Galax Sonar 02 7.1 kulaklık 153 TL

Tüketici mahkemesine başvurun. Ürün gereken nitelikleri taşımaması durumunda 14 gün içerisinde iade etme hakkınız var. Böyle saçma sapan sitelerden gerçekten kaliteli ve en azından distribütöründen doğrudan destek alabileceğiniz kalitede ürünleri seçin. Aksi halde böyle dandik ürünleri süsleyip püsleyip ondan sonra iade kabul etmeyen bir tavır ile karşılaşmak çok da sürpriz olmuyor açıkçası.

Umarım iade edebilirsin pes etme tüketici mahkemesine başvur. Ürünü aynı temizlikle kutula ve resimlerini çek onları da başvuruna ekle. Satıcının iade kabul etmemesini belirttiği yazıyı da görüntülerine ekle ve başvurunu tamamla. Geç olsun güç olsun ama paranı bu tip adamlara yedirme.
Bunlar basmakalıp sözler. Zaten biliyorum. Ancak gerçekten uğraşacak enerjim ve param yok. Yoksa böyle insanları hiç affetmez, elimde imkan olsa bir daha mesleğini yaptırtmazdım. Cayma hakkıma mani olmak için tamamen alakasız bir yönetmelik maddesini öne sürdüler.

Şimdi cevap bekliyorum. Muhtemelen biz yanlış maddeyi söyledik, bu hijyenik ürün deyip aynı yönetmeliğin 15.1.ç kısmını öne sürüp reddedecekler. Halbuki bu iç çamaşırı, kulak içi kulaklık, diş fırçası falan da değil kulak üstü kulaklık.

Adamlar müşteri memnuniyetini hiç önemsemiyor. Buna rağmen çokça donanım, toplama bilgisayar ve sarf ürünleri satabiliyorlar. Bilinmeyen bir yer değil yani.

THH'ye başvurmak için bir paraya ihtiyaç olduğunu bilmiyorum.
Adamlar sitelerinde cayma haklarında özel ürün şartlarında kulak üstü kulaklığı da dahil etmişler.

1652371161932.png

En altta sıfır ürün olarak satılabilecek durumdaki ürünlerden bahsederken gerekli sterilizasyon servisler tarafından (ki kendimizde yapabiliriz) yapılıyor. 2 günde hiçbir deformasyon ve leke ter gibi durumlara maruz kalmadıysa iade alınmasında bir sorun görmüyorum. En alttaki satırda ısrarcı olarak iadeyi zorlayabilirsiniz belki.

Uygulamak istemeyebilirsiniz ne de olsa basma kalıp sözler. (!)

Geri
Yukarı