G4560 Sistem Oyunlarda Yüksek CPU Kullanımı

Veli Mumcu

Hectopat
Daha fazla  
Oyunda işlemci kullanımım en fazla %83-84 aralığını görmekte ve kimi zaman işlemci bu değerlerde seyrederken ekran kartı kullanımı %30-40'lara kadar düşmekte ve haliyle oyunda FPS düşüşü de olmakta.
Daha önceleri oyun biraz hızlandığında işlemci %95-99 aralığı görüyor ve ekran kartı da neredeyse hiç %80'in altına düşmüyordu. Haliyle FPS düşüşü bu denli hissedilir değildi.
Sorun işlemciden kaynaklı mı?
  • Ekran kartı: MSI GTX 1050
  • RAN: 8 GB 2133 MHZ (Oyunda RAM kullanımı 6,0 ile 6,9 GB arası sabit)
  • H110M PRO-VD

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemciniz ekran kartınıza darboğaz yapıyor. İşlemci upgrade edilmesi gerek.

Daha öncesi böyle bir sorun yoktu ama yinede biraz ilerleyen zamanlarda i5 7400-7500 gibi bir işlemci almayı düşünüyorum.

İlk önce şunları sorayım. Monitörünüz 1080P mi yani 1920x1080 çözünürlükte mi ? Ultra ya da yüksek ayarlarda mı ? Ve hangi oyunlarda oluyor ? O işlemciye 1050 Ti bile takılıyor.

Monitörüm 1080P ve ben de 1080P çözünürlükte ve 1. 3. ve 5. ayarlar yüksek diğerleri çok düşük olarak oynuyorum. Pek fazla oyun oynamasam da online olarak sadece PUBG ve CS-GO oynuyorum ve daha önceleri bu durumu yaşamıyordum.
Doğru hatırlıyorsam kimilerine göre RX 470 ile dahi kombine ediyorlardı.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı