G-Sync etkinleştirilmeli mi?

Bütçe
3500

yaboii

Centipat
Yakın bir zamanda 1440p 144/165Hz bir monitör almak istiyorum bütçem 3500TL civarı ama G-Sync işini hala tam çözemedim 😀

Şimdi diyelim ki ben bir oyunda ortalama 50FPS alıyorum ve yenileme hızım 144, G-Sync'i etkinleştirdiğimde kasma hissi azalır mı, hep mi gider yoksa etkilenmez mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yakın bir zamanda 1440p 144/165Hz bir monitör almak istiyorum bütçem 3500TL civarı ama G-Sync işini hala tam çözemedim 😀

Şimdi diyelim ki ben bir oyunda ortalama 50FPS alıyorum ve yenileme hızım 144, G-Sync'i etkinleştirdiğimde kasma hissi azalır mı, hep mi gider yoksa etkilenmez mi?

Hayır daha fazla gecikme hissederseniz.

G-Sync, FPS ile ekran hzini eşitleyerek, ekran yırtılmalarını yok eder.
-İmput lagde yapmaz. Asıl imput lag yapan vsycndir.

V-Sync genel tabiri zaten? Ayrıca adam 144Hz de 50FPS alıyorum demiş ona göre yorum yaparsanız daha iyi olur, daha adamın yazdığını okumadan salla kazan yorum yapıyorsun.
İnputlag V-Sync yapar G-Sync yapmaz.

Gerektiğinden düşük FPS alınıyorsa G-SYNC da yapıyor diye biliyorum.

V-Sync genel tabiri zaten? Ayrıca adam 144Hz de 50FPS alıyorum demiş ona göre yorum yaparsanız daha iyi olur, daha adamın yazdığını okumadan salla kazan yorum yapıyorsun.

Gerektiğinden düşük FPS alınıyorsa G-Sync da yapıyor diye biliyorum.

Monitöre göre değişir G-SYNC Ultimate 1FPS'ye kadar inebiliyor Adaptive Sync üzerinden çalıştırılan G-SYNC de 48 FPS'ye kadar inebiliyor.

Arkadaşlar cevaplamış zaten ben de şunu ekleyim: Monitörü illa G-SYNC almanıza gerek yok. FreeSync teknolojisi olan herhangi bir monitör G-SYNC destekliyor zaten. Boşuna para harcamaya gerek yok.

Arkadaşlar cevaplamış zaten ben de şunu ekleyim: Monitörü illa G-Sync almanıza gerek yok. FreeSync teknolojisi olan herhangi bir monitör G-Sync destekliyor zaten. Boşuna para harcamaya gerek yok.

Fark var orada ikiye ayrılıyor G-Sync compatible Adaptive Sync monitörler de G-Sync daha düzgün.

V-Sync oyunun sunduğu bir hizmet olduğu için, görüntüyü vermeden önce, V-Sync uyguladığı için imput lag yapar.
-Ama G-Sync monitörün bir desteği olup, oyun ile arasındada bir bağ olmadığı için ve ekran kartı ile monitör arasında bir bağlantı olduğu için, imput lag yapmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı