G403 Prodigy vs Ec 1 2020 vs DeathAdder V2

v2 mini de güzel. ek olarak trust kudos nasıl? 3360 sensör varmış ve esporcu faresi olarak gçiyor
Trust Gxt 900 Kudos bence Zowieden hiçbir farkı yok hatta daha başarılı. Hatta içini açıp baktım. Huano switch kullanıyor. 3360 en iyi sensörlerden biri. Yan tuşları, yazılımı, rgb aydınlatması fare ayakları oldukça başarılı. Sadece kablosu biraz sert. Ergonomisi de orta ve büyük eller için uygun. Başka sorunuz varsa yanıtlayabilirim. Üstelik 210tl gibi bir fiyata bulabiliyorsunuz...

Mouse deneyerek alınır. Üst segment mouseların hepsi hem switch hem sensor olarak aşağı yukarı aynı kalitede zaten. Önemli olan elinize oturuşu ve kavrama biçiminize olan ergonomik uyumluluğu. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Not: Zowie 2015 yılındaki Virtus Pro sponsorluğundan beri hiçbir takım ve oyuncuya sponsor olmuyor. Logitech'in, Asus'un ana sponsoru olduğu turnuvalarda monitör yine Zowie ama logosunun üzerine sticker yapıştırılarak kullanılıyor. Sizce sponsor olduğu etkinlikte kendi monitörünün üstüne sticker yapıştırtır mı bir firma?
Not2: Trust ne abi yapmayın gözünüzü seveyim.

Mouse deneyerek alınır. Üst segment mouseların hepsi hem switch hem sensor olarak aşağı yukarı aynı kalitede zaten. Önemli olan elinize oturuşu ve kavrama biçiminize olan ergonomik uyumluluğu. Deneyerek almanızı tavsiye ederim.

Not: Zowie 2015 yılındaki Virtus Pro sponsorluğundan beri hiçbir takım ve oyuncuya sponsor olmuyor. Logitech'in, Asus'un ana sponsoru olduğu turnuvalarda monitör yine Zowie ama logosunun üzerine sticker yapıştırılarak kullanılıyor. Sizce sponsor olduğu etkinlikte kendi monitörünün üstüne sticker yapıştırtır mı bir firma?
Not2: Trust ne abi yapmayın gözünüzü seveyim.

Malesef sizin yorumlarınızı artık ciddiye alamıyorum. Sadece Zowie üzerinden konuşuyorsunuz. Zowie'inin neredeyse bütün farelerini kullandım hala da arşivimde mevcut. Ama sadece bir markanın ürünlerini yüceltmek nedir anlayamıyorum. Bir marka'nın peşine düşen diğer bütün markaları hiçe sayan ve istikrarlı bir şekilde bunu sürdüren zihniyeti anlamak mümkün değil. Kullanıcıya göre her markadan her üründen öneride bulunuyoruz bu forumda.
Fare mecrasını takip etmiyorsanız sadece bir markaya saplanıp kalmışsanız bu sizin sorununuz. Size tavsiye vermek bana düşmez ama biraz ufkunuzu genişletin.

Sene 2020 olmuş. Kaliteli ptfe mouse feet ve paracord tarzı yumuşak kablo standart neredeyse high end modellerin hepsinde. Üst seviye optik sensörlerde de çok ölümcül farklar yok.

Karar vermek için geriye kalan kriterler ağırlık, boyut ve mouse şekli.

X yada Y oyuncusu şunu kullanıyor gibi argümanlar komik kalıyor bu yüzden.

Malesef sizin yorumlarınızı artık ciddiye alamıyorum. Sadece Zowie üzerinden konuşuyorsunuz. Zowie'inin neredeyse bütün farelerini kullandım hala da arşivimde mevcut. Ama sadece bir markanın ürünlerini yüceltmek nedir anlayamıyorum. Bir marka'nın peşine düşen diğer bütün markaları hiçe sayan ve istikrarlı bir şekilde bunu sürdüren zihniyeti anlamak mümkün değil. Kullanıcıya göre her markadan her üründen öneride bulunuyoruz bu forumda.
Fare mecrasını takip etmiyorsanız sadece bir markaya saplanıp kalmışsanız bu sizin sorununuz. Size tavsiye vermek bana düşmez ama biraz ufkunuzu genişletin.

"Mouse deneyerek alınır. Üst segment mouseların hepsi hem switch hem sensor olarak aşağı yukarı aynı kalitede zaten. Önemli olan elinize oturuşu ve kavrama biçiminize olan ergonomik uyumluluğu. Deneyerek almanızı tavsiye ederim. "

Şu cümleden sadece Zowie önerdiğimi nereden çıkardınız? Mouse amaca göre alınan bir ekipmandır. Wow oynuyorsanız, moba oynuyorsanız, AAA oyun oynuyorsanız Zowie alacağınız en son mouse, bu noktada ergonominin önemi geride kalıyor. Keza daha çok ekstra tuşlar ve yazılım öne çıkıyor ki bunları arayan insanlar için en son tercih Zowie.

Trust, Gamepower, etc. Çin'deki üretim çılgınlığı başladıktan sonra peydah olan fiyat performans markalarıdır. Steelseries, Razer ve Logitech gibi markaların da fiyat performans modelleri varken gerçekten hiç anlam veremiyorum bu markalara yönelenleri. Allah aşkına kırtasiyede 25TL'ye satılan mouse üreten bir firma ile 15 20 senedir piyasada olan oyun nedir, hangi tarz oyunun hangi tip ekipmana ihtiyacı vardır diye arge geliştiren yıllardır bu piyasanın içinde olan firmalarla bir tutmayın.

"Mouse deneyerek alınır. Üst segment mouseların hepsi hem Switch hem sensor olarak aşağı yukarı aynı kalitede zaten. Önemli olan elinize oturuşu ve kavrama biçiminize olan ergonomik uyumluluğu. Deneyerek almanızı tavsiye ederim. "

Şu cümleden sadece Zowie önerdiğimi nereden çıkardınız? Mouse amaca göre alınan bir ekipmandır. WoW oynuyorsanız, MOBA oynuyorsanız, AAA oyun oynuyorsanız Zowie alacağınız en son mouse, bu noktada ergonominin önemi geride kalıyor. Keza daha çok ekstra tuşlar ve yazılım öne çıkıyor ki bunları arayan insanlar için en son tercih Zowie.

Trust, Gamepower, etc. Çin'deki üretim çılgınlığı başladıktan sonra peydah olan fiyat performans markalarıdır. SteelSeries, Razer ve Logitech gibi markaların da fiyat performans modelleri varken gerçekten hiç anlam veremiyorum bu markalara yönelenleri. Allah aşkına kırtasiyede 25TL'ye satılan mouse üreten bir firma ile 15 20 senedir piyasada olan oyun nedir, hangi tarz oyunun hangi tip ekipmana ihtiyacı vardır diye arge geliştiren yıllardır bu piyasanın içinde olan firmalarla bir tutmayın.

Neredeyse bütün fareler, PC donanımları vs. Çin, Tayvan, Kore'de üretiliyor. Ha bu firmaların bütün ürünlerinin üst segment ürünleri olduğunu düşünecek kadar bilgisiz değilim veya kimse de değil. Sadece bu firmaların bazı modelleri oldukça başarılı. Artık bence şu 'Çin' zihniyeti de bayatladı. Sizin Zowie fanatiği olduğunuzu anlamak için geriye dönük yaptığınız yorumlara bakmanız yeterli.

Bloody (A4tech) markasını bilirsiniz belki şu an Razer'ın güncel bütün ekipmanlarında kullandığı optik anahtarların patentleri bu firmaya ait. Bu firma gibi pek çok firma mevcut. Glorious bunlardan biri... Yani bu kırtasiyede fare satan firmaların arge yapılanmasının olmadığı lafınız üzerine. A4tech/Bloody 1987, Trust 1983 yılında kuruldu bu arada...

Kısacası artık şu 'Çin' zihniyetini geride bırakın veya gözlerinizi ve kulaklarınızı kapamaya devam edebilirsiniz... Tercih sizin.

Geri
Yukarı