Gamepad önerisi

Peki hocam bilginiz varsa sorayım konu sahibinin de tercihi konusunda yardımcı olur cevabınız. Bu 8BitDo Ultimate Bluetooth, Xbox 9.Nesil gibi full PC uyumlu çalışır mı? Mesela benim hem Steam, hem Epic hem Xbox Game Pass Ultimate üzerinde oyunlarım var. Ayrıca GeForce NOW ve xCloud'da kullanıyorum dönem dönem. Xbox 9.Nesil kontrolcüde şu ana kadar tek bir kez bile bir ayarlama falan yapmadım her şey olması gerektiği gibi çalıştı.

Peki hocam bilginiz varsa sorayım konu sahibinin de tercihi konusunda yardımcı olur cevabınız. Bu 8BitDo Ultimate Bluetooth, Xbox 9.Nesil gibi full PC uyumlu çalışır mı? Mesela benim hem Steam, hem Epic hem Xbox Game Pass Ultimate üzerinde oyunlarım var. Ayrıca GeForce NOW ve xCloud'da kullanıyorum dönem dönem. Xbox 9.Nesil'de şu ana kadar tek bir kez bile bir ayarlama falan yapmadım her şey olması gerektiği gibi çalıştı.
Evet. Tam uyumlu çalışıyor.

Evet. Tam uyumlu çalışıyor.

Anladım ben de bir tane alsam mı diye düşünüyorum da siz kullanıyor musunuz? Bir de anlamadığım Amazon linkinde mavi olanda USB adaptörün de resmini koymuşlar ama diğer renklerde resimde yok. Bu pakette hem USB adaptör hem şarj docku beraber mi geliyor? Aynı zamanda Bluetooth'la kullanılabiliyor zaten bluetoothlu modelinde hall effect var diye biliyorum.

Yanlış bilgi
Anladım ben de bir tane alsam mı diye düşünüyorum da siz kullanıyor musunuz? Bir de anlamadığım Amazon linkinde mavi olanda USB adaptörün de resmini koymuşlar ama diğer renklerde resimde yok. Bu pakette hem USB adaptör hem şarj docku beraber mi geliyor? Aynı zamanda Bluetooth'la kullanılabiliyor zaten Bluetooth'lu modelinde hall effect var diye biliyorum.

Evet. Hem USB adaptör hem de şarj dock'u ile geliyor.

Gördüğünüz gibi kendisi SSS Tier kısmında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet. Hem USB adaptör hem de şarj docku ile geliyor.

Ok o zaman bir tane de ben alıp deneyebilirim. Eldeki 9.Nesillerden birini satışa koyarım olmazsa beğenirsem.

Evet. Hem USB adaptör hem de şarj dock'u ile geliyor.

Gördüğünüz gibi kendisi SSS Tier kısmında.

8BitDo half effect ve 8BitDo Bluetooth arasındaki fark nedir hocam?
Mor olduğu için half effect alacağım ama arasında ciddi fark varsa düşüneceğim.

@Kaan Diktaş Teşekkürler bilgiler için iyi geceler.
8BitDo half effect ve 8BitDo Bluetooth arasındaki fark nedir hocam?
AliExpress'te bu muhteşem ürünü buldum. Hemen göz atın!
1.244,03TL 40%OFF | 8 Ultimate Ultimate kablosuz 2.4G oyun denetleyicisi ile şarj standı, PC için Hall Joystick Gamepad, Windows 10, 11, buhar, Android
Mor olduğu için half effect alacam ama arasında ciddi fark varsa düşünecem.

Hall effect olan bir kablolu olanlar var bir de kablosuz olanlar. Kablosuz olan ve hall effect olan Ultimate Bluetooth diye geçiyor. Aralarındaki fark bu diye biliyorum.

@Kaan Diktaş Teşekkürler bilgiler için iyi geceler.

Hall effect olan bir kablolu olanlar var bir de kablosuz olanlar. Kablosuz olan ve hall effect olan Ultimate Bluetooth diye geçiyor. Aralarındaki fark bu diye biliyorum.

Ama gerçi yukarıda verdiğiniz modelde Hall Effect demiş ama 2.4Ghz USB adaptörlü olan versiyonmuş. (2.4Ghz adaptör Ultimate Bluetooth olanda da çalışıyor ama bu paylaştığınız linktekinde ekstradan Bluetooth'dan bahsedilmemiş, Bluetooth olmayan bir model alırsanız telefon, tablet, TV Box gibi cihazlarda kullanamayabilirsiniz o yüzden ben olsam Bluetooth olan versiyonunu alırım)

Yalnız arkadaşlar Amazon.com.tr üzerinde satılan 8BitDo Ultimate'in satıcısı Runsnail diye bir yer ve sanırım yeni bir mağaza. Daha 8 tane puan verilmiş. Yani riski size ait.

Son düzenleme:
@Kaan Diktaş teşekkürler bilgiler için iyi geceler.

Ama gerçi yukarıda verdiğiniz modelde hall effect demiş ama 2.4GHz USB adaptörlü olan versiyonmuş. (2.4GHz adaptör Ultimate Bluetooth olanda da çalışıyor ama bu paylaştığınız linktekinde ekstradan Bluetooth'dan bahsedilmemiş, Bluetooth olmayan bir model alırsanız telefon, tablet, TV box gibi cihazlarda kullanamayabilirsiniz o yüzden ben olsam Bluetooth olan versiyonunu alırım)

Yalnız arkadaşlar Amazon.com.tr üzerinde satılan 8BitDo Ultimate'in satıcısı runsnail diye bir yer ve sanırım yeni bir mağaza. Daha 8 tane puan verilmiş. Yani riski size ait.

Halihazırda GXT 590 var. Telefondaki emülatörleri onda oynuyorum. PC de oynayacağım gamepad arıyorum. Mor olması daha önemli. (Mor rengini seviyorum ve siyah-mor PC aksesuarları diziyorum.)
Teşekkür ederim.

Arkadaşlar hepinize teşekkür ederim gece dolaşırken İtopya'da pembe olan 9. nesil kolun 2500TL'ye düştüğünü gördüm ve sipariş ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı