Galax RTX2060 Super alınır mı?

FurkanGmK

Kilopat
Yer
Turkey
Şu an Teknobiyotik'de satılan ekran kartını almayı planlıyorum da, normalde RTX 2060 alacaktım ama indirime girince bunu almaya karar verdim. Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Kartın sesli olup olmaması sıkıntı değil, zaten kulaklık ses iptal edici özellikte.
Internetten incelemelere baktım ve kartın derecelerin makul seviyelerde olduğunu gördüm ve coil whine'a rastlamadım.
Bu yüzden satın almaya karar verdim.

Son düzenleme:
Şu an Teknobiyotik'de satılan ekran kartını almayı planlıyorum da, normalde RTX 2060 alacaktım ama indirime girince bunu almaya karar verdim. Bu konuda fikirlerinizi merak ediyorum. Kartın sesli olup olmaması sıkıntı değil, zaten kulaklık ses iptal edici özellikte.
Internetten incelemelere baktım ve kartın derecelerin makul seviyelerde olduğunu gördüm ve coil whine'a rastlamadım.
Bu yüzden satın almaya karar verdim.
Hocam merhaba kartla ilgili yorumlarını merak ediyorum. İyisiyle kötüsüyle anlatır mısınız? Benim kasam size göre daha havadar ama sıcaklık ve fps kıyaslaması yapmak isterim.

Hocam merhaba kartla ilgili yorumlarını merak ediyorum. İyisiyle kötüsüyle anlatır mısınız? Benim kasam size göre daha havadar ama sıcaklık ve fps kıyaslaması yapmak isterim.
Öncelikle ekran kartında aldığımdan beri çok az bir coil whine var ama o kadar az ki fan sesi onu örtüyor ve sadece fanı oyun içerisinde %0'a aldığımda duyabiliyorum o da eğer kasa sol paneli açık ise... Dediğiniz gibi benim kasam biraz hava konusunda sıkıntılı çünkü custom fan eklemedim ek olarak ve kasa masanın altında kısıtlı bir yerde yukarıdan hava almıyor o yüzden herhalde oyunlarda maximum 76-78 derece görüyorum ön paneli çıkardığımda ise 72-74'e kadar geriliyor, direkt sol paneli çıkardığımda ise 71 dereceye indiğini gördüm. Kart ile oyun oynarken bir problem ile karşılaşmadım. Hız aşırtma konusunda ise kartın Overclock performansı ortalama denebilir çünkü Samsung belleği yerine Micron belleği kullanılıyor. Ek olarak kartı Overclock yapıp kullanmayı yakın zamanda düşünmüyorum çünkü zaten stock olarak verdiği performans diğer kartlar ile eşit.

Stock performansı eşit haklısınız fakat ben bir çok Benchmark testine soktum. Aldığım değerler Nvidia referans kartla aynı olsa da OC yapılmış kartlardan bir tık geride kalıyor. Kartın değerleri kıyasladığımda MSI Ventus,Armor ve Asus Dual kalitesinde. Bir Gaming Z veya ROG Strix değil ama o kadarı da olsun. Ben 69 derecenin üstünü görmedim. Genelde oyunlarda 65-68 derece seyrediyor. Malzeme kalitesi de fena değil fakat OC yapmayı seven bir insan olduğum değiştirebilirim, ilana attım. Acelem yok, satılırsa 2070 veya 5700 XT'ye geçerim. (Biraz daha OC potansiyeli yüksek bir modele) İmkanınız varsa Whatsapp, Telegram ya da Gmail üzerinden konuşalım. Kartlarımızı kıyaslayalım, Benchmark ve oyun testlerinde, ne dersiniz? Bu arada ben fanları %85'e kadar denedim, en ufak bir Coil Whine yok ama fan sesi 65'ten sonra duyulmaya başlıyor.

Son düzenleme:
Öncelikle ekran kartında aldığımdan beri çok az bir coil whine var ama o kadar az ki fan sesi onu örtüyor ve sadece fanı oyun içerisinde %0'a aldığımda duyabiliyorum o da eğer kasa sol paneli açık ise... Dediğiniz gibi benim kasam biraz hava konusunda sıkıntılı çünkü custom fan eklemedim ek olarak ve kasa masanın altında kısıtlı bir yerde yukarıdan hava almıyor o yüzden herhalde oyunlarda maximum 76-78 derece görüyorum ön paneli çıkardığımda ise 72-74'e kadar geriliyor, direkt sol paneli çıkardığımda ise 71 dereceye indiğini gördüm. Kart ile oyun oynarken bir problem ile karşılaşmadım. Hız aşırtma konusunda ise kartın Overclock performansı ortalama denebilir çünkü Samsung belleği yerine Micron belleği kullanılıyor. Ek olarak kartı Overclock yapıp kullanmayı yakın zamanda düşünmüyorum çünkü zaten stock olarak verdiği performans diğer kartlar ile eşit.
[email protected]'a yazar mısınız?

3100 TL'ye Zotac RTX 2070 Mini'yi N11'den aldım. Ürün Zotac resmi Türkiye Distribütörü tarafından yollandı. Zotac ürünleri resmi distribütör garantili N11'de satılıyor. Benim kart oyunlarda en fazla 65-66 derecelerde. İnternetteki testlerde bu kart en fazla 69 dereceye çıkıyor oyunlarda. Zotac da gayet iyidir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı