Gamenote KB435l mekanik klavye tuş garip basıyor

GALAX

Femtopat
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce Gamenote KB435l model bir klavye aldım. İlk mekanik klavyem. 2-3 gün önce pislendiği için temizleme kararı aldım, kendi aleti yardımı ile tuşları çıkarttım. Islak mendil ile sildim hepsini tekrar taktım. Bu olaydan sonra r tuşum bir garip basmaya başladı. Ya hani kibar da davrandım aslında, niye benim başıma böyle bir şey geliyor? Vallahi ağlamak istiyorum 240 lira verdim, o kadar çok sevmiştim klavyemi, ilk mekanik klavyemdi 1 ay içinde sorun çıkardı, aslında çok iyi klavyede şanssızlık işte. :(
bu olaydan sonra o r tuşunun Switch'ine elektrikli süpürge ile daldım, kolonyaya kulak çöpü batırıp Switch'e sürdüm, kolonyağı damlattım içine Switch'in. Ama yok, çözülmüyor. Babama WD 40 var mı sordum, yok dedi. Makine yağı varmiş onu sürelim dedi, ben de makine yağı ne bilmiyorum, sizce o sorunu çözer mi? Yarın süreceğiz.
R tuşuna basarken diğer tuşlardan farklı hissetiren şeyler:
-Tuşa basarken bazen takıla takıla duvarlara sürtüyormuş gibi gidiyor.
-Klavyeye tam bastım, tık etti. Tam o sirada o tuşun tık ettikten sonra parmağınızı kaldırmadan tuşu yukarı aşağı hareket ettirerek tuşa basabildiğiniz bir boşluk var. Buna ne deniyor fikrim yok ama tam o boşlukta hareket ettirirken klavyeden yay sesi geliyor. :(
-klavyeye bastım, yine tık etti. Kaldırırken yine tık ediyor. Öteki tuşlarda bu ses gelmiyor ama parmağımı r tuşundan kaldırırken, tuş yukarı doğru kalkar iken basma sesine benzer bir tık sesi geliyor. Bunu aşağı yukarı her 2 tıklamada 1 yapıyor.
-Tuş sürtmediği sürece basması daha yumuşak. Ama sürtüyor. :(
arkadaşlar ne olur beni aydınlatın, o kadar para verdim. Aslında para pek önemli değil, ama ben o malı 1 ay kullanamadan böyle oluyorsa benim vicdanım sızlar. Offf, canım sıkılıyor ya. Ulan bir de F11, F12 değil, r tuşu ya. Kardeşimin nazarı değdi herhalde, bilgisayarımda oynamak istediğinde pis ellerine dokunma elini yıka öyle oynama demiştim. :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşımda limonata döküp silme tuşunu aynı şekilde bozmuştu WD40'ın çok bir çözüm yapacağını sanmıyorum o klavyenin Switch'i biraz garip çok kaliteli bir klavye değil bence garantisi varsa garantiye gönderebilirsin.

Aynı klavye var bende. Shift tuşu sürekli tutukluk yapıyordu. Bende tuşu söküp + şeklinde olan yere peçete tıkadım ve sorun kalktı. Senin sorunu tam anlayamadım ama.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı