Galaxy S23 Ultra vs S24 Ultra vs iPhone 15

Daha güçlü olduğunu düşünürsek evet. Aynı versiyonu ise yük halinde zora düştüğünde performans düşürmemek için 14W'ye kadar çıkabilir demek limitlemedilerse. Snapdragon 8 gen 1'de aynı gücü çekiyor tablet de çünkü. Birisi söylenen çok güç çeken ısınma sorunlu SoC diğeri ise ısınma sorunu olmayan az güç çeken SoC sözde ama tablet de pil performansları aynı duruyor sadece Snapdragon 8 gen 2 çok güçlü bir SoC.

8 gen 2 GPU overclocklayınca 17W a kadar çıkıyor tabii ki limitsiz halinde. Overclock ile GPU 1060 gücünde zaten normal halinde bile 1050 Ti'dan güçlü ARM için düzgün bi Windows kur oyun oyna o derece güçlü.

@TechArcH zaten öyle. Exynos 990/2100/2200 termal başarısı ve verimliliği vasat olan islemciler. Hepsi yük altında 10 Watt'tan fazla tüketiyor. Bu durumu herkes yaşıyor ama kasmasi başka bir sorun. Size sorunlu cihaz gelmiştir.

SD 865/865+ termal başarısı iyi bir işlemci idi. Ama sonraki Exynos 2100/ Snapdragon 888 ve Exynos 2200/ Snapdragon 8 Gen 1 verimsiz maalesef. 8 Gen 2 ile kendine geldi.
Bu arada SD 865'de 10w görebiliyor söylemek lazım. 10W görmeyen üst düzey işlemci yok şu aralar SD 8 gen 2 çok güçlü olduğundan kolay kolay zorlanmıyor o yüzden baya iyi pil süresi var.

Bu arada SD 865'te 10W görebiliyor söylemek lazım. 10W görmeyen üst düzey işlemci yok şu aralar SD 8 gen 2 çok güçlü olduğundan kolay kolay zorlanmıyor o yüzden bayağı iyi pil süresi var.

865'i bırak iPad Mini 5'teki A12 bile 9.5W görüyordu yayın açıp oyun oynadığımda.

Kafama bir soru takıldı örnek veriyorum S23 Ultra kaç sene güncellemesi alacak (yazılım+güvenlik) bir iPhone kadar alıyorlar mı artık amiral gemisi Android'ler veya cihazda ekstra bir sorun çıkmazsa 4-5 sene verimli ve akıcı bir şekilde götürebilir mi?(amiral gemisi olmasının verimi kullanılacak şekilde) teşekkürler.

Kafama bir soru takıldı örnek veriyorum S23 Ultra kaç sene güncellemesi alacak (yazılım+güvenlik) bir iPhone kadar alıyorlar mı artık amiral gemisi Android'ler veya cihazda ekstra bir sorun çıkmazsa 4-5 sene verimli ve akıcı bir şekilde götürebilir mi?(amiral gemisi olmasının verimi kullanılacak şekilde) teşekkürler.

2020 şubat ayında çıkan Mi 10 5G'yi bataryasını değiştirmeden bile hâlâ gündelik kullanımda ve oyun anlamında sorun yaşamadan kullanabiliyorum. Samsung S serisine artık 4 veya 5 sene yazılım güncellemesi verecek.

@TechArcH 4 sene Android güncellemesi, 5 sene de yazılım/güvenlik güncellemesi alıyor.

Hocam ilginiz veya bilginiz var mı bilmiyorum ama programlama veya yazılımla uğraşmak konusunda beni kaç sene içinde tıkayabilir sizce(bilgisayar mühendisliği okuyacağım)

2020 şubat ayında çıkan mi 10 5G'yi bataryasını değiştirmeden bile hâlâ gündelik kullanımda ve oyun anlamında sorun yaşamadan kullanabiliyorum. Samsung s serisine artık 4 veya 5 sene yazılım güncellemesi verecek.

Xiaomi böyleyse Samsung hakkını verebilir diye düşünmekteyim.

2020 şubat ayında çıkan mi 10 5G'yi bataryasını değiştirmeden bile hâlâ gündelik kullanımda ve oyun anlamında sorun yaşamadan kullanabiliyorum. Samsung s serisine artık 4 veya 5 sene yazılım güncellemesi verecek.

Peki batayasını değişmedi dediğiniz ortalama olarak 3 yılda batarya performansı nasıl değişti(benim A50 kullandığım 3 yıllık dönem de fark minimumdu ama o orta-alt seviye ayarı gibi neticede) @Ercüment_Çözer @Violet S.

Hocam ilginiz veya bilginiz var mı bilmiyorum ama programlama veya yazılımla uğraşmak konusunda beni kaç sene içinde tıkayabilir sizce(bilgisayar mühendisliği okuyacağım)

Xiaomi böyleyse Samsung hakkını verebilir diye düşünmekteyim.

Peki batayasını değişmedi dediğiniz ortalama olarak 3 yılda batarya performansı nasıl değişti(benim A50 kullandığım 3 yıllık dönem de fark minimumdu ama o orta-alt seviye ayarı gibi neticede) @Ercüment_Çözer @Violet S.

İlk aylarda 10 saat ekran süresi alıyordum şu anda 4 saat civarı.

@Violet S hocam çok çok erken bir soru ama şubat etkinliğinde tanıtıldıktan S24 serisini almak mantık olabilir mi o etkinlikte neler tanıtılabilir telefon yanında neler verilebilir?

İlk aylarda 10 saat ekran süresi alıyordum şu anda 4 saat civarı.

Beklentimden çok daha fazla düşmüş peki bu sizi rahatsız ediyor yani günü çıkartmanızda problem oluşturuyor mu?

Geri
Yukarı