GameGaraj markalı laptop ısınıyor mu?

yasin411

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar mühendisi öğrencisi
GameGaraj markalı laptopları inceliyordum. CPU sıcaklık değeri 85-95 aralığında çoğu oyunda ve bende tereddütte kaldım. Bu değerler sorun oluşturan bir durum mudur?

GameGaraj markalı laptopları inceliyordum. CPU sıcaklık değeri 85-95 aralığında çoğu oyunda ve bende tereddütte kaldım. Bu değerler sorun oluşturan bir durum mudur?
Eğer incelediğiniz kanallar laptop'un altı açık kalmayacak şekilde masaya koymuş şekilde oyun oynuyorsa ısınması normal. Çünkü çoğu laptop havayı alttan çekip yandan veriyor. Ha eğer soğutucu varsa altında ya da altını hava alacak şekilde bırakmışlarsa o zaman kötü.

Çok fazla 91 92 derece üstünde kalmadığı sürece sorun yok neredeyse tüm laptopların sıcaklık değerleri böyle birkaç tanesi dışında.

Laptoplar için 94 95 ve üstü sakıncalıdır 90 92 normal sayılabilir MSI'ın en üst seri laptoplarından birinde bile işlemci 92 93 derece görebiliyor.
90 üstü sıcaklıklarda ufaktan kritik sıcaklıklardır hocam, bu sıcaklıklara çıkıp inmeyen laptop zaten kendini soğutamıyordur. Bu da hep bu sıcaklıklarda kalıcak demek ki uzun süreli kullanımda bu değerler riskli.

Yeni konular

Geri
Yukarı