Gamepower GPR27C1MS144 Gaming Monitör İncelemesi

Merhaba technopat sosyal üyeleri, sizlere bu gün elimden geldiği kadarı ile Hepsiburada ile sipariş ettiğim Gamepower 27 inç 144 hertz 1 ms monitörü inceleyeceğim.

Öncelikle premium kalite bekleyenler direkt olarak konuyu okumadan kapatsın çünkü ürün geçiştirme parçalar ile yapılmış gibi bir hissiyat veriyor, mükemmel seviyede bir ürün değil sadece işinizi görür o kadar.

Ayrıntılı özellikleri kendi sitesinden öğrenebilirsiniz buraya yazmaya gerek yok, bende kendi sitesinden baktım ve Hepsiburada ile sipariş ettim, ürün aras kargo ile yolladılar 2 gün içinde elime ulaştı.

Öncelikle neden bu monitörü aldım?
Tipi çok hoşuma gitti, duruşu ve endamı çok güzel odama biri geldiği zaman dikkat çeker derecede güzel duruyor diyebilirim ve onun dışında gamepower monitör nasılmış diye merak ettim aldım, çünkü internette çok ön yargı vardı, çöp diyenler, kalitesiz diyenler vs. bende alayım kullanayım ve almayı düşünenler ne ile karşılaşacağını bilsin istedim.

Karşıdan Görünüm
6 mb-min.jpg

Hafif kenardan Görünüm
20191116_124135.jpg

Yandan Görünüm
IMG_20191116_123816.jpg

Masada görünüm
20191116_125002.jpg

Böyle bir ürün alacaksınız eğer alırsanız, ne kaliteli ne de kalitesiz tam ortası, başta da dediğim gibi sanki geçiştirme ve kalitesiz plastikten yapılma bir ürün hissiyatı veriyor.

Özellikle soldan başlayıp sağa kadar devam eden monitörün üst kısmındaki kırmızı şerit tamamen yapıştırma bant, kalkıyor ve alttaki vidalar merhaba diyor ve hiç hoşuma gitmedi bu durum.
20191116_125553.jpg

Ve ben genelde monitörün sağ tarafında bant ile mouse kablosunu yapıştırırım ki oyunlarda bana engel olmasın diye, inceleme resimleri için monitöre yapıştırdığım bandı sökeyim dedim, kenardaki bant söküldü yani bende yeni fark ettim, alanlar sakın yapışkan bir şey yapıştırmasın yoksa çirkinleşir kenarlar.
20191116_125150.jpg

Sağ köşede bir çizik var sanki bıçak ile kazımışlar.
Dediğim gibi premium bir kalite beklenmemeli.
Alt taraf komple metal ve uzun kullanımda ısınma meydana geliyor, rahatsız edici değil fakat sıcak yaz günlerinde rahatsız edebilir.
8 mb-min.jpg

Giriş ve çıkış olarak fazla zengin değil fakat yeterli düzeyde, ben kutudan çıkan DP (Display Port) kablosu ile kullanıyorum.
HDMI ile maksimum 120 hertz alabiliyorsunuz, DVI denemedim henüz, DP ile 144 hertz verebiliyor.
6 mb (2)-min.jpg

Kontrol butonları çok sert ve sesli, ayarlarınızı yapın ve butonları terk edin o derece rahatsız edici sesi var.
20191116_124053.jpg

İncelik olarak baya iyi zarif duruyor, özellikle üstten bakılınca.
20191116_124203.jpg

Görüntü kalitesi çok iyi, siyahlar özellikle çok güzel görünüyor yani oyun için alsanız bile film için ideal bir monitör.
Paneli samsung üretiyor ve kavisli panellerin vazgeçilmezi olan ışık sızması elbette az da olsa bu panelde de mevcut.
VA panel ama IPS panel kalitesi sunuyor renkler canlı, siyahlar güzel, sağdan veya soldan bakılınca renk fazla bozulmuyor, kenardan bakan bir kişi rahatlık ile film seyredebilir.
Monitörü almadan önce en çok kafamı kurcalayan adaptörü idi, genelde çin malı adaptörlerin patlama riski fazla olduğu için içimde korku vardı fakat adaptörü beklediğimden iyi çıktı, markası değişik olsa da...
20191116_124407.jpg
20191116_124434.jpg

Son olarak panel test videosunu izleyin, renk kalitesi ve sağ sol bozulma derecesini görün.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sonuç olarak 1600 TL verip aldığım bu monitörü 1 haftadır kullanıyorum, şu anlık memnunum, bütçesi az olan fakat 27 inç 144 hertz monitör arayan kullanıcı için ideal ve yakışıklı bir monitör.
Ben aldığımda incelemesi yok idi, dilerim ki almayı düşünen arkadaşlara bir fikir olsun bir öneri olsun bu incelemeyi yazdım.
Sormak istediğiniz her hangi bir sorunuz olur ise cevaplayacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı