G4600 ve GTX 1050 Tİ FPS Düşmesi Sorunu

megas753

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
1 yıla yakındır kullandığım PC, her oyunda FPS drop yiyor. Fortnite, CS GO, R6(özellikle R6'da menülerde dolaşırken kasıyor.)
8 GB 2400 MHz RAM var. Bence sistem yeterli lakin en Low'da oynarken bile droplara maruz kalıyorum. Driver Booster ile güncellemeleri kontrol ettim. Format attım 1 ay önce kasma sorunu ile ilgili. Isınma sorunu olduğunu düşünmüyorum.

Bazen düşük ayarlarda sorun yaşanabiliyor. G4560 ve Gtx 1050 Ti var hiç bir sorunum yok. 768P monitör ve Ultra ayarlarda yağ gibi kayıyor bir çok oyunda.

Bazen düşük ayarlarda sorun yaşanabiliyor. G4560 ve Gtx 1050 Ti var hiç bir sorunum yok. 768P monitör ve Ultra ayarlarda yağ gibi kayıyor bir çok oyunda.
Doğru olan bu olduğu için bendeki anormalliği farkettim yağ gibi kayması gerekiyordu.
MSI afterburner ile oyun ici degerleri paylasman gerek.
20180727142458_1.jpgEkran Alıntısı.PNG
Ayarları yükseltmeyi dene.
fortnitede destansıda 20 - 40 fps arası oynanmıyor yüksekte idare ediyor. Diğer oyunlarda high da oynanılıyor ama her an bir drop yiyorum, güvenemiyorum kısacası.

Sürücüleri kurun. Ekran kartınınkini kurarken temiz kurulum yapın. Gereksiz uygulamaları silin. Virüs programı yüklü ise kapatıp oyuna tekrar girmeyi deneyin.

yeni format attım ve formattan sonrada bu sorun devam etti. DDU nedir, nasıl kullanılır bilmiyorum. Driver booster ile güncelledim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı