Gamepower saber RGB incelemesi!

Evet herkese merhabalar, sizlere bin pişman Saber RGB adlı klavyeyi tanıtacağım. Haydi başlayalım.
Teknik özellikler:

mekaniklik: Tam mekanik.
Tuş sayısı: 108 tuş.
Switch üreticisi: Outemu.
Switch ömrü (basış sayısı):50 milyon(inanmıyorum.)
Raporlama hızı (Hz):1000 Hz.
Materyal: Alüminyum yüzey.
Anti-Ghosting: 100% Anti-Ghosting
LED ya da RGB: LED Full RGB aydınlatma.
Işık animasyonları: 12 farklı animasyon(daha fazla var.)
Avuç içi desteği (bileklik):yok
Kablo uzunluğu:1.8 m
Switch rengi: Kırmızı.
Multimedya tuşları: Fn+f1'den F12'ye.
Garanti süresi: 24 ay

Teknik özelliklerden sonra görünüşe geçelim.

Tam görünüş:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.22 (2).jpeg

Arkadan görünüş:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.20.jpeg
Multimedya tuşları:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.22.jpeg
Caps Lock, numlock gibi tuşların basmadan ve bastıktan sonraki görünüşü:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.20 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.20 (1).jpeg
Renk modlarını değiştirmek için kombinasyonlar:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.21 (2).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.21 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.21.jpeg
Son olarak Switch:
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.43.22 (1).jpeg

Kendi görüşlerim:
+Metal bir kasaya sahip. Bundan dolayı sağlamlık hissi veriyor.
+Fazlaca renk modları var. Benim için güzel bir özellik.
+Her tuşa tek tek renk atayabileceğiniz, macro ayarlayabileceğiniz uygulama bulunuyor.
Ekran Görüntüsü (167).png

Ekran Görüntüsü (168).png

Ekran Görüntüsü (169).png

Ekran Görüntüsü (170).png
+En sevdiğim özelliği altta büyük boyutta ARGB yer bulunuyor.

-Keycaplar ince ve kırılma olasılığı var.
WhatsApp Image 2021-02-11 at 13.58.08.jpeg

-Ürünün PCB'si kalitesiz. Bana ilk gelen üründe b tuşuna basılınca bn bn u tuşuna basılınca uy uy yazıyordu. Ne kadar emek harcasak da düzeltemedik değişim yaptırdık.
WhatsApp Image 2021-02-11 at 14.34.40 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-02-11 at 14.34.40.jpeg
-Çok yaygın olan tuş basmama sorunu var. Bende de değişim yapılmasına rağmen D tuşu bazen basmıyor.
-Çok sesli çınlama. Üründe çok sağlam bir çınlama sesi var. Kulaklık takıyor olmanıza rağmen sesi geliyor. Ürün zaten dandik. Bu daha da dandikleştiriyor.
-Fiyat. Bu fiyata asla alınmaz. Redragon, Trust gibi markalara yönelin.
-Ürün çok gevşek. Ürünü bükmeye çalıştığınızda gıcır gıcır oynuyor.
-Daha sayamadığım bir sürü eksi yönü var. Eksi yönleri artı yönlerinden daha fazla.
-Kronik sorunlar. Bu üründe bir sürü kronik sorun bulunmakta.

Kısacası klavyeyi almayın! Aldırtmayın! ayrıca bu markayı da tercih etmeyin. Fason kalitesiz dandik ürünleri var. Ayrıaca neredeyse tüm ürünleri kronik sorunlu.

Evet incelemem bu kadardı. Beğendiyseniz beğenmeyi unutmayın! İyi sosyaller.
@Esperoja

Son düzenleme:
Yanlış bilmiyorsam bu model (Royal Kludge RK918) içine toz kaçırıyor ve tozdan çok etkileniyordu, bu yüzden sorunlu bir klavye olduğunu söyleyebilirim. Üreticisi de yeni, düzeltilmiş versiyonu (Royal Kludge RK919 olarak kendileri satıyor, Türkiye`de optik anahtarlısı Rampage Ultimate olarak satılıyor. Ben bu modele sahibim ve sorun yaşamadım.) piyasaya çıkardı zaten. Bu modele sahip olanlara sorun yaşamamak adına kullanmadıkları zaman üstünü örtmelerini ve düzenli temizlemelerini öneririm.

Yanlış bilmiyorsam bu model (Royal Kludge RK918) içine toz kaçırıyor ve tozdan çok etkileniyordu, bu yüzden sorunlu bir klavye olduğunu söyleyebilirim. Üreticisi de yeni, düzeltilmiş versiyonu (Royal Kludge RK919 olarak kendileri satıyor, Türkiye`de optik anahtarlısı Rampage Ultimate olarak satılıyor. Ben bu modele sahibim ve sorun yaşamadım.) piyasaya çıkardı zaten. Bu modele sahip olanlara sorun yaşamamak adına kullanmadıkları zaman üstünü örtmelerini ve düzenli temizlemelerini öneririm.
Aynen dediğiniz gibi içindeki toz temizlenirse bir sorun olmuyor.

Yanlış bilmiyorsam bu model (royal kludge RK918) içine toz kaçırıyor ve tozdan çok etkileniyordu, bu yüzden sorunlu bir klavye olduğunu söyleyebilirim. Üreticisi de yeni, düzeltilmiş versiyonu (royal kludge RK919 olarak kendileri satıyor, Türkiye'de optik anahtarlısı Rampage Ultimate olarak satılıyor. Ben bu modele sahibim ve sorun yaşamadım.) Piyasaya çıkardı zaten. Bu modele sahip olanlara sorun yaşamamak adına kullanmadıkları zaman üstünü örtmelerini ve düzenli temizlemelerini öneririm.

Öyle fakat bu model gerçekten kronik sorunlu bir model. Alacaklara tavsiyem asla almasınlar :).
@Lyrinx hocam sizi etiketlemeyi unutmuşum :).

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı