G31M-S2L anakart ile Turbox Knight R5 230 uyumlu mu?

Başlıkta yazdığım gibi G31MG31M-S2L anakart ile Turbox Knight zen s R5 230 AMD DDR3 64 Bit VGA DVI tek fan 2 GB ekran kartı ile uyumlu mu bilen var mı acaba alsam takabilir miyim?

Anakartta uyumluluk diye bir şey yok istersen 3090 tak gene de çalıştırır ama hem Turbox hem de R5 bir araya gelinci 5FPS Counter-Strike oluştu gözümde.
Aslında gayet normal ekran kartı ama onun yerine GT 710 alabilirsiniz (ki zaten anca o bile darboğaz yaptırır.)

İşlemci büyük ihtimalle Core 2 Duo dur büyük ihtimalle veya Q6000 serisi.

GT 710 yüksek bir kart olmadığı için darboğaz yapmaz.

Anakartta uyumluluk diye bir şey yok istersen 3090 tak gene de çalıştırır ama hem Turbox hem de R5 bir araya gelinci 5FPS Counter-Strike oluştu gözümde.

GT 710 yüksek bir kart olmadığı için darboğaz yapmaz.

2 çekirdek işlemci yeni darboğaz yapmaz emin misin? Sen hiç motosiklet ile bağ bahçe yapıldığını gördüm mü hiç. 2 çekirdek çok güçsüz ayrıca.

2 çekirdek kullanmanızı tavsiye ederim forumdaşım. HD 6850yı'de kaldırır. Tabi E7400 üstü olmak şartıyla.

Vallaha E7500 ile masaüstünde darboğaz yapıyordu RX 550 bilemeyeceğim GT 710 ne yapar. Ben OC ile 3.8 GHz de kullanıyordum. Ama genellikle güçsüz işlemci hatta ben zor zahmet OC yaptım. OC ayarı yok doğru dürüst G41'lerde normalde ama benim ASUS anakart sağ olsun OC yaptırıyor, mlx olmasına rağmen.

Vallaha E7500 ile masaüstünde darboğaz yapıyordu RX 550 bilemeyeceğim GT 710 ne yapar. Ben OC ile 3.8 GHz de kullanıyordum. Ama genellikle güçsüz işlemci hatta ben zor zahmet OC yaptım. OC ayarı yok doğru dürüst G41'lerde normalde ama benim ASUS anakart sağ olsun OC yaptırıyor, mlx olmasına rağmen.

İnternette hazır ayar E7400 OC var.

İnternette hazır ayar E7400 OC var.

İşte o kadar hazır ayar olmuyor maalesef 333 FSB sonrası PCI Express frekansı arttırıyorsun RAM'ler 1333 MHz sonrası sapıtıyor 3 çarpanına göre RAM hızını değiştireyim diyorum bu sefer PCI Express hızı uymuyor

Çok karışık işler var daha 3.9 GHz de stabilite yakalayamadım ama 350x11 MHz de gayet iyi stabilite alıyorum. 70 dereceyi de geçmiyor miss. Neyse konudan sapıtmayalım 3.9 GHz bile olsa GT 710 ile darboğaz söz konusu olacaktır. Darboğaz istemiyorsan mecburen X5450 veya E5450 alacaksın ki 150 TL masraf demek bu. LGA 775 için büyük bir masraf bu, 150 TL anakartı normalde çünkü.

İşte o kadar hazır ayar olmuyor maalesef 333 FSB sonrası PCI Express frekansı arttırıyorsun RAM'ler 1333 MHz sonrası sapıtıyor 3 çarpanına göre RAM hızını değiştireyim diyorum bu sefer PCI Express hızı uymuyor.

Çok karışık işler var daha 3.9 GHz de stabilite yakalayamadım ama 350x11 MHz de gayet iyi stabilite alıyorum. 70 dereceyi de geçmiyor miss. Neyse konudan sapıtmayalım 3.9 GHz bile olsa GT 710 ile darboğaz söz konusu olacaktır. Darboğaz istemiyorsan mecburen X5450 veya E5450 alacaksın ki 150 TL masraf demek bu. LGA 775 için büyük bir masraf bu, 150 TL anakartı normalde çünkü.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kişinin yaptığı ayarla ben Gigabyte G41m comboda çalıştırdım.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu kişinin yaptığı ayarla ben Gigabyte G41m comboda çalıştırdım.

Yine düşük OC yapılmış bence 10.5 çarpanlı bir işlemciye göre ben kendi anakartında 3.72 GHz de çalıştırırdım. Çünkü şu an 3.74 GHz de falan kullanıyorum. E7500'ü.
Aha buda kanıtı :)

Dosya Ekleri

• Screenshot_2021-11-09-21-45-45-787_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    Screenshot_2021-11-09-21-45-45-787_com.teamviewer.teamviewer.market.mobile.jpg
    27,6 KB · Görüntüleme: 34

Geri
Yukarı