GameGaraj Blaster 7TN 120 düşük FPS

Benimki 8 GB RAM i7 9750H GTX 1660 Ti. Sadece 8 GB RAM bu kadar fark yaratmaz bu AMD'nin APU işlemcisi değil. :(

Sorununuz büyük ihtimal single channel 8 GB RAM olmasından kaynaklanıyor, bu sorunu yaşayanlar Discord grubumuz var, grubumuzda 1x16 GB RAM olduğu halde FPS problemi yaşayan çok insan var(ben dahil) bunun sebeplerinden biri NVIDIA Optimus(1660ti ekran kartınızın CS GO tarzı oyunlarda kullanım oranı düşmesine yol açıyor.) teknolojisi eğer laptopunuzu harici bir monitöre veya televizyona bağlarsanız FPS değerlerinin arttığını görmeniz normal olacaktır. Canınızı sıkmanıza gerek yok sizle aynı marka ve aynı sorunu yaşayan bizim Discord grubundaki arkadaş sorunu RAM ekleyip Dual Channel'a geçince çözdü.(DC grubunda birkaç kişi daha RAM ekleyip Dual Channel yaptılar ve sorunları çözüldü.)
GameGaraj olup sorunu çözen arkadaşın farklı modeli olan laptop incelemesi:
Altta atacağım konudaki arkadaşda aynı sorunu yaşıyordu(benim de konunun sonlarına doğru fotoğraflı şekilde NVIDIA optımus teknolojisinin negatif etkisini karşılastırdıgım kendi değerlerim var.)
Özellikle ilk attığım linkteki incelemeyi okuyun sizin sorununuza değiniyor.
@çokdüşünenbiri daha iyi açıklayabilir ek olarak içinize sinmezse discord grubumuza gelebilirsiniz.

Sorununuz büyük ihtimal Single Channel 8 GB RAM olmasından kaynaklanıyor, bu sorunu yaşayanlar Discord grubumuz var, grubumuzda 1x16 GB RAM olduğu halde FPS problemi yaşayan çok insan var(ben dahil) bunun sebeplerinden biri NVIDIA Optimus(1660 Ti ekran kartınızın CS:GO tarzı oyunlarda kullanım oranı düşmesine yol açıyor.) teknolojisi eğer laptopunuzu harici bir monitöre veya televizyona bağlarsanız FPS değerlerinin arttığını görmeniz normal olacaktır. Canınızı sıkmanıza gerek yok sizle aynı marka ve aynı sorunu yaşayan bizim Discord grubundaki arkadaş sorunu RAM ekleyip Dual Channel'a geçince çözdü.(DC grubunda birkaç kişi daha RAM ekleyip Dual Channel yaptılar ve sorunları çözüldü.)
Altta atacağım konudaki arkadaşda aynı sorunu yaşıyordu(benim de konunun sonlarına doğru fotoğraflı şekilde NVIDIA optımus teknolojisinin negatif etkisini karşılastırdıgım kendi değerlerim var.)
@çokdüşünenbiri daha iyi açıklayabilir ek olarak içinize sinmezse Discord grubumuza gelebilirsiniz.

Çok teşekkürler fakat bir şey diyeceğim benim izlediğim videodaki adamın RAM'i 8 GB'dı zaten.
Edit: Pardon 2x8 GB mış.
Sorununuz büyük ihtimal Single Channel 8 GB RAM olmasından kaynaklanıyor, bu sorunu yaşayanlar Discord grubumuz var, grubumuzda 1x16 GB RAM olduğu halde FPS problemi yaşayan çok insan var(ben dahil) bunun sebeplerinden biri NVIDIA Optimus(1660 Ti ekran kartınızın CS:GO tarzı oyunlarda kullanım oranı düşmesine yol açıyor.) teknolojisi eğer laptopunuzu harici bir monitöre veya televizyona bağlarsanız FPS değerlerinin arttığını görmeniz normal olacaktır. Canınızı sıkmanıza gerek yok sizle aynı marka ve aynı sorunu yaşayan bizim Discord grubundaki arkadaş sorunu RAM ekleyip Dual Channel'a geçince çözdü.(DC grubunda birkaç kişi daha RAM ekleyip Dual Channel yaptılar ve sorunları çözüldü.)
@çokdüşünenbiri daha iyi açıklayabilir ek olarak içinize sinmezse Discord grubumuza gelebilirsiniz.

Discord grubunuzu atar mısınız?

O zaman sorun başka birşeyden kaynaklanıyor olabilir ama dediğim gibi biz de bu tarz sorunlar yaşıyoruz belki sizde aynı sorunu yaşıyorsanız diye aklınızda fikir oluşmasını istedim.

Grubunuza alır mısınız adamın videosunda 2x8GB RAM var bende 1x8GB RAM var galiba çift kanal ve optimus yüzünden olabilir.

Öncelikle geçmiş olsun. GameGaraj firması en iyi müşteri hizmetlerine sahip firma bence neredeyse. Kesinlikle ilgilenip, çözecekler sorununu. Optimus ve çift kanal RAM evet etki fakat 50 FPS bana biraz tuhaf geldi. Bu burada çok uzar istersen DC üzerinden ekle daha detaylı yardımcı olayım. Discord recep can#6039

Geri
Yukarı