Tracer XL 7T-144 incelemesi

nightwalkerr

Hectopat

Arkadaşlar merhaba,
  • Laptopu alalı 3-4 gün oldu ilk izlenimlerime göre kasa çok ince güzel bir artı ama tabii bu sıcaklıktan 1-2 derece ödün vermeniz demek. Abra A5 v5'e göre sessiz çalışıyor.

• Acer Predator 2070 ekran kartlı laptop ile karşılaştıracak olursak, PUBG oynarken işlemci sıcaklığı 95-96 arası dolaşıyor. Acer ise 93-94 olarak gördüm videolarında. Turbo fanı ben açamadım. Dragon Center da fan ayar kısımları yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Sanırım BIOS güncellemesi yapınca düzelir.

• FPS karşılaştırmasına gelecek olursak Acer 90-100 FPS arası dolaşırken, ben Ultra ayarlarda 105-120 arası FPS aldım. (PUBG 1920x1080)

• Laptopta klavyenin üst kısmında yükteyken yumurta pişer ama klavye ve touchpad kısmında bu hissedilmiyor.

• Kasaya dokununca kaliteli hissiyatı hissediyorsunuz ama sivri cisimlerle çizilmeye daha müsait gibi... Resimlerde görünenden daha kaliteli görünüyor. Bir de kasanın üzerinde elinizi gezdirince sanki fan titremesi gibi bir titreme hissediyorsunuz.

• Klavye konusunda ise ışıklar kapalı iken harfleri görmek zor oluyor. İçten harfler kazınmış üstünde parlak bir baskı yok. İyi yanı soyulma daha az olur, kötü yanı loş ışıkta zor görünür. Ayrıca Win, Del, altgr, backslash tuşlarının yeri farklı.

• Ekran parlaklığı yeterli bence.

• MUX var mı bilmiyorum. BIOS güncellemesini yapmadım. İade etme durumuna karşı bir süre daha bekleyeceğim. (Ocak sürümü yüklü)

• MSI sitesine kayıt ettiğimde tracer modeli olarak görünüyor.

• Pil, laptop boşta çalışırken ekran parlaklığı Full iken 3 saat 30 dakika gösteriyor. Pil %100 olmadı, % 95 gösteriyor, daha sonra çözmeye çalışacağım. Büyük bir sorun olduğunu düşünüyorsanız aydınlatırsanız sevinirim.

Kullandıkça düzenleme/ekleme yapacağım. Soruları olan arkadaşlar varsa buyursun sorsun. Müsait oldukça cevaplamaya çalışacağım. Video çekemedim biraz yoğunum. Zaman bulursam çekeceğim.

Bu arada beklentileri düşük bir adam olduğumu ve 3 günlük inceleme olduğunu hesaba katınız. Sonra üzülmeyin.

Saygılar.

Son düzenleme:
Güzel inceleme elinize sağlık.

Bu gün uzun süre oyun oynayayım dedim dropla karşılaştım arkadaşlar. Ultra ayarlarda oynarken 80-60 FPS civarına düşüş yaşadım. Şimdi merak ettiğim konu şu Turbo fanı açamıyorum. Turbo'yu açsam ne değişir, zaten Turbo'lu halindeki dönüş hızına ulaşmaz mı Turbo'yu açmadan, bilginiz var mı hocam?

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-14_001708.png
    resim_2021-03-14_001708.png
    1,5 MB · Görüntüleme: 122
Son düzenleme:
Bu gün uzun süre oyun oynayayım dedim dropla karşılaştım arkadaşlar. Ultra ayarlarda oynarken 80-60 FPS civarına düşüş yaşadım. Şimdi merak ettiğim konu şu Turbo'yu açamıyorum. Turbo'yu açsam ne değişir, zaten Turbo'lu halindeki dönüş hızına ulaşmaz mı Turbo'yu açmadan, bilginiz var mı hocam?

Hocam Turbo fanı kastediyorsunuz galiba, servise sormanız daha doğru olur. Alet bu haliyle throttle yapıyor.

@Jeos hocam siz Helios ile PUBG oynadınız mı? Kaç FPS aldınız? Drop yaşıyor musunuz? Sıcaklıklar nasıl?

Evet hocam. Can sıktı maalesef. Kış gününde throttle yapan yazın ne yapmaz.
Hocam ben PUBG oynamadım hiç daha. Dual RAM bile yapmadım hatta henüz. 😅 Black Desert oynuyorum BF1-4 oynuyorum şu an. Sıcaklık olarak benim hiç şikayetim yok 84-85 gördüm en fazla. Ama dual RAM kullanan arkadaş vardı FPS için o daha doğru yorumlar verebilir.
Aynı cihazdan bende de var gittim 16 GB daha taktırdım ümraniye de servisleri. 20 dakikada verdiler. :) güzel cihazdır çok memnunum. Bu da benim setup:
@alpeertunga FPS nasıl? Memnun musunuz?

Arkadaşlar merhaba,
  • Laptopu alalı 3-4 gün oldu ilk izlenimlerime göre kasa çok ince güzel bir artı ama tabii bu sıcaklıktan 1-2 derece ödün vermeniz demek. Abra A5 v5'e göre sessiz çalışıyor.

• Acer Predator 2070 ekran kartlı laptop ile karşılaştıracak olursak, PUBG oynarken işlemci sıcaklığı 95-96 arası dolaşıyor. Acer ise 93-94 olarak gördüm videolarında. Turbo fanı ben açamadım. Dragon Center da fan ayar kısımları yok. Yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa yorumlarınızı bekliyorum. Sanırım BIOS güncellemesi yapınca düzelir.

• FPS karşılaştırmasına gelecek olursak Acer 90-100 FPS arası dolaşırken, ben Ultra ayarlarda 105-120 arası FPS aldım. (PUBG 1920x1080)

• Laptopta klavyenin üst kısmında yükteyken yumurta pişer ama klavye ve touchpad kısmında bu hissedilmiyor.

• Kasaya dokununca kaliteli hissiyatı hissediyorsunuz ama sivri cisimlerle çizilmeye daha müsait gibi... Resimlerde görünenden daha kaliteli görünüyor. Bir de kasanın üzerinde elinizi gezdirince sanki fan titremesi gibi bir titreme hissediyorsunuz.

• Klavye konusunda ise ışıklar kapalı iken harfleri görmek zor oluyor. İçten harfler kazınmış üstünde parlak bir baskı yok. İyi yanı soyulma daha az olur, kötü yanı loş ışıkta zor görünür. Ayrıca Win, Del, altgr, backslash tuşlarının yeri farklı.

• Ekran parlaklığı yeterli bence.

• MUX var mı bilmiyorum. BIOS güncellemesini yapmadım. İade etme durumuna karşı bir süre daha bekleyeceğim. (Ocak sürümü yüklü)

• MSI sitesine kayıt ettiğimde tracer modeli olarak görünüyor.

• Pil, laptop boşta çalışırken ekran parlaklığı Full iken 3 saat 30 dakika gösteriyor. Pil %100 olmadı, % 95 gösteriyor, daha sonra çözmeye çalışacağım. Büyük bir sorun olduğunu düşünüyorsanız aydınlatırsanız sevinirim.

Kullandıkça düzenleme/ekleme yapacağım. Soruları olan arkadaşlar varsa buyursun sorsun. Müsait oldukça cevaplamaya çalışacağım. Video çekemedim biraz yoğunum. Zaman bulursam çekeceğim.

Bu arada beklentileri düşük bir adam olduğumu ve 3 günlük inceleme olduğunu hesaba katınız. Sonra üzülmeyin.

Saygılar.
Hocam ben de almayı düşünüyorum bir sorun çıktı mı şimdiye kadar?
İnceleme için teşekkürler bu arada.

Ram tarafında bir sıkıntı olmadı kullanıyorum şu an canavar gibi sıkıntımız yok ^_^ fps de iyi gayet cok oyun oynamıyorum ama üzmez

Sıcaklık değerleri bana yüksek geldi, anakart kalitesi ne durumda? Cihaz içerisindeki bu ısı için önlem alınmıştır umarım. Tamamen yüksek performansa odaklanmış ASUS, MSI ve DELL gibi markaların dışında bu sıcaklıklar bana korkutucu geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı