GameGaraj Tracer XL 7T-144 alınır mı?

• Konuyu başlatan Savaj
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 63
  • Görüntüleme 13B
2070 al geç be hocam, makineyi kullan 5-10 gün, beğenmezsen iade edip ötekini alırsın 🙂 İnternetten aldığın ürünleri koşulsuz şartsız iade hakkın var 14 gün içinde. Alırken 2 tane 16GB RAM yapıp almanı öneririm. En kötü 2 tane 8GB şeklinde al. Tek RAM alırsan performansın düşer MUX Switch diye bir olaydan dolayı.
Hocam bence RTX 3060 alsın çünkü zaten RTX 2070'in performansı biliniyor. RTX 3060 alsın denesin, bakalım performansı tatmin edici mi? Ona göre internette ki RTX 2070 performans testlerine göre düşükse iade eder, değilse kullanmaya devam eder.

Arkadaşlar haklı siyahı daha hoş evet ama biri 17” diğeri 15”. Siyahını al derseniz sanki aynı ürünün siyahı gibi algılanıyor.

2070 al geç be hocam, makineyi kullan 5-10 gün, beğenmezsen iade edip ötekini alırsın 🙂 internetten aldığın ürünleri koşulsuz şartsız iade hakkın var 14 gün içinde. Alırken 2 tane 16 GB RAM yapıp almanı öneririm. En kötü 2 tane 8 GB şeklinde al. Tek RAM alırsan performansın düşer MUX Switch diye bir olaydan dolayı.

Hocam bir de bu muxed muhabbeti var GameGaraj'ın laptopları ekran kartını tam kullanamıyormuş falan sende öyle bir durum oldu mu? Olduysa da nasıl çözdün?

3060 Max-Q 2070 civarında.
3060 maxp ise 2070s Max-Q'yu çoğunlukla farkla geçiyor. Yeryer 2070s ile eşit oluyor.

3060 Max-Q 2070 civarında.
3060 maxp ise 2070s Max-Q'yu çoğunlukla farkla geçiyor. Yeryer 2070s ile eşit oluyor.

Notebookcheck sitesinde RTX 3060 mobil ve RTX 2070 mobil hemen hemen aynı gözüküyor. Arada yüzde beşlik bir fark gösteriyor.

Notebookcheck sitesinde RTX 3060 mobil ve RTX 2070 mobil hemen hemen aynı gözüküyor. Arada yüzde beşlik bir fark gösteriyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kaynak olarak burayı, ownordisownu ve jarrods Tech'i alıyorum hocam.

Hocam bir de bu Mux Switch muhabbeti var GameGaraj'ın laptopları ekran kartını tam kullanamıyormuş falan sende öyle bir durum oldu mu? Olduysa da nasıl çözdün?
Hocam bu sorunun çözümü "çift kanal RAM". @Shimada Sensei hocam da zaten diğer mesajlarda açıklamış.

Alırken 2 tane 16GB RAM yapıp almanı öneririm. En kötü 2 tane 8GB şeklinde al. Tek RAM alırsan performansın düşer MUX Switch diye bir olaydan dolayı.

Hocam bu sorunun çözümü "çift kanal RAM". @Shimada Sensei hocam da zaten diğer mesajlarda açıklamış.

Evet yeni fark ettim kaçırmışım ben, 16 GB RAM yeterlidir diye düşünüyorum ama 32 GB RAM'e gerek var mıdır?

Evet yeni fark ettim kaçırmışım ben, 16 GB RAM yeterlidir diye düşünüyorum ama 32 GB RAM'e gerek var mıdır?
Hocam eğer 3 boyutlu tasarım (Blender, Auto CAD), simülasyon programları, Android Stüdyo gibi programlar kullanmıyorsanız gerek yok. Ancak ben bunu ileriye dönük olsun diye alıyorum (mesajlarınızda 5 yıl için aldığınızı söylemiştiniz) diyorsanız o zaman ben 32 GB öneririm. Çünkü 5 yıl sonra programların ve oyunların ne kadar RAM yiyeceğini bilmiyoruz ama her yıl daha da RAM ihtiyacının arttığını biliyoruz. Bu yüzden 32 GB RAM ileriye dönük bir seçim olacaktır.

Hocam eğer 3 boyutlu tasarım (Blender, Auto Cad), simülasyon programları, Android stüdyo gibi programlar kullanmıyorsanız gerek yok. Ancak ben bunu ileriye dönük olsun diye alıyorum (mesajlarınızda 5 yıl için aldığınızı söylemiştiniz) diyorsanız o zaman ben 32 GB öneririm. Çünkü 5 yıl sonra programların ve oyunların ne kadar RAM yiyeceğini bilmiyoruz ama her yıl daha da RAM ihtiyacının arttığını biliyoruz. Bu yüzden 32 GB RAM ileriye dönük bir seçim olacaktır.

Saydığınız programları kullanacağım çünkü iç mimarlık öğrencisiyim, o yüzden 32 GB RAM biraz şart oldu gibi.

Geri
Yukarı