Galaxy A32 suya düştü

Engoa

Centipat
Daha fazla  
Telefonum (Samsung Galaxy A32) dip kısmı su dolu bir kabın içine düştü şarj girişi vb. kisimlarina su kact. İlk olarak telefonu kapattim ve pecete ile delikleri biraz kuruladim. Ardindan pirincte bir saat civari bie sure beklettim ve bu sürenin yeterli oldugunu düşündüm. Telefonu alip açmayi denedim sorunsuz açıldı ancak bir iki dakika sonra dokunmatik calismamaya basladi. Ekran gosteriyor ancak dokunmatik algilamiyor haliyle telefonu kapatamiyorum yan tuştan ekrani kapatip tekrar pirincin icine koydum. Sizce ne yapmaliyim dokunmatik duzelir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 saat yetersiz bir süre, en az 1 gün beklemesi gerekirdi. İçinde kalan su yada nem cihaz açılınca kısa devre yaptırmıştır.

24 saat pirincin içerisinde kalsaydı belki bir şeyler değişebilirdi, hiç açmasaydınız kısa devre olmazdı ama yine uzun kullanım sonrası sorun çıkarırdı tahminimce.

Son düzenleyen: Moderatör:
Pirinçte bekletmek kesin çözüm değil eğer pas yaparsa o pas yapan parçaları değiştirmek zorunda kalırsın hemen bir telefoncuya göster telefonunu.

Telefonum (Samsung Galaxy A32) dip kısmı su dolu bir kabın içine düştü şarj girişi vb. kisimlarina su kact. İlk olarak telefonu kapattim ve pecete ile delikleri biraz kuruladim. Ardindan pirincte bir saat civari bie sure beklettim ve bu sürenin yeterli oldugunu düşündüm. Telefonu alip açmayi denedim sorunsuz açıldı ancak bir iki dakika sonra dokunmatik calismamaya basladi. Ekran gosteriyor ancak dokunmatik algilamiyor haliyle telefonu kapatamiyorum yan tuştan ekrani kapatip tekrar pirincin icine koydum. Sizce ne yapmaliyim dokunmatik duzelir mi?

Geçmiş olsun :)

Böyle bir durumda en kısa sürede telefonu pirinç dolu bir kaba koyup kap ile birlikte mümkünse servise gidip içini açtırıp temizletmenizi öneririm. Telefonlar ucuz değil sonuçta.

Yeni konular

Geri
Yukarı