Galaxy S10E Ekran Kapalıyken Aşırı Şarj Tüketimi

Şuraya bir mesaj bırakayım da, yarın sabaha boşta ne kadar şarj tükettiğine ben de bakayım.

Düzenleme: Dün gece 23:00'dan sabah 7'ye kadar boşta %3 şarj tüketmiş. AoD 7-20 arası açık. Tap to Wake her zaman açık bende. Cihaz S10 Plus.

Yarın tekrar bakacağım.

Son düzenleme:
AoD ve Tap to Wake kapattım, NFC 'de açıkmış onu da kapattım normale döndü. %3ün üzerinde tüketim olmuştur muhtemelen ama zaten bu cihazın pili abilerine göre daha kötü :)

Bende bugün %3 lük şarj tüketimi olmuş.
Bu gece ben de kontrol edeyim. Aklınıza gelen şarj tüketimini etkileyecek bazı temel özellikleri sayabilir misiniz açık mı kapalı mı diye? Örneğin WiFi AoD Tap to Wake NFC gibi.

Bu gece ben de kontrol edeyim. Aklınıza gelen şarj tüketimini etkileyecek bazı temel özellikleri sayabilir misiniz açık mı kapalı mı diye? Örneğin WiFi AoD Tap to Wake NFC gibi.
Ekrana iki kere dokununca ekranın açılması ve telefonu ele alınca ekranın açılması. Gerekli değilse kapatın tasarruf sağlayacaktır.

Ekrana iki kere dokununca ekranın açılması ve telefonu ele alınca ekranın açılması. Gerekli değilse kapatın tasarruf sağlayacaktır.
Gece 7.30 saatte %20 'den %16 'ya düşmüş. Wifi AoD Tap to Wake kapalı.
@reptile @XtrX Şimdi size ne anlatmak istediğimi görüntülerle destekleyeceğim :)

Screenshot_20190827-091344_Settings.jpg
Screenshot_20190827-091344_Settings.jpg

Bu görüntüde 20 saat pil kullanmışım, %20 şarjım kalmış ve 5 saat ekran süresi aldığımızı varsayalım. Bu benim yoğun kullanımda aldığım süre. Burada gözükmemiş ama ben bu kullanım esnasınca Netflix 'den film izledim son parlaklıkta, oyun oynadım, YouTube 'de dolaştım ve sosyal medyayı çok aktif kullandım. Hatta telefonu daha da aktif kullansam, o ekran süresi iyice artacak oraya sonra gelicem. Şimdi diğer gün ikinci senaryoya geliyorum.

Screenshot_20190828-013844_Settings.jpg

Burada da, eğer sabahı bekleseydim yine 20 saat pil kullanımında, yine %20 şarjım kalacaktı ancak bu sefer 4 saat ekran süresi aldım ve bu kullanım süresince telefonu çok az kullandım. Netflix izlemedim, YouTube çok az kullandım sadece günlük sosyal medya kullanımımı yaptım o kadar.

Demeye çalıştığım şu ki; telefonun ekranı ne kadar uzun kapalı kalırsa, o kadar fazla şarj yiyor. Bunu belki iki görüntü göstererek size anlatamadım ancak ben 3 haftalık deneyimle bunun farkına vardım. Nedir sorun cihazda? Benim en yoğun, telefonu hiç elimden bırakmadığım da oldu. Netflix 'den YouTube' ye oradan PUBG oradan sosyal medyalar vesaire. İnanın şarjdan çıkardığım andan itibaren telefonu hiç bırakmadım ve 6.30 saatin üzerinde ekran süresi aldım. Ancak gel gelelim ki doğal olarak pil süresi de 8-9 saat olmuş oluyor. Eğer tüm yazdıklarımı okuduysanız teşekkürler :) Anlatıyorum detaylı detaylı çünkü içim rahat etmezse hard reset atmayı düşünüyorum bile.
Pil kullanımlarında gözüme çarpacak detaylar aradım, anormal pek bir şey bulamadım. Pil ' e girdiğimiz zaman "Uygulamaların kullanımına göre" kısmından 1 haftayı seçtiğimde, "Google Play hizmetleri" 1 haftada 4g 21 saat arka plan kullanmış, %20 şarj yemiş, bir de "One UI Ana Ekranı" 4g 16 saat arka plan kullanmış %19 şarj yemiş ki bunlarda pek anormal gelmiyor. Pil kullanımına girdiğimde de durum aynı göze çarpan ekstra bir şey yok. Kontrol etmem gereken yerler varsa siz söyleyin bakayım.
Bir de bu kullanımlar boyunca kesinlikle Tap to Wake ve AoD kapalı. Tap to Wake 'i bile açtığım an, telefonun ekranını kapattığımda giden şarjın ciddi derecede arttığını gözlemleyebiliyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı