FX8320 Sistem Yükseltme

Gerek olmadığını biliyorum ama yaparsam intelde hangi seviyeye gelir?

Benim anakartım le modeli olduğu için overclockta sıkıntı çıkar mı? Mosfet soğutma yokmuş.

@Adion hocam o kadar şey yazıldı bunlara karşın yazacak bir şeyiniz var mı? Ben yine de sizin önerinizin mantıklı olduğunu düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaş çok fazla oyun oynamıyorum diyor, bu durumda ekran kartına yüklenmek çok aşırı mantıklı değil. Ayrıca anakart değiştirmek istiyor. Gidip bilmem kaç yıllık AM3+ sokete yatırım yapmak da mantıklı değil. Bu durumda platform değiştirecek bir para çıkıyor ortaya. Bunu da değerlendirmek gerektiğini düşünüyorum. Technopat olarak her zaman tavsiye ettiğimiz şey güncellik. Fakat tamamen oyun odaklı bir sistem istiyorsanız (İstemediğinizi söylemiştiniz ama sırf arkadaşın inadı yüzünden varsayıyorum.) ekran kartı değiştirip, RAM takviyesi yapıp, SSD takarak sistemi canlandırabilirsiniz. Ancak sizin bana söylediğiniz şey fazla oyun oynamadığınız. Bu durumda ileriye dönük olması açısından eski işlemci ve anakartı satıp elinizdeki para ile çok güzel bir İntel sistem toplanabilir. Bu arada bana yanlış yönlendirme yapıyorsunuz demişsiniz ancak ben burada üyelerin isteklerine göre öneri yapıyorum.

O zaman bana güzel tekrardan bir intel sistem toplar mısınız? Kasada PSU olmasın, HDD olmasın, 4 GB G-skill ripjaws RAM olsun. Anakart ve işlemciyi önerirseniz sevinirim. Anakart güncel olursa çok daha makbule geçer. Maximum 1500 TL bütçem var.

İstediğiniz şey tam olarak kasa, RAM, anakart ve işlemci değil mi? Ekran kartını daha sonra ekleyeceksiniz yanlış anlamadıysam. :)

Aynen öyle hocam.

Elimde bir adet bellek var 4 GB ripjaws. Eğer yeterli olacağını düşünüyorsanız gerek yok yeni toplayacağımız sistemde. Bu arada elektrik gitti kusura bakmayın geç cevap verdim.

Hocam tamamen sizin isteğinize göre önerdim. Fakat bana kalırsa kasayı değiştirmenize gerek yok. Kasanız iyi. SSD alabilirsiniz. :) Dediğiniz şekilde dersler bakımından sorun yaşamadığınızda bu sisteme bütçeniz de olursa tabii ki güzel bir ekran kartı takabilirsiniz. ;)

upload_2015-9-23_18-41-31.png

İnanın mantıklı değil. Aralarında yok denecek kadar az performans farkı var. Ya bu şekilde kalsın ya da en az 120 GB SSD alabileceğiniz şekilde bir şeylerden kısın. Kasa biraz da zevk meselesi olduğundan kararı siz verebilirsiniz. Ben Corsair kalitesine güvendiğimden önerdim. :)

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı