Galax 1660 Super 2150 TL!

Burada lüks/ihtiyaç kriteri ve vatandaşlarının alışageldiği süregelen standartları da önem arz ediyor. Orada asgari ücretle A ürününün 20 kere alınması eğer standart ve normal haline gelmişse o onların anlayışları. Onların, bizim vasat koşullarımızı görüp kendi koşullarıyla karşılaştırıp fikirler öne sürüp bir kanıya varmaları, sosyal ve ekonomik açıdan ortaya objektif bir hipotez öne sürmeleri de oradaki insanların aç/yoksul standardını öğrenmek adına önemli. Refah seviyesini bu belirler ve Japonya'da dünya standardının belli bir seviyede ötesinde.

Japonya'da bulunan bir yakınım var, ucundan da olsa dünyaya açılınca insanın pahalı/ucuz standardı değişiyor. Kendisi de ufak çaplı bir şok geçirip çok ucuz olduğunu söyleyip duruyordu.
Ki, ülkemize ve diğer dünya ülkelerine nazaran daha ucuz. Halkı ne düşünür, diğer insanlar bunun farkında mı bilmiyorum. Muhtemelen her zamanki sosyal şartları olduğundan normal olduğunu düşünüyorlardır.

Birkaç ülkede daha bulundu, ucuz dediğimiz fiyatlara bile pahalı ya da ortalama fiyat demeye başladı. İnsanın algısı çok hassas.

Ülkemiz de fakir tabii. :/

(Ne boş konuşmuşum be. :) Uzun yazmamın nedeni yok, ciddiye almamaya çalışın. :) )
Güzel yazmışsın bence boş değil.

Burada lüks/ihtiyaç kriteri ve vatandaşlarının alışageldiği süregelen standartları da önem arz ediyor. Orada asgari ücretle A ürününün 20 kere alınması eğer standart ve normal haline gelmişse o onların anlayışları. Onların, bizim vasat koşullarımızı görüp kendi koşullarıyla karşılaştırıp fikirler öne sürüp bir kanıya varmaları, sosyal ve ekonomik açıdan ortaya objektif bir hipotez öne sürmeleri de oradaki insanların aç/yoksul standardını öğrenmek adına önemli. Refah seviyesini bu belirler ve Japonya'da dünya standardının belli bir seviyede üstüne bu konuda.

Japonya'da bulunan bir yakınım var, ucundan da olsa dünyaya açılınca insanın pahalı/ucuz standardı değişiyor. Kendisi de ufak çaplı bir şok geçirip çok ucuz olduğunu söyleyip duruyordu.
Ki, ülkemize ve diğer dünya ülkelerine nazaran daha ucuz. Halkı ne düşünür, diğer insanlar bunun farkında mı bilmiyorum. Muhtemelen her zamanki sosyal şartları olduğundan normal olduğunu düşünüyorlardır.

Birkaç ülkede daha bulundu, ucuz dediğimiz fiyatlara bile pahalı ya da ortalama fiyat demeye başladı. İnsanın algısı çok hassas.

Yazılar benim düşüncelerim tabii. Daha farklı fikirler ve düşünceler de vardır eminim

Ülkemiz de diğer ülkelere göre açık bir şekilde fakir maalesef. ☹️

(Ne boş konuşmuşum be. :) Uzun yazmamın nedeni yok, ciddiye almamaya çalışın. :) )
Yakının haklıymış, araştırırken ben de şok geçirdim, bu kadar ucuz olamaz yani...

Evet, ülkemiz çok kötü durumda...

Arkadaşlar kısaca eksilerini söyleyeyim. İlk olarak şunu belirteyim paranız amazonda kalmaz. Kart gelmezse paranızı iade ederiler bundan şüpheniz olmasın. Eski yönleri kartın stokta olmaması. Gelmesi 2 hafta da sürebilir 2 ay da sürebilir. Kargosudur vs 1 ayı gözden çıkarmak lazım. İkinci olarak gelene kadar Türkiyedeki ekran kartı stokları yeenilenebilir ve fiyatlar düşebilir. Üçüncü olarak ekran kartı biraz ısınan bir model. Kısacası uygun fiyatlı olması için malzeme kalitesi iyi değil. Tercih sizin.

Yeni konular

Geri
Yukarı