G4560 ve GT730 sisteme yükseltme önerisi

aliozdil

Kilopat
Daha fazla  
  • MSI H110M PRO-VD H110 LGA1151 DDR4-2133MHz anakart
  • Corsair Vengeance (CMK8GX4m1A2400c16r), 8 GB, DDR4-2400 MHz, soğutuculu bellek- kırmızı
  • Intel Pentium G4560, 3.50 GHz, LGA1151, işlemci (7. nesil)
  • SanDisk 120GB SSD Plus Cooler Master CMP351 RC-351-KKP420-N2 420W USB 3.0 mesh panel siyah kasa
  • MSI GeForce GT730 4 GB GDDR3 128Bit NVIDIA DX11 ekran kartı
2-3 yıldır bu sistemle sorunsuz bir sekilde her isimi hallediyorum (Netflix, YouTube, sosyal medya), bir de DotA2 oynuyorum düşük grafiklerde 100-120 FPS alıyorum, bir sorunum yok. Son bir haftadır internette gezerken takılmalar oluyor ya da DotA2 oynarken takıldığı zaman bakıyorum, görev yöneticisinden işlemciyi %100 olarak görüyorum, çok iyi bir bilgisayara ihtiyacım yok sadece bu islerimi görsün yeter, sizce neleri upgrade etmem lazım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
I5 7. nesil alabilirsiniz, GPU yetiyor ise kalsın. Bir tane daha RAM eklemeniz iyi olacaktır.

en uygun işlemci öneriniz nedir 7. nesil ram olarak aynı rami mi almalıyım bu arada anakart işlemcide değiştire bilirim bu aralar amd de iyi diyolar diye duydum bide uygun fiyatlı işimi görücek bir amd anakart ve işlemci önerisinde bulunurmusunuz birde acaba farklarınıda yazabilirmisiniz

Rami 16 GB ya yükseltin Hocam . Ekran kartınada 500₺ gibi bir fiyata gtx1050ti alın 2. El sistem rahat 5 sene işinizi görür
en uygun işlemci öneriniz nedir 7. nesil ram olarak aynı rami mi almalıyım bu arada anakart işlemcide değiştire bilirim bu aralar amd de iyi diyolar diye duydum bide uygun fiyatlı işimi görücek bir amd anakart ve işlemci önerisinde bulunurmusunuz birde acaba farklarınıda yazabilirmisiniz
İşlemcini değiştirme hocam masraf etme psu varsa 400 w gtx 1050 ti 2. El olarak almanı tavsiye ederim yada rx560 4 GB versiyonu işini fazlasıyla görür

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı