FX8350 Sistem Yükseltme

Constantine

Kilopat
Sevgili kardeşlerim;
Sistemimi toplayalı çok uzun bir süre olmadı fakat malum teknolojinin hızına yetişebilene aşk olsun. Ryzen işlemciler, yeni nesil ekran kartları, DDR4 teknolojisi vs.. Ben bu sistemime nasıl bi güncelleme getirebilirim diye merak ettim ve sizlere sormak yorumlarınızı almak istedim. Ona göre bir bütçe oluşturmak için erken teşhisin önemli olduğunu düşündüm. Sistemim imzamda mevcut fakat ben buraya tekrar yazayım;

Anakart: Asus M5A99X-EVO
İşlemci: AMD FX8350 Eight Core
Ramlar: DDR3 HyperX Mhz'sinden emin değilim fakat renkleri mavi 8GB toplam.
Ekran Kartı: Asus ROG Matrix HD7970 3 GB 384 Bit
Power: Absolute 650W 80+ Bronze Güç kaynağı
ile kullanmaktayım.
Yorumlarınız ve sorularınızı merak ediyor ve teşekkür ediyorum, hayırlı ramazanlar dilerim.

Size de hayırlı ramazanlar hocam. İşlemci, Anakartı ve RAM değiştirebilirsin. Ekran kartı şimdilik yeterli pek para harcama. VEGA Mimarisi gelecek ona para biriktir ondan al. Ryzen İşlemci, Anakart ve 3000MHz RAM alırsanız on numara olur.

Herkese ayrı ayrı teşekkür ederim. Yeni mezun oldum müzik öğretmeni olarak atanamadım henüz bütçe meselesi bu yüzden muamma. Sahnelerden biriktireceğimle bir hedef olursa ona göre birikim yaparım anlamında şey etmiştim :). Ekran kartım dediğiniz gibi şuan idare ediyor daha iyi tam performansta kullanmam için öneriniz varsa alabilirim. Birde anakartımın bios ayarlarından RAM hızını ayarlama var ben 1333 mhz de kullanıyorum ve yükseltmeyi beceremedim. Biosun otomatik olabilecek en uygun koşullarda bulunan OC modunu kullanıyorum şuan. Biostaki ayarları yaparsam belki biraz daha performans alırım. Tekrar teşekkür ederim. :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı