G3258 ve GTX 750 Ti GTA 5 Darboğaz

Kardeş olmamış :cry: Anakart, kasa ve ekran kartı seçimi çok yanlış. Hem k ibareli bi işlemci koymuşun CPU fan yok.

Bu
bu.jpg

Kardeş olmamış :cry: Anakart, kasa ve ekran kartı seçimi çok yanlış. Hem k ibareli bi işlemci koymuşun CPU fan yok.
Anakart olarak h97 pro gamer ekran kartı bence iyi ama Asus GTX 750 ti strix oc işlemci olarak intel core i5 4460 mı yoksa intel core i3 4170 olur mu? Kasa aynı kalsın ben sana vatan'dan bi resim çekiyim atıyım kardeşim uyarın için saol.

Ben Asus optimal ile 3.6 ghz ye çıkarttım ısı gayet normal. Darboğaz olduğunu anlman için işlemci kullanımının %100 gpu kullanımının %60 civarı olması gerekir.
Ben MSİ modelini kullanıyorum ayarların çoğu grafik kalitesi dahil hig'de 40 fps kadar alıyorum.
Ve Everest alacağına Xıgmatek Asgard 381 Pure Black al içinde 500w psu var kablo yönetimi var.

Gta 5'de kasmaması için şu ayarları kullanmalısın; (H81m-c, G3258 ve Gtx 750ti ile denendi.) Vsync "Off" yada "On" iken, Fps 50 civarında olmasına rağmen oyunda stuttering dediğimiz takılmalar oluşuyor.
  • Vsync: Half
  • Refresh Rate: 60Hz
  • Screen Type: Full Screen
"Population Variety", "Grass Quality", "Msaa" gibi işlemciye yük bindiren ayarlar azaltılmalı.

H81m ve G3258 ile Windows 10'da overclock yaparken bazı anakartlarda problem çıkabiliyor.
Örneğin Asus H81m-c anakartıyla Windows 10'da, aşağıdaki linkteki ayarı yapmadan overclock yapılamıyor;

Asus H81M-C Anakart ve G3258 işlemciyi, stabil çalışacak şekilde 4 saat Prime95 ve Occt programlarıyla ağır yük altında, Windows 10'da test ettim. Gereksiz yere 1.4 yada 1.5v verip işlemcinin ömrünü azaltmaya gerek yok. Ayarlar şu şekilde;
  • Cpu Core Ratio: 42
  • Bclk: 100
  • Cpu Core Voltage: 1.25
  • Cpu System Agent Voltage: +0.195
  • Cpu Analog I/O Voltage: +0.195
  • Cpu Digital I/O Voltage: +0.195
Bu ayarlarda stabil şekilde çalışıyor. +0.195 verilmezse, 10 dakika sonra mavi ekran hatası veriyor.
4.2ghz için 1.3v verilirse stabil çalışıyor fakat gereksiz yere fazla ısınıyor.

4.5ghz için bu ayarlarda stabil çalışıyor;
  • Cpu Core Ratio: 45
  • Bclk: 100
  • Cpu Core Voltage: 1.35
  • Cpu System Agent Voltage: +0.195
  • Cpu Analog I/O Voltage: +0.195
  • Cpu Digital I/O Voltage: +0.195

Son düzenleme:
Moderatör arkadaşlardan ricam, forum kuralları çerçevesinde boş boş yorum yapan arkadaşlara müdahale edelim.
Adam, 2014 yılında çıkmış işlemciye tarih oldu diyor. Buradaki konumuz ise G3258 ve Gtx 750ti ile Gta5'de darboğaz problemi. Madem konuyla alakan yok, boş boş yorum yapma arkadaş!

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı