Gainwar, PNY ve Palit marka ekran kartları alınır mı?

İkisi de parasına göre performans veriyor. Benim gönlüm 4060 Ti'dan yana ama.

Bende 500W PSU ve Ryzen 5 5500 var. Bir süre idare eder mi bunlar ile.

O zaman 4060 dusunebilirsiniz darboğaz azalsın diye.

Yani eğer 1-2 ay idare ederse ekran kartı taksiti sonrası işlemci ve PSU değiştirmeyi düşünüyorum.

O zaman 4060 Ti alın tabii ki 1 2 ay öldürmez. Ama upgrade olayında ya DDR4 kalıp ikinci ele yönelin ya da DDR5 geçiş yapın. 5500'den 5600'a sıfır parça alıp gecilmez.

Kusura bakmayın lütfen cahilliğime verin :D biraz daha açıklar mısınız tam anlayamadım.

@DieSpie İndirimdeyken kaçırmayın derim.

Kusura bakmayın lütfen cahilliğime verin. :D biraz daha açıklar mısınız tam anlayamadım.
Yani bütçeniz varsa anakart ve RAM de değişin diyor. 7500F işlemci alın diyor. O işlemci AM5 soket. AM5 sokete sahip anakart alın diyor. Birde DDR5 RAM alın diyor.

Bütçeniz varsa 5. nesil Ryzen işlemci almayın diyor.

@DieSpie indirimdeyken kaçırmayın derim.

Yani bütçeniz varsa anakart ve RAM de değişin diyor. 7500F işlemci alın diyor. O işlemci AM5 soket. AM5 sokete sahip anakart alın diyor. Bir de DDR5 RAM alın diyor.

Bütçeniz varsa 5. nesil Ryzen işlemci almayın diyor.

Haa anladım vallahi çok teşekkür eder :D sanırsam ona bütçe ayıramayabilirim. Nasıl yapmam daha mantıklı olur. Direk 4060 mı almalıyım sizce.

4060 Ti attım size. Onu alın. 1-2 ay sonra anakart, RAM, PSU ve işlemci için bütçeniz ne olur?

Ortalama bu 3 ürün için bir liste yapmanız mümkün mü acaba, yani ne kadar bir harcama yapmam ve almam gibisinden. Ona göre daha rahat hareket edebilirim bütçeyle.

Ortalama bu 3 ürün için bir liste yapmanız mümkün mü acaba, yani ne kadar bir harcama yapmam ve almam gibisinden. Ona göre daha rahat hareket edebilirim bütçeyle.
Bu üçü alabileceğiniz en düşük fiyatlı ve en f/p ürünlerden bazıları. 7500F kesinlikle size yeterli daha üstünü almayın. Anakart konusunda en ucuz ürün bu ve gayet f/p bir ürün. RAM için ise tek slot 16 GB almanız daha mantıklı. PSU konusunda derinlemesine bilgi sahibi değilim maalesef. Onun için ayrı konu açabilirsiniz. En ucuz ve kaliteli PSU modelleri 1600-1700 liradan başlar hocam.

Geri
Yukarı