G3258 4 GHz Overclock Stok Soğutucu Yeterliliği

Metin Yağcı

Hectopat
Daha fazla  
Intel pentium G3258 işlemciyi MSI Z97 PC mate anakart ile overclock etmek istiyorum. 4 GHz için stok soğutucu yeter mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence işlemci çok ısınır ve performans düşüklüğü olur . İstersen sen bütçe ver sana uygun ve performanslı bir işlemci soğutucu önereyim .

Hiç bir sıkıntı olmuyor. Ben kullanıyorum. 59 dereceyi geçmiyor. Boştada 32-33 derece. Ama her bilgisayarda değişir.

4 GHz G3258 için çok yüksek bir hız aşımı sayılmaz zira 4.2-4.4 GHz O.C yapıyorlar genellikle. Bu nedenle stok fan yeterli olabilir ama 50-55 derecelerde kalacağını düşünmüyorum 70 dereceleri bulacaktır. Kullanan birinden yorum alman daha mantıklı aslında @Recep Baltaş 'ın bu konuda bilgisi vardır muhakkak.

Kasada egzoz fan kaç adet var. Acaba o mu yetersiz. 90-92 derece kritik sıcaklıklar. Şu an yokuş aşağı frensiz gidiyorsunuz :)
Fanları ters takıp takmadığınızı da kontrol edebilirsiniz. Fanların bağlantılarını da aynı şekilde. İnsanlık hali gözünden kaçmış olabilir. İyi oturtmamış olabilirsin. Bilgisayar açıldığında da yan kapağını takma fanların çalışıp çalışmadığını kontrol et bence. O şekilde de çok uzun süre kullanma derim ben. Sonra pişmanlık yaşama.

Önde arkada üstte olmak üzere 3 tane fan var. Zaten onlar takılı geldi. Kasanın içi gayet soğuk gibi açıkçası. Ters takmadığıma eminim fanları 2 kere söktüm tekrar taktım işlemci soğutucuyu ama nafile.

Anakartım Z97 PC Mate ve bu konuda muzdarip olan kişiler varmış.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı