G-Sync ve FreeSync bulunan monitör önerisi

24G2U'de pivot özelliği var. Displayport ve HDMI kablosu içinden çıkıyor. Kavisli monitörlerde görüntü bozulması olduğunu biliyorsunuzdur. Kavisli monitörde açtığınız pencereyi ekranın sağından soluna doğru sürükleyin. Düzlemsel olan pencerenin ekranın ortasından geçerken eğildiğini görürsünüz. Oyunlarda farketmeyebilirsiniz ama iki boyutlu ortamda bozulmayı görürsünüz. Özellikle düz kenarlarda.

@Kwanon hayır, IPS'lerde kavis kötü durmuyor. Yani IPS'lere özel bir durum yok, kavis her panelde kavis.

Ama piyasada kavisli IPS yok sayılır, hatta Türkiye'de 16:9 kavisli monitor yok.

24G2U'nun yorumalrını okuyarak kullanıcıların G-Sync deneyimine bakabilirsiniz. Ben düzgün bir şekilde açılıyordu diye biliyorum ama siz de bir bakın.

@Kwanon hayır, IPS'lerde kavis kötü durmuyor. Yani IPS'lere özel bir durum yok, kavis her panelde kavis.

Ama piyasada kavisli IPS yok sayılır, hatta Türkiye'de 16:9 kavisli monitör yok.

24G2U'nun yorumalrını okuyarak kullanıcıların G-Sync deneyimine bakabilirsiniz? Ben düzgün bir şekilde açılıyordu diye biliyorum ama siz de bir bakın.

Sizin bu konularda bilgili olduğunuzu söylendi.
24G2U
VG24VQ
C24G2U
G241
XG2405
Bu modellerden hangisini önerirsiniz?

Ayrıntılı bir şekilde açıkladım hangisini önerdiğimi, görmediniz galiba.

Bahsettiğim birkaç istisnai durum olmadığı sürece 24G2U.

Teşekkür ederim. Şöyle bir monitör de var. Bu ikisi arasından yine 24G2U mu? Bir de XG2405 modelinin görünüşü çok hoşuma gitti ama görünüş için kaliteden taviz vermeye değmez galiba.
Şuan galiba en ucuz Amazon'da ve 1859 TL

Teşekkür ederim. Şöyle bir monitör de var. Bu ikisi arasından yine 24G2U mu? Bir de XG2405 modelinin görünüşü çok hoşuma gitti ama görünüş için kaliteden taviz vermeye değmez galiba.
Bu modeli (VX2458 C Mhd) önermiyorum. Biraz kalitesiz. Sorun yaşayanlar epey fazla.

İnşallah aldığıma pişman olmam. Belki sadece görüntüsünden dolayı XG2405 tercih etmediğim için üzülebilirim ama bu ürünün kalitesi memnun edeceği için problem olmaz gibi

İnşallah aldığıma pişman olmam. Belki sadece görüntüsünden dolayı XG2405 tercih etmediğim için üzülebilirim ama bu ürünün kalitesi memnun edeceği için problem olmaz gibi.
Yani siz bilirsiniz. Tasarıma aşırı önem veriyorsanız bilemeyeceğim ama renk kalitesi olarak AOC gözle görülür derecede daha iyi.

FreeSync Premium avamtajı da var.

Hayırlı olsun.

İtopya'dan AOC C24G1 almıştım 2 hafta sonra önce 1 kırmızı belli olan ölü piksel (piksel sıkışması) sonra da hemen aynı yerin 2 3 cm üstünde neredeyse gözükmeyen koyu bir ölü piksel denk geldi bana dikkatli olmak lazım, onun harici bazen kahverengi tonlarını Twitch'te video izlerken kırmızı gösterebiliyor sıkıntılı anlayacağın.

Yeni konular

Geri
Yukarı