Elektronik Galax RTX 2060 Super 6765 TL!

Time Spy grafik skoru:
1659564784729.png

8100/8500 puan arası gördüm genel olarak 6600'ü. 2060 Super'in yazılımsal birçok avantajı var. Bu kart neden alınmasın ki?
Fiyatı 6600/6600XT arası. Adamın 6600XT'ye parası yetmiyorsa veya Nvidia istiyorsa gayet alınabilir bir kart.

Adam alıp bir sürü şey ile uğraşacağına garanti stabil NVIDIA alsın yoluna baksın. Olay bu kadar basit. Yoksa adam alacak AMD'yi acaba WattMan hatası olacak mı? Olursa PSU mu değiştireceğim derdinden kurtulmuş olur.
Yazdiklarinin hicbir mantigi yok :D Adamin PSU duzensiz güç veriyor ki Wattman hatası aliyor. Ama Nvidia kullansa o PSU patlayana kadar kullanacakti doğru diyorsun :).

Time Spy grafik skoru:
Eki Görüntüle 1473744
8100/8500 puan arası gördüm genel olarak 6600'ü. 2060 Super'in yazılımsal birçok avantajı var. Bu kart neden alınmasın ki?
Fiyatı 6600/6600XT arası. Adamın 6600XT'ye parası yetmiyorsa veya Nvidia istiyorsa gayet alınabilir bir kart.
Sentetik test ile oyunlar arasi cok farkediyor.

Sentetik test ile oyunlar arasi cok fark ediyor.

Oyunlarda da tam olarak öyle 6600'den güçlü 6600 XT ileyse oyundan oyuna değişen bir rekabet içerisinde. Yine mining performansı 2060 Super'in iki karttan da daha iyi. Düzgün soğutmalı bir 6600'den 500TL daha paha yine aynı şekilde düzgün soğutmalı bir 6600 XT'den 1200TL daha ucuz

Yazılımsal olarak zaten sağladığı imkanların neredeyse hiçbiri AMD tarafında yok.

İnsanlar neden inatla hala 6600 veya 6600 XT alın diyor anlamak zor.

Oyunlarda da tam olarak öyle 6600'den güçlü 6600 XT ileyse oyundan oyuna değişen bir rekabet içerisinde. Yine mining performansı 2060 Super'in iki karttan da daha iyi. Düzgün soğutmalı bir 6600'den 500TL daha paha yine aynı şekilde düzgün soğutmalı bir 6600 XT'den 1200TL daha ucuz

Yazılımsal olarak zaten sağladığı imkanların neredeyse hiçbiri AMD tarafında yok.

İnsanlar neden inatla hala 6600 veya 6600 XT alın diyor anlamak zor.
RX 6600'ün en ucuz modeli bile o kartı soğutabilecek kapasiteye sahip. Ama şöyle bir mantıkta var tabi SAM destekleyen bir sistemin varsa vaadedilen performanstın çok üstünde bir performans alabiliyorsun. DLSS dersen FSR tarafı var. Mining kısmına gelirsek şuan istersen 3090 ile kazsan bile çok az kâr elde ediyorsun ayda 60$ civarı. 120MH ve 290W TDP olarak hesap yaptım.

DLSS dersen FSR tarafı var.

Hala aynı seviyede değiller ayrıca NVNEC, ShadowPlay, Reflex, Nvidia Boardcast gibi teknolojilere karşı bir cevabı yok.

Ayrıca FSR 2.0 destekli oyun sayısı kaç? 5 Tane mi, yakında gelmesi planlanan da 10 tane mi?

RX 6600'ün en ucuz modeli bile o kartı soğutabilecek kapasiteye sahip
En ucuz modeliyse arasında da 1000TL fark var, 1000TL yukarıdaki teknolojiler ve daha fazla FPS almanızı sağlıyor.

Hala aynı seviyede değiller ayrıca NVNEC, ShadowPlay, Reflex, Nvidia Boardcast gibi teknolojilere karşı bir cevabı yok.

Ayrıca FSR 2.0 destekli oyun sayısı kaç? 5 Tane mi, yakında gelmesi planlanan da 10 tane mi?

En ucuz modeliyse arasında da 1000TL fark var, 1000TL yukarıdaki teknolojiler ve daha fazla FPS almanızı sağlıyor.
FSR 2.0 modding ile çoğu oyuna eklenebiliyor ve bunlarin karşılastirma videolarida var bakabilirsin. Encode olarak Nvidia kartlar acik ara onde zaten o konuda haklisin. AMD Relive var Nvidia Broadcastinge karşı.

FSR 2.0 modding ile çoğu oyuna eklenebiliyor ve bunlarin karşılastirma videolarida var bakabilirsin. Encode olarak NVIDIA kartlar acik ara onde zaten o konuda haklisin. AMD ReLive var NVIDIA Broadcastinge karşı.

FSR 2.0 modding adından da anlaşılacağı gibi mod. 3. kişiler tarafından oyunlara eklenen modlar. Resmi değil yani. Direk ekran kartını etkileyen bir mod. Bana çok da güvenli gelmiyor. Yakında zaten kötü amaçlı kullanmak isteyenler ortaya çıkar. Belki çıkmıştır bile ama benim haberim yoktur. DLSS'te öyle bir şey yok. Gayet profesyonel, resmi bir yazılım.

FSR 2.0 modding adından da anlaşılacağı gibi mod. 3. kişiler tarafından oyunlara eklenen modlar. Resmi değil yani. Direk ekran kartını etkileyen bir mod. Bana çok da güvenli gelmiyor. Yakında zaten kötü amaçlı kullanmak isteyenler ortaya çıkar. Belki çıkmıştır bile ama benim haberim yoktur. DLSS'te öyle bir şey yok. Gayet profesyonel, resmi bir yazılım.
Dostum FSR 2.0 açık kaynak kodlu bir yazılım zaten o yüzden modding yapılabiliyor. DLSS'te açık kaynaklı olsaydı ona da modding yapılırdı. Ama Nvidia'nın bencil politikası yüzünden her şey kapalı kaynak kodlu :)

Dostum FSR 2.0 açık kaynak kodlu bir yazılım zaten o yüzden modding yapılabiliyor. DLSS'te açık kaynaklı olsaydı ona da modding yapılırdı. Ama Nvidia'nın bencil politikası yüzünden her şey kapalı kaynak kodlu :)
Gayet mantıklı yapmışlar kapalı kodlama ile. Önümüzdeki aylarda görürüz açık kodlu yazılımın zararlarını...

Yeni konular

Geri
Yukarı