G3258 ve GT 730 sistem yükseltme mi, yeni sistem mi?

KopuQlavye

Hectopat
Yer
Yanlışlıkla Doğduğum Ev
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
G3258 işlemci, 8GB RAM ve 2GB GT 730 ekran kartına sahip DDR3 sistemim var. Bu sisteme işlemci ve ekran kartı takviyesi yapmak mı yoksa düşük bütçeli sistem toplamak mı? SSD yok soket yapısı 1150. Hedefim PUBG oynamak low ayar da olsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Geliştirme yapmak daha iyi olacaktır. 1150 soket için güçlü işlemciler var hala. Elinizdeki RAM'i boşa değerlendirmiş oluruz böylece.

Sıfırdan kuracağınız sistemden de daha güçlü olacaktır.

Bu sistemin oyun performansı olarak en büyük sorunu ekran kartı sonra işlemci. Ekran kartı gerçekten güçsüz.

Bu sisteme yeni bir işlemci ve ekran kartı almanız yeterli olacaktır. PSU'da ekran kartına bağlı olarak değişir muhtemelen. Elinizde PSU olarak ne var?

Geliştirme yapmak daha iyi olacaktır. 1150 soket için güçlü işlemciler var hala. Elinizdeki RAM'i boşa değerlendirmiş oluruz böylece.

Bu sistemin oyun performansı olarak en büyük sorunu ekran kartı sonra işlemci. Ekran kartı gerçekten güçsüz.

Bu sisteme yeni bir işlemci ve ekran kartı almanız yeterli olacaktır. PSU'da ekran kartına bağlı olarak değişir muhtemelen. Elinizde PSU olarak ne var?
Sertifikasız kasa ile birlikte gelen 400W kıytırık bir güç kaynağı mevcut. Değiştirmek gerekecektir muhtemelen. Yetse bile koyduğum paranın elektrik sıkıntısı ile yanması var ki bizim semtte yaşanır bu. Mağazalarda voltaj dengeleyici prizler gördüm. İşe yarar derseniz masraf çıkarmamak adına onlardan alabilirim. Bir ara gidip sormuştum eğer bir sorun yaşarsanız firmaya direkt dava açıp zararınızdan birkaç kat fazla para alabiliyorsunuz denmişti.

i5 4460 için biraz araştırdım çoğu sitede yok. Olanlarda da bin lira civarı dolanıyor sizce almak mantıklı mı?
Bütçem yeni PC için 3 bin civarı olur sanırım. Ancak update dersek 2000.

i5 4460 için biraz araştırdım çoğu sitede yok. Olanlarda da bin lira civarı dolanıyor sizce almak mantıklı mı?

Bütçem yeni PC için 3 bin civarı olur sanırım. Ancak update dersek 2000.
Sahibinden.com'da 700-800TL civarı i7-4770 bulunuyor. Tabi pazarlık yapılarak güzel bir fiyata alınabilir. Ekran kartı olarak 1.250TL civarı RX580 alınabilir. 350TL civarı da FSP 600W 80+ PSU alınabilir. Mobilde olduğumdan, link ekleyemiyorum.

Edit: i5 4570, RX570, SSD ve +8GB bellek yükseltmesi de yapılabilir.

Son düzenleme:
Sahibinden.com'da 700-800TL civarı i7-4770 bulunuyor. Tabi pazarlık yapılarak güzel bir fiyata alınabilir. Ekran kartı olarak 1.250TL civarı RX580 alınabilir. 350TL civarı da FSP 600W 80+ PSU alınabilir. Mobilde olduğumdan, link ekleyemiyorum.

Edit:i5 4570, RX570, SSD ve +8GB bellek yükseltmesi de yapılabilir.
Hocam bu dedikleriniz ikinci el galiba. Sistemimi zaten ikinci el almıştım. Yeni parçalarla hayat vermek takribi ne kadara mal olur?

Hocam bu dedikleriniz ikinci el galiba. Sistemimi zaten ikinci el almıştım. Yeni parçalarla hayat vermek takribi ne kadara mal olur?
Sadece işlemci ikinci el olacak. Anakartiniza uygun sıfır işlemci bulmak, çok zor :) Komple sıfır bir sistem için, anakart ve bellekte değişmeli.

Sadece işlemci ikinci el olacak. Anakartiniza uygun sıfır işlemci bulmak, çok zor :) Komple sıfır bir sistem için, anakart ve bellekte değişmeli.
Peki hocam bir müddet sadece ekran kartını değiştirip SSD eklesem ne kadar performans farkı olur?

Geri
Yukarı