G3 32GB ROM Yüklerken Brick Olması

Rica ederim [emoji4]
Hocam cihaz acıldı tekrardan kapandı fakat lg up gibi programlar bu sefer cihazı tanıyor eskisi gibi brick degıl ama bu sefer'de dload moda aldıgımda lg up kdz yüklemeyi %6'da bırakıyor ve hata veriyor bilgisayar ise aygıt yöneticisinde baktıgımda cihazı ''LGE AndroidNet USB Serial port (COM6) olarak tanıyor bunu nasıl düzeltebilirim?

Cihazın anakartı büyük ihtimalle ömrünü doldurmuş. Klasik LG G3 sorunudur.
Rom yükleme işini LG Up ile değil LG Flash Tool ile yapın tekrardan.
LG Flash tool'u acıyorum herşeyi ayarlıyorum cse flash diyorum 6.0 kdz dosyasını seciyorum fakat upgrading your phone'' kısmında %4'de hata veriyor telefon ekranında tepkime olmuyor, LG UP'ta Telefon ekranında tepkime oluyor fakat %1'e kadar doluyor sonra hata veriyor LG UP %6'da ''laf info 1 1330794579'' yazıyor ve ilerlemiyor hata veriyor telefon ekranında ise %0 COM6 yazıyor Daha sonra lg up hata mesajı cıkarıyor ''we can't communicate with phone'' diyor.

Son düzenleme:
LG Flash Tool ile rom yüklerken biraz bekleyin. İlk başta programda tepki var ama cihazda yoksa program hata gibi bir bildirimde bulunacak size. O soruya OK deyin ve biraz bekleyin. Flash Tool programını kapatmayın. Uptade yazısı telefon ekranında çıkacaktır.

LG Flash Tool ile rom yüklerken biraz bekleyin. İlk başta programda tepki var ama cihazda yoksa program hata gibi bir bildirimde bulunacak size. O soruya OK deyin ve biraz bekleyin. Flash Tool programını kapatmayın. Uptade yazısı telefon ekranında çıkacaktır.
''Upgrade stopped due to an error'' diye bir hata veriyor ve sag asagıda 'Retry'' butonu var

Program hata vermiyor. Siz hangi linkten indirdiniz rom dosyasını? Attığım rom linki direkt roma değil ana sayfaya yönlendiriyor nasıl oldu anlamadım.

Bu linkteki romu indirdiniz değil mi?
LG G3 Android 6 Stock Rom

Team Viewer ID ve şifre verin isterseniz kontrol edeyim.

Moderatör arkadaş #9 mesajdaki rom dosyasının linkini bu link ile değiştirirse uygun olur. Daha sonra arayan arkadaşları hatalı yönlendirme yapmayalım.

Program hata vermiyor. Siz hangi linkten indirdiniz rom dosyasını? Attığım rom linki direkt roma değil ana sayfaya yönlendiriyor nasıl oldu anlamadım.

Bu linkteki romu indirdiniz değil mi?
LG G3 Android 6 Stock Rom

Team Viewer ID ve şifre verin isterseniz kontrol edeyim.

Moderatör arkadaş #9 mesajdaki rom dosyasının linkini bu link ile değiştirirse uygun olur. Daha sonra arayan arkadaşları hatalı yönlendirme yapmayalım.
Rom dosyasını indirmeme gerek yoktu daha önce telefona rom atmıştım onu yüklüyorum tekrardan ve isimleri aynı ''D85530g_00_1021''

Cihaz Türkiye cihazı değil mi? D855TR Türkiye cihazının D855 Avrupa'nın çeşitli ülkelerinin kodudur. 855'ten sonra gelen harf gruplarının farklılığı önemlidir. Ayrıca benim verdiğim rom dosyası ile sizdeki dosya aynı değil.
*D855TR30g_00_1021.kdz
*D85530g_00_1021.kdz
Bu 2 rom arasında farklılık mevcut.

Cihaz Türkiye cihazı değil mi? D855TR Türkiye cihazının D855 Avrupa için cihaz kodudur. Ayrıca benim verdiğim rom dosyası ile sizdeki dosya aynı değil.
*D855TR30g_00_1021.kdz
*D85530g_00_1021.kdz
Hocam kusura bakmayın cihaz TR cihazı ve kod ''D855TR30g'' ile başlıyor ben TR'yi yazmamışım benim hatam, ama yinede sizin linkte attıgınız romu indiriyorum
Cihaz Türkiye cihazı değil mi? D855TR Türkiye cihazının D855 Avrupa'nın çeşitli ülkelerinin kodudur. 855'ten sonra gelen harf gruplarının farklılığı önemlidir. Ayrıca benim verdiğim rom dosyası ile sizdeki dosya aynı değil.
*D855TR30g_00_1021.kdz
*D85530g_00_1021.kdz
Durum yine aynı hocam

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı