Galaxy S8 ne kadar eder?

Yan sanayi değil benim dediğim. GSM iletişim orijinal Samsung camı takıyorlar ve fiyatı da 300 TL.
Yan sanayi taksam 100 TL falan tutar taş çatlasın.

Ben farklı fiyat mı söyledim 300-330 lira olması gerek kapağın. Ekran camını değişirken OLED paneli camdan ayırıyorlar. Elle temizliyorlar. Sonra araya yapışkan sıvı sıkıp lastikle tutturup kurumasını bekliyorlar. Acele iş yapmak için tam kurumdan veriyorlar sonra kenarlardan yapışkan akıyor, ekran kalkıyor, dokunmatik basmıyor. Bunları göze alıp telefoncu yolunu tutun. En kral telefoncudan gelen telefonu bile gördük biz. Bu gözler neler gördü. Telefonun içinden geçiyorlar.

Hocam ekranı kırık dediniz ama nasıl kırıktı? Tamamı mı kırıldı ön camın? Benimkinin sol üst kenarında var sadece.
20210708_191836.jpg

Ekran yanılmıyorsam ortadan hafif delinmişti, orasının rengi sarımtırak bir renkti. Ekran genel olarak kullanılabilir derecede sağlamdı ama dokunmatik kırıldıydı işte. Dokunmatiği değiştirmek için bir yeri aradım 400 lira fiyat çektiler, takacakları dokunmatiğin camı Gorilla Glass değildir tabi %99. Arka camı değiştirsem üzerine(onu ben yaparım) 50 liram gidecek. kafadan 450 lira oluyorduk öyle yani.
Yan sanayi değil benim dediğim. GSM iletişim orijinal Samsung camı takıyorlar ve fiyatı da 300 TL.
Yan sanayi taksam 100 tl falan tutar taş çatlasın.
Samsung 'un resmi servisi dışarıya yedek parça satmıyor, dolayısıyla o camın veya ekranın komple orijinal olması imkansız. 1. kalite bire bir yapıyorlar mı? Evet yapanlar var.

Eki Görüntüle 1241964

Ekran yanılmıyorsam ortadan hafif delinmişti, orasının rengi sarımtırak bir renkti. Ekran genel olarak kullanılabilir derecede sağlamdı ama dokunmatik kırıldıydı işte. Dokunmatiği değiştirmek için bir yeri aradım 400 lira fiyat çektiler, takacakları dokunmatiğin camı Gorilla Glass değildir tabi %99. Arka camı değiştirsem üzerine(onu ben yaparım) 50 liram gidecek. kafadan 450 lira oluyorduk öyle yani.

Samsung 'un resmi servisi dışarıya yedek parça satmıyor, dolayısıyla o camın veya ekranın komple orijinal olması imkansız. 1. kalite bire bir yapıyorlar mı? Evet yapanlar var.
Takıp sat o zaman.
Ben bu adamların yalancısıyım. Bir derdin varsa bunlara söyle.

Dosya Ekleri

• 20211214_181648.jpg
    20211214_181648.jpg
    55,6 KB · Görüntüleme: 59
  • 20211214_181817.jpg
    20211214_181817.jpg
    101,9 KB · Görüntüleme: 48
  • 20211214_181934.jpg
    20211214_181934.jpg
    42,4 KB · Görüntüleme: 42
  • 20211214_182304.jpg
    20211214_182304.jpg
    69,1 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Ben bu adamların yalancısıyım bir derdin varsa bunlara söyle.

Hocam öyle herkese inanırsak işimiz var. Şu anki halimizi görüyor bütün dünya...

Yetkili servisler hemen hemen birçok parçayı telefonculara satmaz.
Anakart katiyen yasak.
S ve Note serisi ekranları vermiyoruz.
Kapağı açılıp takılabilen pilleri vermiyoruz.
Bir ara a serisinin ekranları çok talep ediyordu satıyorduk ama Samsung ona da yasak getirdi. Çünkü biz serviste 850'ye takarken telefoncuya 750 veriyorduk ama çok zeki arkadaşlar müşterilerden 1200 lira alıyormuş. Bu şekilde devam edince ekran kıtlığı başladı resmen. Ekran talebine yetişilmiyor. Şu an A70 ekranı 1600 lira oldu bu durumdan dolayı.

Bir de şu var. Birçok telefoncu gelip cihazı bizde yaptırıyor. Bizim 500'e taktığımız ekranı 650'ye taktım diyerek parasını alıyor müşteriden. Hiçbir zaman telefoncu yolunu tutmayın... Yurt dışı cihaz olur, IMEI lazım olur o ayrı.

Gel gelelim senin cihazına. Kapak bir kere komple gitmiş. Yan sanayisi 100 lira olabilir ama biz bu yan sanayi kapakları açarken bile kırabiliyoruz. Arasındaki fark bariz belli. Yan sanayi kapakta yazılar kalitesiz yazıyor ve IMEI yazıyor. Yedek parça kapakta IMEI yazmaz. Bu yan sanayi kapaklar çok dandik.

Yan sanayi ekran diye bir şey yok son çıkan s ve Note serileri için buna S8'de dahil. O cihazın camını değişebilirler ama bahsettiğim yapışkan akma ya da dokunmatik sorunları olabiliyor.
Sırf o çatlak yüzünden ekran değişmek zaten gereksiz.

Benim demek istediğim bunu alan kişi bu cihazı yaptırmak zorunda değil. Ama cihazın ekranı ve kapağı kırık. Bunu göz önünde tutman gerek. Bu telefonun soketi değişmesi gerekse soket + kapak fiyatı verecekler size. Her işlemde fiyatı artacak yok yere ve ekranın zarar görme riski var. Bunu size söyleyeceklerdir.

Hocam öyle herkese inanırsak işimiz var. Şu anki halimizi görüyor bütün dünya...

Yetkili servisler hemen hemen birçok parçayı telefonculara satmaz.
Anakart katiyen yasak.
S ve Note serisi ekranları vermiyoruz.
Kapağı açılıp takılabilen pilleri vermiyoruz.
Bir ara a serisinin ekranları çok talep ediyordu satıyorduk ama Samsung ona da yasak getirdi. Çünkü biz serviste 850'ye takarken telefoncuya 750 veriyorduk ama çok zeki arkadaşlar müşterilerden 1200 lira alıyormuş. Bu şekilde devam edince ekran kıtlığı başladı resmen. Ekran talebine yetişilmiyor. Şu an A70 ekranı 1600 lira oldu bu durumdan dolayı.

Bir de şu var. Birçok telefoncu gelip cihazı bizde yaptırıyor. Bizim 500'e taktığımız ekranı 650'ye taktım diyerek parasını alıyor müşteriden. Hiçbir zaman telefoncu yolunu tutmayın... Yurt dışı cihaz olur, IMEI lazım olur o ayrı.

Gel gelelim senin cihazına. Kapak bir kere komple gitmiş. Yan sanayisi 100 lira olabilir ama biz bu yan sanayi kapakları açarken bile kırabiliyoruz. Arasındaki fark bariz belli. Yan sanayi kapakta yazılar kalitesiz yazıyor ve IMEI yazıyor. Yedek parça kapakta IMEI yazmaz. Bu yan sanayi kapaklar çok dandik.

Yan sanayi ekran diye bir şey yok son çıkan s ve Note serileri için buna S8'de dahil. O cihazın camını değişebilirler ama bahsettiğim yapışkan akma ya da dokunmatik sorunları olabiliyor.
Sırf o çatlak yüzünden ekran değişmek zaten gereksiz.

Benim demek istediğim bunu alan kişi bu cihazı yaptırmak zorunda değil. Ama cihazın ekranı ve kapağı kırık. Bunu göz önünde tutman gerek. Bu telefonun soketi değişmesi gerekse soket + kapak fiyatı verecekler size. Her işlemde fiyatı artacak yok yere ve ekranın zarar görme riski var. Bunu size söyleyeceklerdir.
Hocam kusura bakmayın. Ben orijinal sanıyordum.
Benim arka kapağım orijinal bu arada. Yan sanayi falan değil.
Bu arada siteye yeniden baktım. Orijinal Samsung teknisyenleri tarafından değiştiriliyor diyor. Burası servis bu arada belirteyim. Telefoncu değil. Hala orijinal olabilir cam.

Son düzenleme:
Hocam kusura bakmayın. Ben orijinal sanıyordum.
Benim arka kapağım orijinal bu arada. Yan sanayi falan değil.
Bu arada siteye yeniden baktım. Orijinal Samsung teknisyenleri tarafından değiştiriliyor diyor. Burası servis bu arada belirteyim. Telefoncu değil. Hala orijinal olabilir cam.

Bahsi geçen yerde Samsung Yetkili Servisi bulunmamaktadır. Biz ekran camı değişmiyoruz. Hiçbir yetikili serviste bu işlem yok. Samsung sadece yeni bir onarım çıkarttı. Eğer telefonun kasasında, ekranın kenarlarında darbeler yoksa sadece ekran değişimi yapılabiliyor bu da yaklaşık olarak 500 lira ucuza gelmiş oluyor. 1800 lira ekran değişimi dediğim onarım türünde ekran+kasa+pil birlikte değişiyor. Telefon yeni gibi oluyor ama Sırf ekran değişiminde böyle bir durum yok.

Senin telefonuna lafım yok yanlış anlama beni. Ben yakınlarda S7 Edge'mi (sıfırdan farksız) 1100 liraya sattım ve S20+ modele geçtim. İlan açtığımda neler neler yazdılar. İstediğim fiyat 1500 liraydı ben açıklama bu telefonun sadece ekranı bile 1300 lira yazmıştım. Gelen yorumların %90'ı o ekranı 200 liraya değişiriz, kapağı 80 liraya hallederiz gibisindendi. Herkes bir şeyler biliyor ama işte gerçek bu şekilde değil. 1500 liraya koy gitsin. Elinde sorun çıkartırsa onarımı masraflı olur.

S8 zamanında ne telefondu be. :D

Şu an çıkan giriş seviye telefonların tamamından, orta seviye telefonların çoğundan iyi. Bir tek yazılım sırıtıyor işte. Yazılıma çözüm bulup her cihaza son haddine kadar güncelleme yapsalar aslında süper olur.

Geri
Yukarı