Galaxy J4'ten, iPhone SE 2016'ya geçilir mi?

en3s19

Hectopat
Daha fazla  
Annemin kullandığı Galaxy J4 16 GB telefonu sosyal medyada çok kasıyor, videolar 5 FPS oynuyor ve depolaması yetersiz geliyor ben de hazır doğum günü yaklaşıyorken biriktirdiğim parayla iyi kötü bir telefon almak istedim ve 900 liraya ikinci el temiz iPhone SE 32 GB buldum. Ama tek sorunu bataryası %60 seviyelerinde o yüzden aldıktan sonra da ayrıca Deji Max batarya taktıracağım. Telefona günde Max. 3 saat bakıyor onlarda sadece Facebook, Instagram Reels ve WhatsApp yani günlük kullanım için ama ağır kullanmayacak, Max. 2 sene sonra yeni telefon alacağız. 2 senelik bir kullanım için 32 GB iPhone SE 2016 işini görür mü? Instagram'da gezerken kasıyor mu ve videolar donuyor, kasıyor mu? Tek merak ettiğim bu ve bataryadan bir beklenti yok zaten 3 saat en fazla bakıyor ama telefon uyurken sabaha kadar kendi kendine şarjı biter mi? 100 seviyesinden 10 saatlik bir sürede boştayken ne kadara düşer?

Annemin kullandığı Galaxy J4 16 GB telefonu sosyal medyada çok kasıyor, videolar 5 FPS oynuyor ve depolaması yetersiz geliyor ben de hazır doğum günü yaklaşıyorken biriktirdiğim parayla iyi kötü bir telefon almak istedim ve 900 liraya ikinci el temiz iPhone SE 32 GB buldum. Ama tek sorunu bataryası %60 seviyelerinde o yüzden aldıktan sonra da ayrıca Deji Max batarya taktıracağım. Telefona günde Max. 3 saat bakıyor onlarda sadece Facebook, Instagram Reels ve WhatsApp yani günlük kullanım için ama ağır kullanmayacak, Max. 2 sene sonra yeni telefon alacağız. 2 senelik bir kullanım için 32 GB iPhone SE 2016 işini görür mü? Instagram'da gezerken kasıyor mu ve videolar donuyor, kasıyor mu? Tek merak ettiğim bu ve bataryadan bir beklenti yok zaten 3 saat en fazla bakıyor ama telefon uyurken sabaha kadar kendi kendine şarjı biter mi? 100 seviyesinden 10 saatlik bir sürede boştayken ne kadara düşer?

Bütçenizi arttırıp daha yeni modellere geçmeniz daha mantıklı olabilir. SE 2016'nın aldığı son yazılım güncellemesi iOS 15 oldu. Birçok uygulamayı yüklemekte sorun yaşamazsınız(Facebook, Instagram ve YouTube dahil). Sizi birkaç yıl daha idare edecektir. Pil konusunda pek bir şey diyemeyeceğim fakat genel deneyim olarak j4'ten çok daha iyi bir deneyim sunacaktır.

Bence basit bir Android kullanıcısının kafasını iPhone gibi eski ve sağlam telefonla değiştirmek kafa karışıklığı ve alışma sürecine başlaması demek. Şarj tarafında idare etseniz bile en fazla 1.5 yıl içerisinde desteğini çekip sıkıntıya sokabilir. Temiz bulunabilirse S8 günlük kullanım için yeterli olabilir. 1800-2200 TL arası satılıyor.

Bu bütçede eski nesil cihazlar var maalesef Huawei p20 lite bakabilirsiniz fakat 900 TL'ye temiz bulunabileceğini zannetmiyorum çokta güzel alternatif yok sony xperia z5 bulunabilir belki bende Z2 vardı arada halen daha kullanıyorum şahsen kendi adıma tatmin edici bir performans veriyor.

Bu bütçede eski nesil cihazlar var maalesef Huawei p20 lite bakabilirsiniz fakat 900 TL'ye temiz bulunabileceğini zannetmiyorum çokta güzel alternatif yok sony xperia z5 bulunabilir belki bende Z2 vardı arada halen daha kullanıyorum şahsen kendi adıma tatmin edici bir performans veriyor.
Hocam iOS istediğim için alacağım benim sorum sosyal medyada kasar mı ve gece boştayken 10 saat sonra pil durumu ne olur, ne kadar azalır? Ben de biliyorum yoksa daha iyi cihazların olduğunu ama söylediğiniz modelleri hiç sevmiyorum.

SE 2016 1,5 yıl işini görür. Batarya olayına gelince yüzde yüzden 10 saatte yapacağı pil tüketimi ayarlara bağlı. Konum, Bluetooth, Wi-Fi, mobil veri açık, ekran beyaz dengesi kapalı olursa yüzde 8-10 yiyebilir. Ama bunları kapatıp ekran beyaz dengesi yüzde yüz yapılırsa maksimum yüzde 2-3 pil tüketimi olur diye düşünüyorum.(tahminim)

Yeni konular

Geri
Yukarı