Galax vs Palit GTX 1080 Ti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Son cümlemi okumadınız sanırım. Elektronik aletler şans faktörüdür evet fakat ASUS, MSI, EVGA vb. markalı bileşenlerin malzemeleri daha sağlam ve dayanıklıdır. Eğer gerekli araştırmaları yaparsanız demek istediğimi daha net anlarsınız. Markalar arasında mimari farkı vardır. Arkadaş MSI markasının güzel bir modelini almayı tercih etmiş zaten hayırlısı olur umarım.
ASUS, MSI, EVGA bunlar GPU üreticisi değil ki. Mimari farktan kastınız ne ayrıca? Gerekli cevabı @BERWAR vermiş zaten.

@Mevlüt Çetinkaya benim önerim en ucuz olanını almanız yönünde. Nitekim değişen tek şey soğutma olacaktır.

ASUS, MSI, EVGA bunlar GPU üreticisi değil ki. Mimari farktan kastınız ne ayrıca? Gerekli cevabı @BERWAR vermiş zaten.

@Mevlüt Çetinkaya benim önerim en ucuz olanını almanız yönünde. Nitekim değişen tek şey soğutma olacaktır.
Markaların GPU üreticisi olmadığını biliyorum. Yorumda belirtmiş olduğum mimariden kastım markalar tarafından eklenen soğutucular vs. markalar arasında ki kalite farklarının isimden ibaret olmadığını biliyorsunuzdur umarım. Önceki yorumlarımda belirttiğim gibi yabancı sitelerde kullanılan bileşenler hakkında araştırma yaparsanız yorumlarımı ne amaçla yazmış olduğumu anlarsınız.

Markaların kart üzerinde yapıları gerçekten çok değişkenlik gösteriyor gibi bana görede. Ekran kartlarını kıyaslamaya koyduğumuzda fark ediyoruz. Asus, Msi, Gigabyte, Evga, Zotac benzerlikleri çok olurken. Diğer markalar sadece soğutucu üzerinde fark gösteriyor gibi.

Not olarak bence 1080ti en gözde tasarımı Galax GTX1080Ti HOF. Donanım olarak bir fark yok gibi keşke bu ekran kartını alabilme imkanı olsaydı.

Ekran kartı konusunda çekindiğim tek sorun coil whine sorunu karşıma çıkması.
Konu açılışında bahsetmiştim ASUS GTX 1070 Ti Advanced Edition modeli 3 kez coil whine ile karşıma çıkması beni çok oyaladı. Sistemi 18 Kasım tarihinde toplamıştık ama 1 ay bile kullanmak nasip olmadı.
İnşallah MSI GTX1080 Ti Gaming X Trio modelinde karşıma çıkmaz bu sorun.

@mahebr Firmalar arası soğutma ve tasarım farklılığına mimari isimlendirmesi yapmaman daha doğru olur, yoksa yanlış anlaşılmalara müsait bir kelime. Şans faktörü de elbette önemlidir. Bir kart kronik sorun vermedikçe 2 yılda pert olacak gibi bir durum söz konusu değil, 10 yıl tabiri çok uzun bir süre kart o kadar dayanabilir de dayanmayabilir de. Hele de sürekli en üst ayarlarda oynama amacın varsa hiçbir kart 10 yıl gitmez.

Markaların GPU üreticisi olmadığını biliyorum. Yorumda belirtmiş olduğum mimariden kastım markalar tarafından eklenen soğutucular vs. markalar arasında ki kalite farklarının isimden ibaret olmadığını biliyorsunuzdur umarım. Önceki yorumlarımda belirttiğim gibi yabancı sitelerde kullanılan bileşenler hakkında araştırma yaparsanız yorumlarımı ne amaçla yazmış olduğumu anlarsınız.
Markalar arası FPS vb. performans değişikliği olmaz, GPU aynı GPU sonuçta. Soğutma ve bunun sonucunda çok fark olmamak üzere sıcaklık değişimi görülür. O yüzden benim tavsiyem çok sıkıntılı soğutması yok ise markaya değil fiyata bakmak yönünde.

Elektronik aletler şans faktörüdür evet fakat ASUS, MSI, EVGA vb. markalı bileşenlerin malzemeleri daha sağlam ve dayanıklıdır. Eğer gerekli araştırmaları yaparsanız demek istediğimi daha net anlarsınız. Markalar arasında mimari farkı vardır.
Bu kadar eminseniz açıklayın. Biraz araştırma yapın diyerek sıyrılmıyor. Ama anlıyorum ki bu konuda bilginiz yok. Ben yardımcı olayım. Öncelikle eşit seviyede kartları karşılaştırmak gerek. Bu nedenle Trio, Gaming X gibi modellerle Galax'ın EX OC modeli değil HoF modeli karşılaştırılmalı.
Voltaj kontrolcüsü olarak uP9511P modelini kullanıyor Galax. Aynısı Asus ROG Strix modelinde de kullanılmış. LM53603 buck converter'lar kullanılmış. Nvidia da bunu kullanıyor referans modelde. AOE6930 MOSFET'leri ise EVGA FTW3 modeli ile aynı. INA3221 voltaj izleme modülleri ise FTW3 ve Gaming X dahil pek çok kart ile aynı. Daha pek çok benzerlik sayabilirim. Soğutma mı? Testlere her yerden ulaşabilirsiniz. Şimdi neyin kalitesiz olduğunu açıklamayı düşünüyor musunuz?

Bu kadar eminseniz açıklayın. Biraz araştırma yapın diyerek sıyrılmıyor. Ama anlıyorum ki bu konuda bilginiz yok. Ben yardımcı olayım. Öncelikle eşit seviyede kartları karşılaştırmak gerek. Bu nedenle Trio, Gaming X gibi modellerle Galax'ın EX OC modeli değil HoF modeli karşılaştırılmalı.
Voltaj kontrolcüsü olarak uP9511P modelini kullanıyor Galax. Aynısı Asus ROG Strix modelinde de kullanılmış. LM53603 buck converter'lar kullanılmış. Nvidia da bunu kullanıyor referans modelde. AOE6930 MOSFET'leri ise EVGA FTW3 modeli ile aynı. INA3221 voltaj izleme modülleri ise FTW3 ve Gaming X dahil pek çok kart ile aynı. Daha pek çok benzerlik sayabilirim. Soğutma mı? Testlere her yerden ulaşabilirsiniz. Şimdi neyin kalitesiz olduğunu açıklamayı düşünüyor musunuz?
Açıklayıcı ve doğru bilgiler içeren bir yazı olmuş gerçekten. Konu sahibinin kartı almadan önce bu mesajı okumasını tavsiye ediyorum.

Ney kalitesiz açıklayayım. MSI markalı bir kart için yazılmış programlar, soğutma sistemlerinde kullanılan fanlar vs. şeyler varken Palit markalı bi kartta ne var? Amacım konudan sıyrılmak değil. Ben neden birilerine yanlış bilgi verme amaçlı yorum yazayım? FPS farkı olmuyor diyen arkadaş eğer testleri incelersen belirttiğim gibi arada maksimum 5 FPS'lik farklar doğabiliyor.

Fanlar farklı diyorsunuz. Bulun testleri, bulun fan yapısını ve açıklayın. Ben sana kartın iç yapısından açıkladım. Siz fan farklı diyorsunuz. Nesi farklı? Farklıysa kötü anlamda mı farklı? Fanı farklı deyip geçiyorsunuz çünkü bilmiyorsunuz. Yine ben açıklayacağımız sanırım.
KFA2 GeForce GTX 1080 Ti HOF Review
1080 Ti HoF 67 derece, Gaming X 69 ki buna fark demek doğru mu bilmem.
KFA2 GeForce GTX 1080 Ti HOF Review
HoF 39, Gaming X 38 dB ki buna da fark demek zor. FPS testlerinde gereksiz olduğu için kartlar karşılaştırılmamış ama tek tek incelemelerinden bakabilirsiniz. Bu Gaming X:
MSI GTX 1080 Ti GAMING X Review
Sürekli değiştiğini, 2-3 FPS ile bir onun bir diğerinin önde gittiğini görüyoruz. Yani bunda da fark yok diyebiliriz. Hala bekliyorum kalite farkının açıklamasını.

Ekran kartı alma düşüncem şöyle;
Galax GTX1080Ti HOF ülkemizde satışı olmadığından çok az kişi sahip ve almak imkansız gibi bir şey.
Asus Rog Poseidon GTX1080Ti Platinum Edition, Asus Rog Strix 1080Ti OC ülkemizin en gözde ekran kartlarından biri ancak stok yok.
MSI GTX1080Ti Gaming X ülkemizde en çok satan ve 1080ti almak isteyenlere önerilen kartların başında geliyor. Şuanda fiyatı 4.732,56 TL oluşu gel bana beni al diyor.
MSI GTX1080 Ti Gaming X Trio kardeşi olan MSI GTX1080Ti Gaming X modeline göre geliştirilmiş soğutması sayesinde öne geçiyor bence.
Yarın Eksen Bilgisayar mağazasından MSI GTX1080 Ti Gaming X Trio alamazsam internet üzerinden MSI GTX1080Ti Gaming X alıcam.

Son düzenleme:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı