Galax 1660 Super 1 CLICK OC Fan sorunu

@Mustafa Sefa ben de kartı 28 şubatta almıştım şu an elimde hazır bir sistem yok ne yazık ki bu sorun size bir sıkıntı yaşattı mı ben zar zor topluyorum sistemi ve biraz tedirgin oluyorum da yoksa bu bir sorun değil de başka bir şey falan mı? Acıkcası oyunlarda falan etkiliyor mu?
Ben bu kartı aldım. Yaklaşık bir ay oldu ve dediğiniz olay bende de oldu fakat zaten kart 55 dereceye ulaşmadan fanlarını çalıştırmadığı için buna problem denir mi bilmiyorum. Otomatikte kullanıyorum ve ekran kartı fazla ısınırsa fanları çalışmaya başlıyor. FPS düşmesi yaşamadım o konu hakkında bir şey söyleyemem.
ben de kartı 28 şubatta almıştım şu an elimde hazır bir sistem yok ne yazık ki bu sorun size bir sıkıntı yaşattı mı ben zar zor topluyorum sistemi ve biraz tedirgin oluyorum da yoksa bu bir sorun değil de başka bir şey falan mı? Acıkcası oyunlarda falan etkiliyor mu?

@Mustafa Sefa ben de kartı 28 şubatta almıştım şu an elimde hazır bir sistem yok ne yazık ki bu sorun size bir sıkıntı yaşattı mı ben zar zor topluyorum sistemi ve biraz tedirgin oluyorum da yoksa bu bir sorun değil de başka bir şey falan mı? Acıkcası oyunlarda falan etkiliyor mu?

ben de kartı 28 şubatta almıştım şu an elimde hazır bir sistem yok ne yazık ki bu sorun size bir sıkıntı yaşattı mı ben zar zor topluyorum sistemi ve biraz tedirgin oluyorum da yoksa bu bir sorun değil de başka bir şey falan mı? Acıkcası oyunlarda falan etkiliyor mu?
Oyunlarda gayet normal şekilde çalışıyor. Ekran kartını yoran oyunlarda performansı iyi. Şimdiye kadar Destiny 2, GTA 5, Witcher 3, Rainbow Six Siege gibi oyunlar oynadım oynamaya devam ediyorum, yüksek ayarlarda 1920*1080p çözünürlükte 71 derecenin üstüne çıktığını görmedim.

Oyunlarda gayet normal şekilde çalışıyor. Ekran kartını yoran oyunlarda performansı iyi. Şimdiye kadar Destiny 2, GTA 5, Witcher 3, Rainbow Six Siege gibi oyunlar oynadım oynamaya devam ediyorum, yüksek ayarlarda 1920*1080p çözünürlükte 71 derecenin üstüne çıktığını görmedim.
71 derecede kaç RPM çalışıyor sizde?

2000rpm, sizde kaç? Merak ettim.
Aynı hocam şimdi girip test ettim. Benim kartta bir problem mi var diyordum fan bakımından, yok sanırım. Şu FPS droplara çözüm bulamadım ama. 3000 Mhz DC RAM kullanmama rağmen yaşıyorum anlık droplar. Belki dönüştürücü ile 1440x900P monitör kullandığım için yaşıyorumdur, bilemedim.

@Melih Efe fan yapısından dolayı böyle oluyor diye biliyorum problemi sayılmaz bence.

Sizin FPS sorunuzu başka bir şeyden kaynaklanıyor olabilir.

Ya dediğim gibi elimde bir sistem yok kartı ucuza yakaladım diye almıştım ama şimdi böyle yorumlar görünce tedirgin oldum elimde ekran kartı ve anakart var bayramdan sonra ki hafta da geri kalan parçaları tamamlayacagim inşallah şu an kartı deneme şansım olmadı ne yazik ki, tek korkum ekran kartının düşük ömürlü, ısınma, gerektiği performansı vermeme. Çünkü ilk kez bir sistemi sadece kendi kararlarimla topladım ve bir daha da zor toplarım anca gerektiği zaman parça değişimi yapabilirim 😔

Yeni konular

Geri
Yukarı