Çözüldü Gamepower Aether kasaya fan takmak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Phobosmus

Decapat
Ben GTX1650S kullanıyorum. Ara sıra da olsa ekran kartını 80 derece görüyorum. Bu da beni tedirgin ettiği için 2 tane fan almaya karar verdim. Ancak tepe fan takmak için kasada yer yok sanırım ama tepede hava çıkıyor. Oyunlarda elimi getirdiğim zaman hava geldiğini fark ettim. Kasa Gamepower Aether. Şimdi Gamepower'ı gömmeden bana yardım edebilecek misiniz :D. Ve sadece aşağıya fan taksam yine de ısı düşer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst tarafta yuva yok.
Arka egzoz fan dışında öne 3 fan takabilme imkanı var gözüküyor.

Aşağıya fan takmak negatif basıncı düşürüp kazanç yerine kayıp bile sağlatabilir size tavsiyem öne fan alın.
Hatta öne fan aldıktan sonra ön paneli çıkartıp kullanabilirsiniz zira fazla hava alıyor gibi gözükmüyor.

Mesele gamepower markasını gömmek değil. Evet malzeme kalitesi iyi olmayabilir,bütçenize göre seçim yapmış olabilirsiniz. Herzaman dediğim gibi bütçe dahilinde görünüşten ziyade hava akışına önem verilmeli diye. Soruna gelirsek alt kısım dediginiz yer tam olarak neresi bölgeyi açıkça belirtebilir misin?

GTX 1650 Super gibi bir kartın 80 derecelerd dolaşması hiç normal değil. Sorun net bir şekilde kasada. Hava akışı çok kötü muhtemelen. Fan eklemenizin sıcaklıklara bir etkisi olacağını düşünmüyorum.

Fana harcayacağınız para yerine; elinizdeki kasayı satın, o paranın üzerine ekleme yaparak daha iyi hava akışına sahip bir kasaya yönelin.

Ben olsam diğerek giriş yapayım :) muhtemelen kasayla beraber gelen fan kötüdür o kenarda dursun. Öncelikle 2 tane performansı iyi olan fan alırım ve birini kasanın arka kısmına egzos fan olarak monte ederim. Aldığım ikinci fanı ön panelde, SSD ve ekran kartına üflüyecek şekilde monte ederim. Son olarak kasayla beraber gelen fanı kasaya vida yuvası açarak ve işlemciye üflüyecek şekilde üst panele monte ederim. (Kasanın üzerinde hava alacak yer var yazmışsın)

Hocam benim yeni kasa alma gibi bir ihtimalim yok. Bu arada 1650SUPER tek fan öle düşünün. Fanın hızını yükseltsem zarar gelir mi sesten rahatsız olmam. 80 dereceyi Rise of the Tomb Raider'de fan hızı 60ken görmüştüm ama fan hızını 70'lere çıkartınca ekran kartı 75 falan oluyor bu değer iyi midir peki?
Alt bölge dediğim yer ekran kartının alt kısmında kalan bölüm. Matkapla delsem nasıl olur :D.

Paneli nasıl sökebilirim zaten panel RGB üstünde bir sürü şey var söksem elimde kalmaz mı evet ön panele fan takmayı planlıyorum zaten çok sesliler 2 tane fan alsam sessiz öne taksam 2 tanesini birini alta taksam elimde 1 fan kalıyor egzos fan var zatende. Bana tanesi 50TL'yi geçmiyecek fan önerir misiniz?

Yeni konular

Geri
Yukarı