G3258 ve GT 730 sistem yükseltme mi, yeni sistem mi?

Peki hocam bir müddet sadece ekran kartını değiştirip SSD eklesem ne kadar performans farkı olur?
İyi bir ekran kartı için, işlemci de yükseltilmeli. Alacağınız ekran kartına da bağlı bu. Fakat bütçe el veriyorken, olabilecek en iyi yükseltmeyi yapmak en mantıklısı.

Hocam 1150 soket için sıfır işlemci bulamazsınız zaten kolay kolay. İkinci el almak gerekiyor.

Yeni sistem için olan bütçeniz 3000 TL değil mi? Bu şu anki sistemi satıp üstüne koyma imkanınız var mı?

Hocam 1150 soket için sıfır işlemci bulamazsınız zaten kolay kolay. İkinci el almak gerekiyor.

Yeni sistem için olan bütçeniz 3000 TL değil mi? Bu şu anki sistemi satıp üstüne koyma imkanınız var mı?
Yeni PC alacağım dersem peder bey bu kardeşlerinin olacak o zaman der. Bu yüzden max 3000 yeni sistem için bütçem.

O halde bu tarz bir sistem önerebilirim:
Screenshot_42.png

Yeni nesil ve güçlü bir sistem. Her parçayı en ucuz siteden alırsanız 3000 TL olacaktır rahatlıkla.

Şu anki sistemi güçlendirmek istiyorsanız ikinci el, güçlü bir işlemci ve sıfır güçlü bir ekran kartı alabilirsiniz.

Yine de bütçeniz az değilmiş. Bu yüzden sıfır bir sistem de almak isteyebilirsiniz.

O halde bu tarz bir sistem önerebilirim:
Eki Görüntüle 360440

Yeni nesil ve güçlü bir sistem. Her parçayı en ucuz siteden alırsanız 3000 TL olacaktır rahatlıkla.

Şu anki sistemi güçlendirmek istiyorsanız ikinci el, güçlü bir işlemci ve sıfır güçlü bir ekran kartı alabilirsiniz.

Yine de bütçeniz az değilmiş. Bu yüzden sıfır bir sistem de almak isteyebilirsiniz.
Teşekkürler hocam emeğinize sağlık. Biraz daha bakındım i3 3240 buldum 250 TL gibi bir fiyata sizce mantıklı mı?

Almışken iyisini almak daha iyi olacaktır. I5 4690 veya I7 4790 gibi.

Bu dediğim işlemciler 750-900 TL arasında dersek artan para ile de sıfır RX 580 alabilirsiniz.

Son düzenleme:
G3258 işlemci, 8 GB RAM ve 2 GB GT 730 ekran kartına sahip DDR3 sistemim var. Bu sisteme işlemci ve ekran kartı takviyesi yapmak mı yoksa düşük bütçeli sistem toplamak mı? SSD yok soket yapısı 1150. hedefim PUBG oynamak Low ayar da olsa.

Dostum aynı sistem bende de var performansı hakkında bilgi verebilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı