Galaxy A20 brick oldu

Gamers_Xion

Decapat
Daha fazla  
Saygıdeğer hocalarım direkt konuya giriyorum.
Samsung Galaxy A20 telefona yanlış TWRP kurdum dolayısıyla tel brick oldu.

Tel ne download moda giriyor ne de reset menüsüne giriyor. Hiçbir şekilde açılmıyor.

Power tuşuna basıyorum Galaxy A20 logosunda 1-2 dk bekliyor ve kendini kapatıyor.

Her türlü tuş kombinasyonunu denedim lakin telefonu hiçbir şekilde açamıyorum.

Stock ROM kurmak istiyorum ama teli download moda alamıyorum.

Ne yapacağımı bilemiyorum.

Kendi bilgilerim ve edindiğim tecrübeler beni bu işin içinden çıkaramadı... :/

Burada sizin bilgileriniz ve tecrübeleriniz benim için çok önemli.

Teşekkür ederim.

İyi sosyaller!

@364809
@Marcolomboss

Son düzenleyen: Moderatör:
USB Jig ile girebilirsin. Satın alabilir veya evde yapabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Brick olması download moda zarar vermez. Telefonun güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun olmazsa telefonu şarja takarak deneyin
Oda olmazsa ses açma kısma Power tuşuna aynı anda basılı tutup tepki verene kadar bekleyin tepki verdiğinde USB ile PC'ye bağlanın

Brick olması download moda zarar vermez. Telefonun güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun olmazsa telefonu şarja takarak deneyin.
Oda olmazsa ses açma kısma Power tuşuna aynı anda basılı tutup tepki verene kadar bekleyin tepki verdiğinde USB ile PC'ye bağlanın.

Hocam denedim lakin ne reset menüsüne girebiliyorum ne de telefonu downloand moda alabiliyorum..:(

Çözüm bulabildiniz mi?

Çözüm basit hocam...
Telefonu çöpe attım :D

( Şaka bir yana )

Telefonu brick ettiğimin ertesi sabahı abdest aldım ve BL kilidi açık cihazı satın aldığım bayiye götürdüm onlar ise yetkili servisle iletişime geçtiler ve cihazı fabrikaya gönderdiler..
Servis ise anakartı değiştirdi ve sıfır ayarında şahsıma teslim ettii.
+ Hiçbir ücret talep etmediler.
Ve böylece BL kilidi açık cihazı garantiden geçirterek hayattaki bütün şansımı kullanmış oldumm

Daha sonra ise telefonu malum fiyata sattım... :)

Brick olması download moda zarar vermez. Telefonun güç tuşu ve ses kısma tuşuna aynı anda basılı tutun olmazsa telefonu şarja takarak deneyin.
Oda olmazsa ses açma kısma Power tuşuna aynı anda basılı tutup tepki verene kadar bekleyin tepki verdiğinde USB ile PC'ye bağlanın.

Benim yaşadığım olayda telefon hard brick olmuştu.. Yani anakart zarar görmüştü.
Eğer telefon soft brick olsaydı sizin bahsettiğiniz yöntem işe yarayabilirdi.
Olsun yine de sorunu çözmüş bulunmaktayım. Tavsiye için teşekkürler :)

Son düzenleme:
Çözüm basit hocam...
Telefonu çöpe attım :D

( Şaka bir yana )

Telefonu brick ettiğimin ertesi sabahı abdest aldım ve BL kilidi açık cihazı satın aldığım bayiye götürdüm onlar ise yetkili servisle iletişime geçtiler ve cihazı fabrikaya gönderdiler..
Servis ise anakartı değiştirdi ve sıfır ayarında şahsıma teslim ettii.
+ Hiçbir ücret talep etmediler.
Ve böylece BL kilidi açık cihazı garantiden geçirterek hayattaki bütün şansımı kullanmış oldumm

Daha sonra ise telefonu malum fiyata sattım... :)

Benim yaşadığım olayda telefon hard brick olmuştu.. Yani anakart zarar görmüştü.
Eğer telefon soft brick olsaydı sizin bahsettiğiniz yöntem işe yarayabilirdi.
Olsun yine de sorunu çözmüş bulunmaktayım. Tavsiye için teşekkürler :)
Şansa bak vay be🙂

Geri
Yukarı