G PRO Superlight vs Razer Viper Ultimate

Bütçe
1500
Ciddi seviyede oynuyorum, her pikselin benim için önemi var, bir piksel bile overshoot/undershoot yapmam maçı vermeme mâl oluyor demediğiniz sürece bu tür mouselara gerek yok. Hem gereksiz pahalılar (kullanacağınız yere göre) hem de daha iyi opsiyonlar var, lütfen.

Ciddi seviyede oynuyorum, her pikselin benim için önemi var, bir piksel bile overshoot/undershoot yapmam maçı vermeme mâl oluyor demediğiniz sürece bu tür mouselara gerek yok. Hem gereksiz pahalılar (kullanacağınız yere göre) hem de daha iyi opsiyonlar var, lütfen.
Hocam hazır sizi de görmüşken, şu konuya bakabilir misiniz rica etsem?

Galiba viper ultimate alıp uzun bi süre kullanacağım ergonomi konusunda rahat edemessem deav2 pro alırım

Hem Viper hem G Pro X Superlight'a sahip biri olarak söyleyebilirim ki; eğer Viper'ın sağ tarafındaki tuşlar rahatsız etmiyorsa ve şeklini (shape) seviyorsanız Viper daha iyi bir mouse.

Logitech'in baktığım zaman artıları shape, sağ tarafta tuş olmaması, ayaklarını daha kaygan bulmuş olmam ve hafifliği. Neredeyse diğer her şeyde Viper daha iyi. Yalnız Superlight'tan ne kadar memnun olsam da 150 dolar falan hak edecek bir mouse değil kesinlikle. Fakat Viper'ı (veya herhangi bir diğer mouse'u) aradığımı da söyleyemem shape tercihimden dolayı. Viper'da kendimi hep mouse'u belirli bir şekilde tutmaya çalışırken buluyorum sağ tarafındaki tuşlardan dolayı, o tuşları devre dışı bırakmış olsam bile. Bu da hem aim'imi etkiliyor, hem de fiziksel bir rahatsızlık veriyor.
Merhabalar. İmzanıza bakacak olursam DeathAdder V2'yi de, Glorious Model O'yu da kullanmışsınız. Bu iki mouse arasında kaldım. Kulaklığım Razer olduğu için Deathadder V2'ye daha yakınım fakat Glorious Model O'nun skatezleri ve ergonomisini de çok beğeniyorum. Siz hangisini önerirsiniz?

İmzanıza bakacak olursam DeathAdder V2'yi de, Glorious Model O'yu da kullanmışsınız. Kulaklığım Razer olduğu için DA V2'ye daha yakınım fakat Glorious Model O'nun skatezleri ve ergonomisini çok beğeniyorum. Siz hangisini önerirsiniz?
İkisi de iyi mouse ama farklı dünyaların insanları :D Ortada çok büyük bir shape farkı var. DA v2 özellik açısından daha dolu bir mouse (sensör, optik switchler vs.) ama her ele de kolay kolay oturmuyor büyüklüğünden dolayı. Elinizin büyüklüğünü ve mouse tutuş stilinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

İkisi de iyi mouse ama farklı dünyaların insanları :D ortada çok büyük bir shape farkı var. Da V2 özellik açısından daha dolu bir mouse (sensör, optik Switch'ler vs.) Ama her ele de kolay kolay oturmuyor büyüklüğünden dolayı. Elinizin büyüklüğünü ve mouse tutuş stilinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.

Benim tutuşum palm elim 19 cm Viper Ultimate olur mu?

İkisi de iyi mouse ama farklı dünyaların insanları :D Ortada çok büyük bir shape farkı var. DA v2 özellik açısından daha dolu bir mouse (sensör, optik switchler vs.) ama her ele de kolay kolay oturmuyor büyüklüğünden dolayı. Elinizin büyüklüğünü ve mouse tutuş stilinizi yazarsanız daha iyi yardımcı olabilirim.
@VERSTECKS hocamın konusunu biraz baltaladım kusura bakmasın.

Elim 18-19 cm, palm şeklinde tutuyorum.

Tavsiye etmem. Biraz tatsız kaçabilir. Size DeathAdder V2 daha uygun gibi bu durumda. İlla kablosuz istiyorsanız da yine orochi V2 veya DeathAdder V2 Pro önerebilirim.

V2 Pro bende düşünüyorum ama görünüş önemli benim için ve onda şarj docku yok Viper Ultimate alışamassam iade eder alırım V2 Pro.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı