Galaxy S5 su geçirdi ekranı açılmıyor

MehmetÂkif

Kilopat
Daha fazla  
Selamlar, Samsung'un Ip67 sertifkası(!) olan Galaxy S5 modeli telefonumu bütün açılabilen kapak vs. kapalı biçimde yaklaşık 5 cm derinliğindeki suya 10 saniye boyunca soktum.
Çıkardığımda anormallik yoktu fakat bir kaç dakika sonra oyun oynarken dokunmatik ve ışıklı olan geri ve menü tuşu yanıp sönmeye başladı ardından da komple söndü ve çalışmamaya başladı. Buna bir çözüm düşünürken oynadığım asphalt 8 dondu ve ekran takılı kaldı. Hiç bir tuş işlemedi. Bataryayı söktüm yeniden açtım telefonu ve ekran açılmadı ama telefon çalışıyodu led yanıyo geri ve menü tuşu yanıp sönüyodu.
Pirince koydum bütün gece bekledim sabah ekran açılmıyodu ama geri ve menü tuşlarının ışığı yanıyordu.
Şimdi ben ne yapabilirim telefon çöpmü oldu yoksa pirinçte bekletmemmi lazım.
Eğer çöp olduysa telefon benzin döküp yakıcam aldığımdan beri hep bir sorun çıktı artık gına geldi.
Teşekkürler bu arada garant, sigorta, kasko masko yok.

Telefon su geçirmez değil.
Suya dayanıklı.
Sonynin telefonlarıda aynen bu şekilde.
Yapacak bir şey yok arkadaşım. Geçmiş olsun.
Bir daha ki sefere Samsung'tan uzak durmanız dileğiyle.

Daha önce telefonu suya sokmuşmuydunuz? Korktum şimdi. Neredeyse her gün telefonu yıkıyorum da ben. Arka kapağın yanları simsiyah oldu o kadar kalitesiz.

Suya girdikten sonra direk pirince yatırıcaktın, sen suya girdikten hemen sonra oyun bile oynamıssın anakart'ın içine su girdiyse, o telefonun tamir olucagını sanmıyorum.
PCB su ile temas ettiği zaman oksitlenmeye başlıyor zaten.

Suya girmiş Xperia Z'nin anakart resmini ekledim konuya...

Dosya Ekleri

• Sony-Xperia-Z-anakart-tamiri.jpg
    Sony-Xperia-Z-anakart-tamiri.jpg
    129,4 KB · Görüntüleme: 879
Teknik Servise uğrayıp bir şansını dene. %80 ihtimal vefat etmiş olmalı.
Gömdükten sonra 40'ının çıkmasını beklemeden LG G4,G3 ya da Sony Xperia Z3,Z5 modellerine yönelmen tavsiyemdir.

Mesajlarınız için teşekkür ederim. Bütün gün pirinçte bekledikten sonra telefon şu an normal bir şekilde çalışıyor herhangi bi anormallik göremedim.
Daha önce telefonu suya sokmuşmuydunuz? Korktum şimdi. Neredeyse her gün telefonu yıkıyorum da ben. Arka kapağın yanları simsiyah oldu o kadar kalitesiz.
Hayır ilk defa suya sokmuştum. Ama galiba benim telefonumda bi üretim hatası var çünkü arkadaşım kendi s5 ini gözümüzün önünde havuza attı havuzda video çekti ve hicbirsey olmadı.
Suya girdikten sonra direk pirince yatırıcaktın, sen suya girdikten hemen sonra oyun bile oynamıssın anakart'ın içine su girdiyse, o telefonun tamir olucagını sanmıyorum.
PCB su ile temas ettiği zaman oksitlenmeye başlıyor zaten.

Suya girmiş Xperia Z'nin anakart resmini ekledim konuya...
PCB nedir?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı