GA-970A-D3 1.1 BIOS güncellemesi sonrası görüntü vermiyor

berkayspartacus0

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, BIOS güncelledim. Bilgisayarı kapatıp açtım. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü gelmiyor.

BIOS pilini de çıkartıp taktım fakat işe yaramadı.

Anakart GA-970A-D3 1.1 sürümü.

USB ile BIOS nasıl yükleyebilirim? Klavye de çalışmıyor. Görüntü de gelmiyor ama PC çalışıyor.

Lütfen yardımcı olun.

BIOS'u tam olarak yüklediğinize eminsiniz değil mi?

Eğer tam bitmeden kapadıysanız geçmiş olsun.

USB belleğe BIOS dosyalarını koyduktan sonra özel USB bölmesi olması lazım (yani bir tane USB bölümü bu işe yarıyor diye biliyorum)
Sonra var ise USB bölgelerinin orasındaki BIOS güncelleme tuşuna basarak BIOS güncellemesini yapar diye biliyorum.

Lütfen kendi sitesindeki bir BIOS'u yüklemeyi deneyin başka BIOS yüklerseniz biraz zorlanabilirsiniz.

Eğer 2 BIOS varsa diğer BIOS ile açılması lazım PC.

Burayı inceleyin. Anakartta bios flashback yok sanırım ama dual bios var. Linkteki işlemler karışık geliyorsa önce diğerlerini deneyin.

1. YÖNTEM

1. Bilgisayar kapalıyken, alet açılıp bi süre sonra kapanana kadar güç tuşuna basılı tut.
2. Güç tuşuna basıp bilgisayarı aç. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

2. YÖNTEM

1. Bilgisayarı kapat.
2. Güç VE yeniden başlatma(reset) tuşlarına aynı anda 10 saniye basılı tut ve bırak.
3. Yedek bios kopyalaması başlayacaktır.

3. YÖNTEM

1. Kasanın arkasından güç kaynağı anahtarını(düğmeyi) kapat.
2. Kasanın önündeki güç tuşuna bas ve basılı tutarken kasanın arkasındaki anahtarı da geri aç.
3. Bilgisayar açılmaya başlayacak. Açılınca hemen elini öndeki tuştan çek ve arkadaki anahtarı kapat.
Bilgisayar kapanacak
4. Arkadaki anahtarı yeniden aç.
6. Öndeki güç tuşu ile bilgisayarı normal aç.
Yedek bios kopyamalası başlayacaktır.

BIOS'u tam olarak yüklediğinize eminsiniz değil mi?

Eğer tam bitmeden kapadıysanız geçmiş olsun.

USB belleğe BIOS dosyalarını koyduktan sonra özel USB bölmesi olması lazım (yani bir tane USB bölümü bu işe yarıyor diye biliyorum)
Sonra var ise USB bölgelerinin orasındaki BIOS güncelleme tuşuna basarak BIOS güncellemesini yapar diye biliyorum.

Lütfen kendi sitesindeki bir BIOS'u yüklemeyi deneyin başka BIOS yüklerseniz biraz zorlanabilirsiniz.

Eğer 2 BIOS varsa diğer BIOS ile açılması lazım PC.
USB bölümünü bulamadım bios için olan
USB bölümünü bulamadım bios için olan
Ve evet tam yükledim kendi sitesinden
Burayı inceleyin. Anakartta bios flashback yok sanırım ama dual bios var. Linkteki işlemler karışık geliyorsa önce diğerlerini deneyin.

Bunuda denedin fakat olmadı...

hangisinde kısa devre yapacağımı bulamadım main bios hangisi bilginiz var mı ve clr cmos varmıs onu nasıl yaparım ne işe yarar?

Dosya Ekleri

• 20210511_152131.jpg
    20210511_152131.jpg
    287,3 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Yuvarlak içinde olan main bios, bu çip üzerinde işlem yapacaksınız.

IMG_20210511_202807.png

Alttaki resme göre(köşedeki yuvarlak çöküntünün yönüne göre) VSS ve HOLD pinini birbirine dokundurarak işlem sağlayacaksınız.

IMG_20210511_202431.png

Pinleri bulduktan sonra geçmiş mesajımdaki videoda belirtilen yönergeleri izleyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı