G.Skill 8 GB RAM sorunu

rask10

Centipat
Geçen hafta Vatan'dan 8 GB DDR3L G.Skill RAM sipariş etmiştim. Elime aşağıdaki resimde görülen ürün ulaştı. G.Skill etiketi ve kutusu içinde ama RAM'in üzerindeki çipler üzerinde Nanya yazıyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mıdır, herhangi bir sıkıntı olur mu?

15883769879918241056096858153590.jpg

15883769879918241056096858153590.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta Vatan'dan 8 GB DDR3L G.Skill RAM sipariş etmiştim. Elime aşağıdaki resimde görülen ürün ulaştı. G.Skill etiketi ve kutusu içinde ama RAM'in üzerindeki çipler üzerinde nanya yazıyor. Daha önce böyle bir durumla karşılaşan var mıdır, herhangi bir sıkıntı olur mu?

Eki Görüntüle 550963

Eki Görüntüle 550963

Sorun çıkmaz. Nanya çip üreticisi.

Samsung
Micron
Hynix
Infineon
Çiplerini tercih etsen daha iyi olur, sıralama olarak. Nanya pek kaliteli değil gibi testlerine göre. Bilgisayardan çok anlamıyorsan, dümdüz kullanacaksan farkı fazla hissetmezsin zaten. RAM'i gönül rahatlığıyla kullanabilirsin.

Nanya üretim çipler kullanılmış demek ki. Çok normal bir olay, sonuçta G.Skill bir çip üreticisi değil. Güç kaynağı konusu gibi düşünün, birçok ürün FSP'den çıkıyor ama farklı markalar adı altında satılıyor.

Samsung, SK Hynix, micron(Crucial), elpida, nanya, winbond, promos ve powerchip çip üreten firmalar bunlar. Kalan bileşenleri markalar kendileri üretiyor. Herhangi bir yanlışlık yok hocam.

Herkese çok teşekkürler cevaplar için, aslında ben de ilk başta biraz araştırınca kafaya pek takmamıştım ama linkini verdiğim konudaki sorunla karşılaşınca RAM'den mi kaynaklanıyor diye düşünmeye başladım ve RAM'i iade edeceğim sanırım tabii kabul ederlerse. :(

aynen sonradan farkettim. bende de benzer bir sorun var da. vatan bilgisayara gittim adama sordum "4gb 1rx8 pc3l 12800s 11 13 b4" yerine

F3-1600C11S-8GSL​

Standard
DDR3L-1600 CL11-11-11 1.35V
8GB (1x8GB)

almak istiyorum uyumlu mu dedim evet dedi.eve geldim taktım siyah ekran veriyor ve fan calısıyor...rami cıkardım sorunsuz ekran geldi.

çok boktan bir durum. yarın sabah ilk işim iade süreciyle ilgilenmek hatta laptopu götürücem magazaya inanmıyorsa baksın.

Tek o RAM'i takınca çalışıyor mu? Siteden alınca iadede sorun olmuyor ama mağazadan alınca iade hakkı olmuyor. Vatan'ın inisiyatifine bağlı ama büyük ihtimal alırlar.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı