İnceleme G213 uzun kullanım

Selamlar, öncelikle bu klavyeyi 2019'un nisan ayından beridir kullandığımı belirtmek isterim. Şahsen klavyeyi alırken klavyenin bu kadar uzun bir süre dayanacağını tahmin etmiyordum.

Klavyenin RGB aydınlatmasının iyi olduğunu söyleyebilirim, çok fazla modu olmasa da. Multimedya tuşlarının olması çok büyük bir avantaj bence.

3 yıldır kullanıyorum ve son birkaç haftadır bazı klavye sapıtmaya başladı. Kodlama ile ilgilendiğim için kod yazarken "F" tuşuna bastığımda 2 kere basıyor, "space" tuşuna bastıktan hemen sonra başka bir tuşu algılamaması gibi birtakım sorunlar vs.

Artıları:

· RGB aydınlatması.
· Multimedya tuşları.
· Ses sevmeyenler için sessiz olması.
· Küçükte olsa bilek desteğinin olması.
· Yazılımının iyi olması.

Eksileri:
· Bir süre sonra bazı tuşların soyulması. (Kötü gözüküyor.)
· Klavyenin altındaki kauçuklar fazla iyi değil gibi. (Klavye kayıyor.)
· Fazla ışık modu yok. (Bence. :))
(Bence artıları ve eksileri bunlar.)

WhatsApp Image 2022-03-07 at 20.21.43.jpeg

1646673387842.png

1646673437628.png

1646673459711.png

Son olarak alınır mı konusuna gelecek olursak, bence biraz daha uygun fiyatlı olabilirmiş. Ben 300 TL'ye almıştım, şu an 600 civarlarında geziyor. Bence şuan alınmaz gibi duruyor.
(İlk incelememdi, hatam varsa affola. :))

Son düzenleme:
Çok kötü bir klavye. Satın aldığım klavyede Ses Açma, Space ve Sol Shift tuşlarına ancak çok sert basınca çalışıyordu. Logitech ile iletişim kurduğumda bana yeni US modelini yolladılar. Klavyenin yarısı (B, H ve U harfinden önceki kısım) mekanik ses çıkarıyordu. 1 ay sonrasında zorla yeni klavye yolladılar. Onda da aynı sorun vardı. En son G604 yolladılar.

2018'de ilk aldığımda 1-2 tuşu basmıyordu, garantiden değişim sağlandı ve o gün bu gündür kullanıyorum. Ne soyulma, ne çift basma, ne basmama gibi huyları yok benimkinin. Anlamadım ben G213 değil de başka bir şey mi kullanıyorum :/

2018'de ilk aldığımda 1-2 tuşu basmıyordu, garantiden değişim sağlandı ve o gün bu gündür kullanıyorum. Ne soyulma, ne çift basma, ne basmama gibi huyları yok benimkinin. Anlamadım ben G213 değil de başka bir şey mi kullanıyorum :/
Hocam tamamen şans bence. Bazılarına bozuk denk geliyor bozuk diyip iade ediyor, bazılarına sağlam geliyor uzun süre kullanıyor.

Çok kötü bir klavye. Satın aldığım klavyede Ses Açma, Space ve Sol Shift tuşlarına ancak çok sert basınca çalışıyordu. Logitech ile iletişim kurduğumda bana yeni US modelini yolladılar. Klavyenin yarısı (B, H ve U harfinden önceki kısım) mekanik ses çıkarıyordu. 1 ay sonrasında zorla yeni klavye yolladılar. Onda da aynı sorun vardı. En son G604 yolladılar.
Çok kötü bir klavye demişsin de; kaç yıldır kullandın klavyeyi? Yanlış anlama, merakımdan soruyorum. Ben de az önce baktım. 2.5 sene olmuş alalı. Soyulma da basma sorunu da, mekanik ses gibi sorunların hiçbiri yok. Hergün de saatlerce kullanan biriyim. Hani sen 5-6 yıldır kullandıktan sonra o sorunlar çıktıysa anlarım. Kronik sorun olsa diyeceğim burada beş tane iyi yorum çıkmaz bu klavyeye. Benim için çok güzel bir klavye. Soyulma, basma sorunu yaşarsam da daha sonra açılan konularda bunu belirtirim ama yine de kötülemem. Bu arada 3 yıl olduğunda umarım benimki de soyulmaz.😆

2 yıldır kullanıyorum. Daha sıkıntı çıkarmadı gayet memnunum. Sadece tuş soyulma sıkıntısı rahatsız edici. Yedek olarak satın alabileceğim hiçbir yer bulamadım. Logitech bile satmıyor yedek parçasını.

Ya seninki şanssızlık olmuştur. Logitech klavye sonuçta. Rampage'dan falan bahsetmiyoruz. 6 ayda Logitech klavyede bu kadar sorun mu yaşanırmış. Yalnız seni anlayabiliyorum. O kadar sorun çıkınca insan kullandığı şeyden nefret edebiliyor. Benim de bazı ürünlerde sorunlarım olmuştu. Kötü bir durum. Keşke her ürün kusursuz olsa da biz bu değişim işleriyle uğraşıp durmasak.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı