GameGaraj Slayer 2 3070 Ti alınır mı?

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba,

Bu bilgisayarı 1 ay içinde alacağım ama araştırmalarımda bir tık kafamı kurcalayan şeyler fark ettim.

Bu cihaz sanki içerisindeki donanımları çok verimli kullanamıyor gibi özellikle GPU geçen gözüme çarpttı bu cihazdaki 3070 Ti masaüstü 3060 denk performans veriyor tamam laptop ve PC arasına 20 FPS oynuyor ama bayağı büyük bir fark. Başka bir araştırmada 3070 Ti desktop performansına baktım(PUBG 1080p için bakabildim) desktop ile laptop arasına 50 geçkin FPS farkı görünce iyice kıllandım.

Bu durumlar normal mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Herkese merhaba,

Bu bilgisayarı 1 ay içinde alacağım ama araştırmalarımda bir tık kafamı kurcalayan şeyler fark ettim.

Bu cihaz sanki içerisindeki donanımları çok verimli kullanamıyor gibi özellikle GPU geçen gözüme çarpttı bu cihazdaki 3070 Ti masaüstü 3060 denk performans veriyor tamam laptop ve PC arasına 20 FPS oynuyor ama bayağı büyük bir fark. Başka bir araştırmada 3070 Ti desktop performansına baktım(PUBG 1080p için bakabildim) desktop ile laptop arasına 50 geçkin FPS farkı görünce iyice kıllandım.

Bu durumlar normal mi?
Link atabilir misiniz?

Herkese merhaba,

Bu durumlar normal mi?
Evet normal. Laptoplar her zaman masaüstü sürümlerinden az performans verir. Bana soracak olursanız yeni Slayer 3-4060'ı almanızı öneririm. Yeni nesil ekran kartları ve DLSS 3 sayesinde performansınız çok artacaktır.

Link atabilir misiniz?

Evet normal. Laptoplar her zaman masaüstü sürümlerinden az performans verir. Bana soracak olursanız yeni slayer 3-4060'ı almanızı öneririm. Yeni nesil ekran kartları ve DLSS 3 sayesinde performansınız çok artacaktır.

Araştırmalarıma göre 10 ila 20 FPS kayıp var ama 50 FPS çok fazla.

Araştırmalarıma göre 10 ila 20 FPS kayıp var ama 50 FPS çok fazla.
Açıkçası ben sizin sorununuz anlamadım? Siz laptop ile masaüstü arasında mı kalıyorsunuz yoksa dediğiniz model ile ilgili bir sıkıntı mı olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer ilki ise çok saçma bir durum. Çünkü masaüstü ve laptoplar arasında performans farkı vardır. Ayrıca dediğiniz FPS olayı çok değişkenlik gösterebilen bir olaydır. Mesela 3A, yüksek grafikli bir oyundaki 50 FPS farkı ile Valorant, CS:GO gibi oyunlardaki 50 FPS farkı aynı düzeyde değildir. İzlediğiniz videoları atarsanız daha detaylı bir yorum yapabilirim. Ama dediğim gibi laptop sürümü ile masaüstü sürümünü kıyaslamak açıkçası saçmalıktan başka bir şey değildir.

Açıkçası ben sizin sorununuz anlamadım? Siz laptop ile masaüstü arasında mı kalıyorsunuz yoksa dediğiniz model ile ilgili bir sıkıntı mı olduğunu düşünüyorsunuz? Eğer ilki ise çok saçma bir durum. Çünkü masaüstü ve laptoplar arasında performans farkı vardır. Ayrıca dediğiniz FPS olayı çok değişkenlik gösterebilen bir olaydır. Mesela 3a, yüksek grafikli bir oyundaki 50 FPS farkı ile Valorant, CS:GO gibi oyunlardaki 50 FPS farkı aynı düzeyde değildir. İzlediğiniz videoları atarsanız daha detaylı bir yorum yapabilirim. Ama dediğim gibi laptop sürümü ile masaüstü sürümünü kıyaslamak açıkçası saçmalıktan başka bir şey değildir.

Ürün ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Masaüstü PC ile karşılaştırmak tabii ki manasız olur, MSI marka bir cihaz vardı MSI Raider G76 12ugs sanırım aynı donanımları kullanılıyordu sanki fark epey büyük gibiydi (geçri karşılaştırma bulmakda epey zor olacaktır)

Ürün ile alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum. Masaüstü PC ile karşılaştırmak tabii ki manasız olur, MSI marka bir cihaz vardı MSI Raider G76 12ugs sanırım aynı donanımları kullanılıyordu sanki fark epey büyük gibiydi (geçri karşılaştırma bulmakda epey zor olacaktır)
Dediğim gibi bulduğunuz verileri bizimle paylaşabilirseniz daha da yardımcı olabiliriz. Her test sonucu aynı olmayabiliyor.

Anlık olarak kullandığım laptoptur. Biraz daha bekleyin derim 4000 serisi ile fiyatları düşer gibi geliyor hatta fiyat farkı etkilemezse 4000 serisinden alırsınız. Sistemden memnunum, anakart msi üretimi ya da tabanlı hangisi daha doğru bilmiyorum bu sayede AFUWIN ile Nasıl BIOS Güncellenir? şu işlemi de yapabilirsiniz ve msi hizmetlerini de kullanabilirsiniz. Soğutma vs başarılı bulduğum bir laptop kendisi. Excaliburdan sonra ilaç gibi geldi..

Geri
Yukarı