GamePower gibi monitörler neden kötü?

Ne kullandıklarını belli değil malzeme olarak bildiğim kadarıyla da ürün alıp logo basıyorlarmış. Ne kadar güvenilir tartışılır. Ben olsam 100-200 TL daha pahalı verir daha iyisini içimin sindiğini alırım. Hem arkadaşların yazdığına göre daha ucuz daha iyi alternatifler varsa GamePower'a bakmanızın bir gereği yok.
Monitör aramıyorum şuan zaten, merakımdan sormuştum.

Gamepower, James Donkey, Monster gibi markalar son zamanlarda monitör çıkarmaya başladı. Bu monitörlerde Samsung VA panel kullanıldığını söylüyorlar. Samsung'un panellerinin kaliteli olması gerekmiyor mu? Bu monitörlerin kötü olma sebebi nedir?

Hocam laptop üzerinden düşünün, Clevo gibi bir markadan alıyorlar marka basıp satıyorlar. IPS bunlardan alacağıma VA Samsung alırım daha iyi.

Hocam laptop üzerinden düşünün, Clevo gibi bir markadan alıyorlar marka basıp satıyorlar. IPS bunlardan alacağıma VA Samsung alırım daha iyi.
Evet, en mantıklısı bu gibi duruyor. Hem daha kaliteli ürün, daha iyi bir satış sonrası destek. 100-200 lira için baş ağrıtmaya değmez gibi duruyor.

İade edilmiş paneller kullanıyor olabilirler. Ek olarak genelde o monitörlerin garantileri, malzeme kalitesi ve anakart gibi bileşenleri kötü oluyor. Ölü piksel çıkıp duruyor genelde bu monitörlerde.
Ben GPR24C1MS144 kullanıyorum. 4 aydır en küçük bir sorun yaşamadım. Fakat zoom canlı dersi açınca nedense ekranın koyu yerlerinde hafif beyaza gidip gelme şeklinde titremeler oluyor, onunda akım korumalı prizle geçeceğini düşünüyorum.

Bahsettiğiniz markaların güzel ürünleri var, ancak ülkemizdeki bu "çöp" algısı yüzünden görülmüyorlar. Alınır mı, orası tartışılır.
Bahsettiğiniz markaların ürünleri kötü, ancak ülkemizdeki bu "Ben aldım bozulmadı o zaman kimseninki bozulmaz." algısı yüzünden alıp pişman olanlar var. Alınır mı? Tartışılmaz, hayır.

Bahsettiğiniz markaların ürünleri kötü, ancak ülkemizdeki bu "Ben aldım bozulmadı o zaman kimseninki bozulmaz." algısı yüzünden alıp pişman olanlar var. Alınır mı? Tartışılmaz, hayır.
Üstteki yazıda dediğim gibi ben bir sorunla karşılaşmadım, fakat sorun yaşayanlar illaki olacaktır.

Ben GPR24C1MS144 kullanıyorum. 4 aydır en küçük bir sorun yaşamadım. Fakat Zoom canlı dersi açınca nedense ekranın koyu yerlerinde hafif beyaza gidip gelme şeklinde titremeler oluyor, onunda akım korumalı prizle geçeceğini düşünüyorum.
İşte, titreme sorunlu monitör satmışlar size. Ek olarak sizin mutlu olmanız ürünü iyi yapmıyor, bu sözü ezberlerdim artık.

Arkadaş LG, Samsung, HP gibi markalar, gerçekten iyi monitörler üretiyor. Fakat benim evde bir NEC var, mübarek senelerdir tık demeden çalışır.
Ben GPR24C1MS144 kullanıyorum. 4 aydır en küçük bir sorun yaşamadım. Fakat zoom canlı dersi açınca nedense ekranın koyu yerlerinde hafif beyaza gidip gelme şeklinde titremeler oluyor, onunda akım korumalı prizle geçeceğini düşünüyorum.
O titremeler bir özellikten dolayı oluyor diye biliyorum. TFT LCD mi kullanıyorsun?

Arkadaş LG, Samsung, HP gibi markalar, gerçekten iyi monitörler üretiyor. Fakat benim evde bir NEC var, mübarek senelerdir tık demeden çalışır.

O titremeler bir özellikten dolayı oluyor diye biliyorum. TFT LCD mi kullanıyorsun?
Monitör donanımları hakkında pek bilgim yoktur, TFT LCD yi açıklar mısınız hocam?
Freesync kapatınca olmuyor, fakat ben de bir donanımın kemiğine kadar kullanan bir insan olduğum için kapalı tutmak rahatsız ediyor.

Geri
Yukarı