Shader Quality: Very High
Shadow Quality: High
Reflection Quality: Very High
Water Quality: High
Particles Quality: Very High
Soft Shadows: Softer
Post FX: Very High
In-Game Depth Of Field Effects: Off
Anisoptropic Filtering: X16
Ambient Occlusion: High
Tessellation: High

Bu ayarlarda Video Memory: 1420 MB / 2047 MB
Birde benim için texture quality high da dener misin?

E darboğaz var işte. FX6300 dediğin işlemci 750 Ti'a bile darboğaz yapıyor GTA V'te. Üstelik 1080P. Videomda görebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

E darboğaz var işte. FX6300 dediğin işlemci 750 Ti'a bile darboğaz yapıyor GTA V'te. Üstelik 1080P. Videomda görebilirsiniz:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dediğin doğru fakat hiç değilse gta 5 testin çok güzel. Fps 40 aşağı düşmedi bile. Bende ise 30 aşağı yardırıyor. Hele atilla total warda camping görünümünde fps yerlerde. Ayarların özelleştirilmiş olmasına rağmen. Tam olarak bahsettiğim camping aşağıdaki gibi olan yer.

Population varietiy diye bir ayar var onu bile en sona yakın birşey yaptım. Extended Distance diye bir ayar var oda sona yakın diğeri gibi.

Dosya Ekleri

• Total-War-Attila-s-First-Patch-Arrives-Alongside-DLC-on-Thursday-474154-8.jpg
    Total-War-Attila-s-First-Patch-Arrives-Alongside-DLC-on-Thursday-474154-8.jpg
    580,3 KB · Görüntüleme: 194
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı