Gainwar, PNY ve Palit marka ekran kartları alınır mı?

Burada zaten performans için bir artış yapmasını beklemiyoruz 8 GB VRAM uzun vadede gidecek bir kart değil zaten çıkarttılar çıkardıkları ilk 1.5 senede 8 GB VRAM olayı yok oldu ben 3050 kullanırken demiştim bu gider bayağı falan ama işte olmuyor öyle tıkandığını fark edince. 16 olan modelin yarı yarıya keriz avı olduğu tabii doğrudur yukarıdaki arkadaş AMD kartları tavsiye etmiş ama onlarda elbet uzun vadede iyi değiller ayrıca canınız sıkılır biraz iş güç yapmak istersiniz AMD kartlar elinizde kalır ağlamanıza komşular kapıya gelir biraz abartmış olabilirim tabii illa bunlarla da iş yapılır niye yapılmasın? Ama yetersiz sayılacak kartlar bunlar buradada 4060 Ti 16 şart bir model eğer illa ben sadece oyun oynarım iş güç gram alakam olmaz hobide edinmem falan diyorsan AMD bandı seçmek daha mantıklı olur.

Ben şu anda halihazırda AMD RX 6600 kullanıyorum. Niye bilmiyorum ama AMD'ye ekran kartı kısmında ısınamadım ve bunun nedenini inanın bilmiyorum. NVIDIA'nın gerek broadcast i olsun gerek fg teknolojisi olsun daha premium hissi veriyor. Sizlerin de yorumları önemli tabii nasıl düşündüğünüzü merak ediyorum.

Canı sıkıldığı için yapacağı iş için sırf NVIDIA mı alacak? O işi canım sıkıldı azıcık bakayım diye yapacaksa zaten AMD kartlar yeterli olur. Abartmaya gerek yok. 4060 Ti 16 GB versiyonu alınmaz nokta.

AMD kartlar hiçbir iş için %80 yeterli değildir. OpenCL kullanan bir karttan ne bekliyorsun arkadaşım sen? :D

Ben şu anda halihazırda AMD RX 6600 kullanıyorum. Niye bilmiyorum ama AMD'ye ekran kartı kısmında ısınamadım ve bunun nedenini inanın bilmiyorum. NVIDIA'nın gerek broadcast i olsun gerek fg teknolojisi olsun daha premium hissi veriyor. Sizlerin de yorumları önemli tabii nasıl düşündüğünüzü merak ediyorum.

NVIDIA'nın teknoloji konusunda yaptığı yatırımlar gayet iyi bende yaklaşık 4 yıl kadar AMD kartları kullandım ama zamanla NVIDIA'nın yaptığı yenilikleri görünce insan ister istemez soğuyor AMD'den.

@Justosious NVIDIA teknoloji konusunda AMD'den çok çok daha önde ona lafım yok. Ama daha ucuza daha iyi bir kart almak varken sırf NVIDIA olduğu için almak aşırı saçma.

İş için alınacaksa alınır ama oyun için alınacaksa 4060 Ti 16 GB alınmaz.

@Justosious NVIDIA teknoloji konusunda AMD'den çok çok daha önde ona lafım yok. Ama daha ucuza daha iyi bir kart almak varken sırf NVIDIA olduğu için almak aşırı saçma.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin ama RTX 4060 Ti 8 GB'dan daha iyi ama daha ucuz bir kart göremedim normal mi yoksa siz 16 GB verisyonu adına mı konuştunuz.

Yanlışım varsa lütfen düzeltin ama RTX 4060 Ti 8 GB'dan daha iyi ama daha ucuz bir kart göremedim normal mi yoksa siz 16 GB verisyonu adına mı konuştunuz.
16 GB adına konuştum hocam. Yoksa 8 GB modeli alınır eğer bütçe 15 bin TL'nin altındaysa ve arttırılamıyorsa.

16 GB adına konuştum hocam. Yoksa 8 GB modeli alınır eğer bütçe 15 bin TL'nin altındaysa ve arttırılamıyorsa.

Maalesef arttıramıyorum. Diğer sayfalarda dediğim gibi DDR 5'e geçmekte bile biraz zorlanıcağım :D

Yeni konular

Geri
Yukarı